Bíró azonban ezt is fogja, a harmadik hetest hárítja a meccsen.

Ajjajjaj, ezt nagyon csúnyán ellőtte Kovacsics.

73

Carmen Martin bevágja. 11-12.

60

De nem lesz, sajnos. A CSM Bucuresti 27-26-ra nyeri a visszavágót az FTC Rail-Cargo Hungária ellen, és 57-51-es összesítéssel jut be a FINAL 4-ba a remekül harcoló magyar csapat ellen. Azt kell mondjuk, hogy a néhány vitatható bírói ítélet ellenére is, hogy a jobb csapat jutott tovább.

Köszönjük a figyelmüket, elnézést kérünk a technikai bakiért, és szurkoljunk mindannyian az ETO-nak, hogy legyen magyar csapat a budapesti négyes döntőben!

60

A fiatal szélső lő még egyet, hátha egy iksz meglenne a végére. 26-27.

58

Jovanovic passzába kapnak bele, támadhat a román csapat. Sajnos, ez a hajó elment.

57

Hiba az egyik, gól a másik oldalon. 25-27.

57

Hiába kapja le a labdát egy ejtés után Bíró, a bírók befújják a hetest. Nem teljesen indokolatlanul.

56

Grubisic kivédi Pena hetesét.

56

Kovacsics harcol ki hetest egy bátor betöréssel.

55

Carmen Martin újra szót kér. 25-26.

55

Gulldén lesáncoljuk, Szucsánszki végigrobog és bevágja! 25-25.

54

A dán  veszi vissza újra a vezetést. A túloldalon pedig Snelder hibázik egy helyzetben. 24-25.

53

Szép gól a jobb szélről, megint egyenlő. 24-24.

53

Ez sajnos szép gól volt egy szép csel után. 23-24.

52

És Schatzl meg is teszi! 23-23.

52

Gulldén lövését védi lábbal Bíró. Lehet egyenlíteni.

51

Ellépi Niombia, indul a Fradi és Schatzl Nadine a bal szélről szép gólt lő. 22-23.

50

Rossz lövés román oldalon, majd rossz indítás Bírótól, megint jöhet a CSM.

49

Amit Pena vág be, 21-23.

49

Szucsánszki harcol ki egy hetest.

49

Elek Gábor újra időt kér, és a hiányzó bátéroság miatt korholja a lányokat.

49

Varzariu újabb gólt lő, 20-23.

48

Újabb lövést hibázott el a Fradi, most Szekeres volt.

48

Ezúttal beállóból eredményes a Bucuresti. 20-22.

47

Vazariu most mellé bombázza, odaát pedig Ungureanu fogja Jovanovic lövését, aki kapott is egyet.

47

Pena belövi a hetest, 20-21.

46

Vazariu lövi az újabb román gólt, 19-21.

46

Folytatódhat a mérkőzés, Paula előtt is tiszta a terep.

45

Ungureanu hisztizik, látható élvezettel csinálja a cirkuszt, miközben az EHF delegáltja a kapu mögötti Fradi-keménymag vezetőivel próbál megoldást találni a helyzetre. Kezd igazán pokolivá válni a hangulat.

45

A tökéletes padlótörést gyakoroltatják a vendégkapu előtt.

45

A szurkolók is kezdik elveszíteni a fejüket, egy söröspohár landol Ungureanu mellett, aki a zsűriasztalnál reklamál jogorvoslatért.

45

Jovanovic lő, kicsit meglökik, Ungureanu könnyedén véd. NIncs szabaddobás, Elek Gábor pedig sárga lapot kap reklamálásért.

45

Láb, Mehmedovic nem adja vissz a labdát, de nincs két perc, mintha mi sem történt volna.

44

Faluvégi most azért egy hetest ki tud harcolni.

43

Bradeanu lő akkora felső lécet, hogy a tetőszerkezetig pattan a labda.

42

Szépen kijátszottuk, de Faluvégi megint nem tudja belőni, most Ungureanu véd.

42

És még egy két perc is, Szucsánszki húzta vissza Niombiát.

42

Újra vezet a Bukarest, 19-20.

41

Elek Gábor kemény védekezést és gyorsabb támadójátékot kér.

41

Per Johansson időt kér 19-19-nél.

41

Bradeanu lövését bíró védi, és persze, hogy román kézben landol a labda.

40

Erőszakos labdaszerzés után, fut a Fradi, Schatz nem hagyja magát kiszorítani, és meglövi a harmadik gólját.

39

Szépen kijátszottuk, de Faluvégi jobb szélről leadott lövése a lécről pattan ki. Pech.

39

Ebből kellene most erényt kovácsolni: Mehmedovic megy ki két percre.

39

Lukács lövését könnyedén védte Ungureanu.

38

Egy messziről is hetesnek tűnő helyzetre kap szabaddobást a Fradi.

38

Gulldén gyönyörű bejátszása után a román beálló eredményes. 18-19.

37

Végre, Misike! Emberhátrányban 18-18.

37

Mehmedovic nem sokat késik kihasználni az emberelőnyt.

36

Carmen Martin harcol ki egy kétperces kiállítást Snelder ellen.

36

Lukács lövését a kapufára nézi Ungureanu.

35

Amit be is lőnek. Niombia góljával 17-17.

35

Kicsit belemenés gyanús volt Manea megmozdulása, de továbbengedik, aminek egy román hetes a vége.

34

Bíró védi Gulldén lövését, de marad a labda a bukarestieknél.

34

De Lukács visszaveszi az előnyt.

34

Egyenlítenek a románok, 16-16.

33

Jovanovic szorongatott helyzetből leadott lövését Ungureanu védte.

32

Bíró véd egy újabbat. Klasszis teljesítményt mutat be a fiatal kapus.

32

Szerencsére Jovanovics nem pihen. 16-15.

31

És Carmen Martin máris lőtt egy gólt. 15-15.

31

A második félidőt a románok kezdték.

30

Utolsó pillanatig kijátszott román akció végén, persze, hogy Bíró Blanka véd egy nagyot! A szünetre így 15-14-es Fradi-előnnyel vonulhatnak a csapatok!

30

Ez persze nem zavarja Jovanovicot, aki meglövi az ötödik gólját.

30

Bradeanu kapott sárgát.

29

Gulldén pedig egyenlít, 14-14.

29

Kovacsics engedi el derék magasságban, Grubisic véd.

28

Schatzl robog, Niombia utoléri, és, ha szabálytalanul is, de megállítja. Csak szabaddobás.

28

Bíró most Mehmedovic lövését védi, oldalt megy ki, marad a labda a románoknál, de belemenésért elveszik.

27

Jöhet egy újabb Bíró-védés, de sajnos a túloldalon is áll egy kapus a háló előtt, és Grubisic is szépen védi Jovanovic ravasz kísérletét.

26

De nem hagyják annyiban a románok, újabb hetes, amit most Niombia próbál bedobni, és be is dobja. 13-13.

25

Kovacsics belövi, 3-2 után vezet újra a Fradi! 13-12.

25

Szucsánszki bújik be egy résbe, hetes és kétperces kiállítás!

24

Belül védekezés, hetes - de Bíró Blanka ezt is megfogja! Ezúttal Carmen Martin lövését.

24

Jovanovic a harmadikat is meglövi, 12-12.

23

Labdavesztés, román lerohanás, de ellépik, szerencsére.

23

Szucsánszki fogja meg Gulldént, hetes és sárga a magyar irányítónak.

22

Szekeres fogja meg a levegőben Torstenssont, sárgát kap.

22

Másodszor dolgoz le háromgólos hátrányt a Fradi, Per Johansson időt is kér. Fantasztikus a hangulat a csarnokban!

22

Torstensson viszont belefordult a védőjébe, szabaddobás, Lukács robog a kapuig, és magabiztosan vágja be a ziccert. 11-11!

21

Kár, hogy Jovanovics lövése rossz volt.

21

Román hetes. Szucsánszkira ugrott rá Niombia, de Bíró kivédte Gulldén hetesét!

20

Végre, Zizi is jelzi, hogy benne van a mókában! 10-11.

19

A tavalyi BL-döntő ásza lő egyet talpról félmagasan.

18

Carmen Martin.

18

A rövid technikai szünetet a Fradi használta ki jobban és gólnak valamint egy Bíró-védésnek köszönhetően feljött 8-9-re. Amit egy gyors gólváltás követett, aminek során Pena is meglőtte az első gólját. 9-10.

17

Jönnek a gólok.

16

Jovanovic gyönyörű átlövéssel veszi vissza a vezetést. 14-13.

14

Carmen Martin viszont nem hibázik, újabb góljával megint három oda. 6-9.

14

Pena kapkod el egy lövést, 0/3-mal áll a remek spanyol játékos.

14

Mészáros veszít labdát, de elcsenik tőle, Curea pedig az üres kapuig rohanva gólt lő. 6-8.

13

Sokáig azonban örülhetünk, mert az ex-győri Bradeanu is betalál, 6-7.

13

Jovanovic góljával kiegyenlít a Fradi, 6-6!

12

Danick Snelder ül le két percre, emberhátrányban a Fradi. De Bíró egy óriási beálló-ziccert véd!

11

11

Amit Kovacsics szépen be is varrt. Odaát pedig még egy sárgát is kiosztottak.

11

Jovanovic tört be szépen, hétméteres!

10

Passzívig jutottak csak a románok, el is vették tőlük a labdát.

9

Vére egy gól itt is, Schatzl találatával 4-6.

9

Nem bír a Fradi a gyors támadásokkal, megint Carmen Martin.

8

Majd egy újabb gyors góllal - megint a dán - már 5-3. Összesítésben bizony már hét oda.

7

A dán lánnyal nem lehet bírni, a harmadik gólját lövi, és 4-3 oda.

6

Carmen Martin gyorsan kiegyenlít, sajnos.

6

Először vezet a Fradi, 3-2 ide.

5

Bíró mutat be újabb védést Carmen Martin kárára, utána viszont elveszik tőlünk a labdát.

5

Pena egy lövést elhibázott, azonban Bíró bravúrja után az újabb támadást kiszorított helyzetből szép góllal fejezi be.

4

A svéd megkezdte a gólgyártást.

4

De megvan az első magyar gól is: Szöllősi-Zácsik Szandra válaszol egy hasonlóan szép átlövéssel.

3

A támadásból Bíró ugyan véd egyet, de a románok visszakapják a labdát, és Torstensson ezt már nem hibázza el.

2

Torstensson bombája vágódott fölé a felső lécről. Majd a túloldalon fújnak belemenést, a

1

Az első támadás végén Lukács Viktória jobb szélről eleresztett kísérlete ment el a kapu előtt.

1

A Ferencváros kezdte a mérkőzést.

0

A csapatokat gyönyörű élőkép fogadta, piros, fehér, zöldbe öltöztetve a lelátót, majd a BL-himnusz után hihetetlen hangerővel zúgott fel a magyar himnusz.

0

Kukkantsunk bele a bemelegítésbe:

0

Ha még nem mondtuk volna, bár kötve hisszük, hogy van olyan, aki ezt nem tudja: a mérkőzés tétje az, hogy melyik csapat jut be a májusi budapesti FINAL 4-ba, azaz a négyes döntőbe. Ma rendezik a másik három negyeddöntő visszavágóját is, azaz estére teljes lesz a FINAL 4 mezőnye.

A másik három párosítás:
Győri Audi ETO - Metz (francia) (az első mérkőzésen 30-31)
Vardar Szkopje (macedón) - Midjylland (dán) (28-26)
Larvik (norvé) - Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) (17-31)

0

A helyszín ezúttal már a népligeti Elek Gyula Aréna, hanem a sokkal nagyobb, és a Fradi által már majden ugyan olyan jól ismert BOK (korábbi SYMA) Csarnok. Lesznek vagy négyezren, és csupán 90 vendég drukker érkezik.

0

A fradisták mindenesetre nem izgulják túl a dolgot, a pénteki edzésen még dalolászni is volt kedvük, Elek Gábor szerint pedig majd megmutatják, hogy a pokolinál is van pokolibb hangulat. És még az is lehet, hogy az első meccset kihagyó Szucsánszki Zita is pályára léphet ezúttal!

Nincs miért tartalékolni

Közös énekléssel ért véget a pénteki edzés, ami mutatja, hogy nincs a kelleténél nagyobb feszültség - a csodának azonban ez csak az egyik feltétele

\n

0

Az első mérkőzés után mindkét oldalon biztosak voltak benne, hogy jobban kell játszania csapatuknak, mint a román fővárosban.

Szöllősi-Zácsik: Amikor lassítani kellett volna, fejjel mentünk a falnak

A magyar átlövő csalódott az elszalasztott lehetősé miatt. A románok szerint elé lesz az előny.

\n

0

Ezúttal nem focival, de Bajnokok Ligájával jövünk: a Ferencváros női kézisei megpróbálják ledolgozni a címvédő ellen Bukarestben összeszedett ötgólos hátrányt. Nem lesz könnyű, de, miután ezúttal a magyar drukkerek igyekeznek pokoli hangulatot teremteni, talán nem reménytelen a küldetés.

A pokoli bukaresti tűzben megperzselődött a Ferencváros

Őrületes csatában, pokoli körülmények között, a végjátékban elkövetett hibák miatt nyert 30-25-re a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén a CSM Bukarest a Ferencváros ellen. A Fradi 57 percig jól tartotta a lépést a románokkal, de az utolsó perceket nem bírta idegileg a csapat, amelynek a román közönség által teremtett elképesztő hangulattal is meg kellett küzdenie.