Munich (Németország), Allianz Arena, 2017.02.15., 01:00

157

95

Thomas Müllernek most jó dolga van, vagy nincs jó dolga?

94

A Bayern gólja előtt a német csapat kilenc játékosa vette ki a részét a találatból:

93

Itt a vége! A Bayern München sorozatban másodszor verte 5-1-re hazai pályán az Arsenalt, és ezzel nagy valószínűséggel el is dőlt a továbbjutás kérdése.

93

Thomas Müller és a Bayern 5. gólja:

93

Ezt látták a gyepről a játékosok Madridban a bevonulás után:

92

Ugye, emlékeznek még erre a képre? 2015. november 4-én készült az Allianz Arenában:

Forrás: AFP/Guenter Schiffmann

92

Madridban ugyancsak 1-1-el vonultak szünetre a csapatok, Insigne 8. percben esett vezető gólját a sorozatban 4. BL-meccsén eredményes Benzema egyenlítette ki tíz perccel később.

88

Thiago Alcántara önzetlenségének köszönhetően szerzett gólt Müller: a spanyol tiszta helyzetben is inkább passzolt, igaz, hogy utána Müller remekül csinálta meg magának az abszolút gólhelyzetet.

88

Thomas Müller beállt és nagyjából első labdaérintéséből gólt lő.

87

Utolsó cseréjét is meglépi Ancelotti, az első gól szerzője hagyja el a pályát.

86
Csere le: Robert Lewandowski
86

A meccset eldöntő (gól és gólpassz két percen belül) lengyel csatár helyére érkezik a világbajnok német középpályás.

85

Giroud felé szállt a labda, azonban a németek kifejelték, Robben pedig azonnal meg is indult a labdával, Kimmichez játszott, a fiatal német lövését azonban blokkolták.

85

Arsenal helyzet: Walcott beadásánál Javi Martíneznek kellett tisztáznia. Vendég szöglet.

83

Lahm rántotta le Oxlade-Chamberlaint. A rutinos német védő kénytelen lesz kihagyni a londoni visszavágót.

82

A kolumbiai kapus most Douglas Costa hosszúra, azaz jobb alsó sarokra tartó lövését tornázza ki.

81

Robben életerős lövését védi nagyszerű mozdulattal Ospina.

79

Közvetítésünk legtöbbször leírt mondata következik: Lewandowski megint gyanús körülmények között került a földre az Arsenal tizenhatosán belül. Ezúttal Gabriellel hadakozott egy labdáért, aki kicsit hátra is csapott, de annyira azért nem volt súlyos a helyzet, hogy büntető járjon érte.

78

Kisebb csetepaté az Arsenal öt és felesén, végül Lewandowski és Ospina marad lent, volt egy kis rugdosódás is, de egyelőre féken tartják a fiúk az indulataikat.

77
Csere le: Francis Coquelin
77

Jön Giroud, aki arsenalos karrierje során már három gólt is lőtt a Bayernnek.

77

Felírjuk: Alexis Sánchez ívelt egy labdát a Bayern tizenhatosára, de Walcott elől Hummels tisztázott fejjel.

75

Lewandowski megint gyanús körülmények között került a gyepre, és lent is maradt a vádliját fájlalva, de a játék ettől még mehetett tovább, a lengyel pedig meggyógyult.

74

Olivier Giroud készül beállni a vendégeknél.

73

Hosszú idő után először vezethet akciót az Arsenal, Bellerín, majd Oxlade-Chamberlain próbált ügyeskedni, de gyorsan hamvába holt a londoniak kísérlete.

71

És Thiag Alcántara második gólja:

70

Madridban is változott a helyzet: Kroos és Casemiro is betalált, így a Real Madrid 3-1-re vezet a Napoli ellen.

70

Gabriel szerelte Lewandowskit a vendégek tizenhatosán belül. A lengyel elesett, de ez biztos, hogy nem volt büntetőt érő eset.

68

Thiago Alcántara első gólja:

68

Vidal bombáját tolja ki bal alsó elől Ospina. Ez volt a Bayern 19. kapuralövése!

66
Csere le: Alex Iwobi
66

66

Jön egy gyors szélső, kérdés, hogy mire megy Walcottal az Arsenal.

65

Ez még Lewandowski első gólja:

64

Itt a negyedik, ezt már Ospina sem védhette. Thiago Alcántara lőtte rá a tizenhatos vonaláról, a labda megpattant egy védőn, így a kolumbiai már tehetetlen volt.

63
Gól: Thiago Alcantara
63

Most viszont Ospina tette azt, amiért fizetik, szöglet után Javi Martínez fejesét védte óriási bravúrral.

62

Megint nem kapott tizenegyest a Bayern. Lewadowski csinált bohócot a kapujából kifutó Ospinából, az emelése azonban a lécről lepattant, majd Robben próbálkozását Gibbs védte.

61

Xhaka kapja meg a sárgát, miután felrúgott egy Bayern-játékost. Az albánnak az idei szezonból már van két piros lapja, jó lesz, ha vigyáz.

60
Sárga lap: Granit Xhaka
59

Koscielny nélkül kicsit lyukasnak tűnik az Arsenal védelme, Lewandowski kétszer kerül helyzetbe egymás után.

58

Lahm ért el egy majdnem elérhetetlen labdát, középre is tudta adni, de Lewandowski most nem talált kaput.

56
Assist: Robert Lewandowski
56
56

Thiago Alcántara is rúgott egyet, méghozzá Lewandowski egészen zseniális, sarokkal adott gólpassza után.

55

Lewandowski és Robben inalt az Arsenal kapuja felé, végül a lengyel lövését ölelte magához Ospina.

53
Gól: Robert Lewandowski
53
Assist: Philipp Lahm
53

A gól előzménye, hogy a Bayern alapvonalánál a játékvezető szögletet ítélt az Arsenalnak, amit az alapvonali asszisztens súgására kirúgásra változtatott - helyesen, mert nem Hummelsről, hanem Özilről ment ki a labda. De, ha szöglet van, lehet, hogy nincs gól.

53

A lengyelnek most nem volt magas Laham beadása, Lewa pedig szépen bólintott a hosszú alsóba.

52

Lewandowski elől mentettek az utolsó pillanatban, mielőtt lőhetett volna.

51

Ospina számíthat rá, hogy minden egyes labdaértinését brutális füttyszó fogja kísérni. Az első ilyen már meg is volt.

49
Csere le: Laurent Koscielny
49

Ospina persze időközben meggyógyult, így folytatódhat a mérkőzés.

49

Arsene Wenger kénytelen lecserélni csapatkapitányát, Koscielny sántítva hagyja el a pályát, Gabriel érkezik a helyére.

48

Ospina kapus ütközött egy Bayern-játékossal, és olyan "súlyosan" megsérült, hogy hordágyat kérnek hozzá.

47

Hiszik vagy sem, de gyakorlatilag két percig a Bayern 16-osán folyt a játék, az Arsenl többször is majdnem lövőhelyzetbe került (Özil, Sánchez), végül azonban kicsit tújátszották, és Neuer rúghatta ki a labdát.

46

A második félidőt a Bayern München kezdi.

46

Ez volt az első félidő utolsó momentuma. A szünetben tehát: Bayern München - Arsenal 1-1

46

Özil kapott jó kiugratást, amivel betört a Bayern tizenhatosára, de nagyjából az öt és feles sarkából csak Neuert tudta eltalálni.

45

Egy perc lesz  a hosszabbítás.

44

Bayern-szabadrúgás kb. 40 méterről, és veszélyes is lett, Xabi Alonso beívelését Hummels bólintotta a bal alsó mellé.

43

Még a végére egy Bayern-helyzet: Douglas Costa és Alaba játszott össze nagyszerűen a bal oldalon, az osztrák középre kanyarított, de a labda egy kicsit magas volt Lewandowskinak, aki így csak a kapu fölé tudott fejelni.

40

Lövésre lövésre a válasz, Robben kísérletét Ospina fogta hasonlóan magabiztosan.

39

Egy nagyon szép Arsenal-támadás: Özil szerzett labdát Thiagótól, megindult, Sánchezhez játszott, majd a visszakpott labdát hátra tette Xhakának, a svájci pedig egy remek lövéssel kínálta meg Neuert, aki biztosan fogta a labdát.

38

Azt mondják, hogy az érzelmek kezdenek felül kerekedni:

37

Íme az Arsenal furcsa és szerencsés egyenlítő gólja:

35

Bayern helyzet: Vidal keveredik be az Arsenal tizenhatosára, Lewadowskit hozza játékba, a lengyel azonban kiszorított helyzetből nem találja el a kaput.

35

Ezt is be lehetett volna fújni: Alaba beadása Bellerín kezéről ment szögletre. Puhl Sándor nem biztos, hogy azt mondaná, hogy "nem a kéz kereste a labdát".

34

Robben kerülhetett volna helyzetbe, de rosszul vett át egy jó labdát a tizenhatosra belépve.

33
Sárga lap: Alexis Sanchez
33

A gólszerző kap sárgát, miután odaütött Javi Martíneznek, aki azért nem restellt egy kicsit rájátszani.

31

De mégis gól lesz belőle, Alexis Sánchez ugyan a kipattanó után kihagyja a duplázást is, harmadikra viszont már bevágja.

30
Kihagyott szabadrúgás: Alexis Sanchez
30
Gól: Alexis Sanchez
30

És Alexis Sánchez kihagyta, pontosabban Neuer érezte a jobb alsót a nem túl jó lövésnél.

29

Angol szöglet után angol tizenegyes következhet! Koscielny rúgta el a labdát Lewandowski elől, aki már csak a francia lábát tudta elrúgni.

28

A túloldalon már Douglas Costa küzdötte be magát a tizenhatosra, de Ospináé lett a labda.

27

Özil eltekerte laposan a sorfal mellett, Neuer pedig nem tudta fogni a labdát, a kipattanóra ott is volt Coquelin, de hiába kotorta kapura, és jutott volna szöglethez az Arsenal, a partjelző mutatta, hogy ez bizony les volt.

26
Sárga lap: Mats Hummels
26

Alexis Sánchez lódult meg Hummels mellett, gyorsabb volt a chilei, mint a német, aki nem is tehetett mást, lerántotta az Arsenal szélsőjét a tizenhatos vonalától egy lépésre. Özil fogja rúgni a szabadot.

24

Vidal lövés pattan le a blokkról, és most ki tudják hozni az angolok a labdát. Sánchez indul meg, megjátsza Coquelint, őt viszont már szerelik.

23

Legalább már a tizenhatosig eljutott az Arsenal, de Oxlade-Chamberlaint viszonylag könnyen szerelték.

22

El kellene kezdenie harcolnia az Arsenalnak:

21

Megint Robben: Lahm futott el Vidal indításával, visszagurított Robbennek, aki a tizenhatos sarkáról tüzelt, de a lövése szögletre pattant.

19

A Bayern nem vett vissza, az Arsenal pedig még pillanatokra sem képes átvenni a meccs irányítását. Robben nagyon él, de bárki megy ki szélre a Bayernnél (Douglas Costa, Lahm, Alaba), szinte garantált egy veszélyes beadás.

18

Íme Robben védjegyszerű gólja:

16

Ne feledkezzünk meg a tényről, hogy a másik meccsen Lorenzo Insigne 8. percben lőtt góljával a Napoli 1-0-ra vezet a Madridban a Real ellen.

15
Sárga lap: Shkodran Mustafi
15

Mustafi rúgta föl Rafinhát, és kapta meg érte a meccs első sárga lapját.

15

A Bayern azonban rögtön visszaszerezte a labdát, Robben ezúttal 25-ről tüzelt, ezt fogta Ospina.

14

Lewandowski került helyzetbe, de Koscielny remekül szerelte a tizenhatos vonalán.

13

Lewandowskit állítja meg lesen a partjelző. De hozzá legalább eljutnak labdák, nem úgy Oxlad-Chamberlainhez. Alexis Sánchez neve utoljára az összeállítások ismertetésekor hangzott el.

11
Gól: Arjen Robben
11

Ennél robbenesebb gólt nem lehet lőni: a holland a jobb oldalon kapta a labdát, és mit ad isten elindult vele befelé, kettőt tolt rajta, majd irgalmatlanul kilőtte a jobb felsőt. Ospinának esélye sem volt. Ez volt Robben harmadik gólja az Arsenal ellen a Bayern színeiben.

11

Robben óriási "robbenezésével" vezet a Bayern!

8

És itt az első kapuralövés: Vidal küzd meg egy labdáért, és, amint egy pillanatra szabadon marad, húsz méterről már lő is, Ospina azonban magabiztosan öleli keblére a labdát.

8

Beszorul az Arsenal a saját tizenhatosára, inkább csak kivágni tudják a labdákat, mint kihozni.

7

Robben veszi át szépen, majd Thiago gurít vissza, de Vidal nem tud lőni, viszont Lahmot hozza játékba, akinek a beadását blokkolja Xhaka.

5

Alaba indult volna az alapvonal felé, de Bellerín jó ütemben szerelt. Az osztrák védő-középpályás-szélső egyelőre nagyon aktív a Bayern bal oldalán.

4

Az Arsenal már eljutott a Bayern tizenhatosáig, de a szélről érkező beadást Coquelin csak a magasba tudta fejelni, az ellenakcióból pedig nem lett helyzet. Ospina rúghatja ki a labdát.

4

Természetesen telt ház van, azaz közel 70 ezer néző figyeli a meccset a helyszínen:

2

Egyelőre bemelegítő fázisban vannak a csapatok, jobbára a Bayernnél van a labda, de igazi akció még nem volt.

1

Az Arsenal kezdte a mérkőzést.

0

Egy rutinos, 44 éves szerb játékvezető, Milorad Mazic fújja majd a sípot, ez lesz a 29. BL-meccse. A Bayernnek még soha nem fújt a sorozatban, az Arsenalnak viszont már kétszer is: a Napolit 2-0-ra verték, míg a Besiktassal 0-0-ra végeztek.

0

A két edző a BL-ben eddig egyszer találkozott: akkor Wenger Arsenalja egy idegenbeli 0-0-t követő hazai 2-0-s sikerrel búcsúztatta Ancelotti Milanját.

0

Az Arsenal csoportgyőztesként, 4 győzelemmel és két döntetlennel, 18-6-os gólkülönbséggel érkezett, míg a Bayern négy győzelemmel és két vereséggel, 14-6-os gólkülönbséggel érkezett a nyolcaddöntőbe.

0

Amikor a kolléga dicsér, annál jobb nincs. David Ospina, az Arsenal kapusa elemzi, hogy miért a Bayernben védő Manuel Neuer a világ legjobb kapusa:

0

Nézzünk szét a meccs helyszínén, az Allianz Arenában:

0

A két csapat legutóbb a 2015-16-os kiírás csoportkörében futott össze, akkor Londonban ugyan 2-0-ra győzött az Arsenal, Münchenben viszont beleszaladtak a késbe a Wengerék.

Rossz emlék

0

Ami a két csapat formáját illeti: a Bayern, természetesen, vezeti a Bundesligát, ahol utoljára tavaly novemberben kapott ki (Dortmund, 0-1), azóta pontot is csak egyszer veszített. Az Arsenal negyedik a Premier League-ben, és míg a németeknek 7 pont előnyük van a tabella élén, addig az angolok 10 pontra vannak az éllovas Chelsea-től.

0

Most, hogy mindkettőt jól megnézték, megmutatjuk, hogy az utóbbi hónapokban nem éppen parádézó - utóbbi 19 meccsén csupán egy gólt szerző - Thomas Müller mit szólt ahhoz, hogy a padon kezd:

0

Ez pedig kicsit menőbb kivitelezésben az Arsenalé:

0

Mutatjuk a két csapat kezdőit. Ez a Bayern induló 11-e:

0

És, hogy miért klasszikus? A két csapat csak a kieséses szakaszban a negyedik alkalommal feszül egymásnak a BL-ben, és minden egyes alkalommal ebben a szakaszban futottak össze. És az Arsenal még egyszer sem jutott tovább. De azért nem kell rögtön elkapcsolni:

0

Jó estét és jó szurkolást kívánunk a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőinek újabb felvonását. Itt egy igazik BL-klasszikust, a Bayern München–Arsenal párharcot követhetik, míg kollégám a Real Madrid–Napoli csatát tálalja föl.