Élő
Frissítés
Főbb események
18:03

Magyar részről Csanyi Karol, míg a lengyel csapatból Krzysztof Zapala lett a meccs legjobbja. Ezzel meg is köszönjük szíves figyelmüket!

18:02

Nekünk marad a tisztes helytállás az utolsó, Kazahsztán elleni meccsen, a lengyeleknek pedig a remény, hogy, amennyiben legyőzik Ausztriát, akár még fel is juthatnak.

60

Az utolsó pillanatig próbáltunk támadni, de a vége így is a sorrendben harmadik vereség: 2-0-ra nyer Lengyelország.

60

Hári üt oda Zapalának, emberhátrányban fejezzük be a meccset. 22 mp van hátra. Bálizs visszatér a kapuba.

60

Elhozzuk a bulit, de Densereau lövését blokkolják, majd ki is hozzák a lengyelek a pakkot.

60

De előbb még időt kérnek a lengyelek, ami érthető, hiszen nem cserélhetnek és láthatóan alig állnak a lábukon.

60

Meghajtjuk a végét, bedobás a lengyel harmadban.

59

Nem tudjuk keresztbe játszani elakad egy védőben, utána viszont parádésan mentünk a harmadunkban, pont, amikor ütésre lendül egy lengyel bot.

58

Dansereau-nak törik bele a botja egy nagy lövésbe.

58

Hat a négy ellen próbálkozunk, vajon sikerül-e a szépítés?

57

Wanacki kapott két percet. Vajon lehozzuk-e a kapust?

55

Magyar labdaszerzés után Sarauer vezette rá Odrobnyra, olyan tiszta helyzetben, mintha büntető lenne - de a lengyel kapus védett.

54

És még ez is - Bartalist küldték le két percre.

53

Fogyóban az idő, bár őszintén szólva nincs igazán miért izgulni, mert a magyaroknak nem sok esélyük volt/van a győzelem kiharcolására. Sajnos.

52

Sarauer próbálta a kapu mögül behúzni a korongot a hálóba, de Odrobny a botjával visszanyúlva óriásit védett.

49

Stipsicz biztató kísérlete - de mellé.

47

22:16 a kapura lövési arány - a lengyelek javára.

46

Szergej Bubka rúdugró legenda, az Ukrán Olimpiai Bizottság elnöke is feltűnt a lelátón.

45

Nem értünk sokat az emberelőnnyel, Sagert kapáslövésén kívül semmi nem történt.

43

Emberelőnybe kerültünk, Urbanowicz küldték le.

42

Nagy iramban kezdődött meg az utolsó harmad, úgy tűnik, a magyarok még megpróbálják a lehetetlent.

41

Megkezdődött az utolsó 20 perc.

40

Vége a harmadnak.

40

A lengyelek tartották a korongot intelligens játékkal, tökéletes nekik a 2-0.

39

Némi feszültség a jégen.

38

Előnyben a lengyelek, Sarauert állították ki.

38

A meccs mostani képe alapján semmi változás nem várható, a lengyeleknek jó a két lőtt gól, mi pedig nem tudunk közel kerülni a gólszerzéshez.

38

Mint kiderült, Magosi egy méterre volt a bírótól, amikor az egyik lengyelnek szinte benyomott egyet.

38

Magosit is leküldték.

36

Zapala megakasztotta Csányit, két perc a lengyelnek.

34

18 védésnél járnak a mieink, 12-nél a lengyelek.

34

Erdély mellélőtt.

33

A magyarok pontatlanul játszanak, és az első gól megfogta őket, nem véletlenül jött azonnal a második. Most kellene valahogy erőt gyűjteni és felállni. Csakhogy a lengyelek sokkal mozgékonyabbnak tűnnek.

32

A harmad elején még optimisták lehettünk.

30

Zapala került helyzetbe, ám Bálizs a helyén volt, védett.

29

Magosit állították ki két percre.

27

Távoli magyar lövés után Kóger próbálja megszerezni a kipattanót, de nem járt sikerrel.

26

A gólt emberelőnyben kaptuk.

26

Magyar korongvesztés után Malasinski nagy lendülettel megindult Bálizs kapuja felé, és a ziccerben nem hibázzott - már 2-0 oda.

2-0
27

Emberelőnybe kerültünk, Kapicát küldték le.

25

Zapala góljával vezetnek a lengyelek: két szép passz után hosszan vezette a korongot, majd nagy gólt lőtt.

1-0
23

Veszélyes lengyel akció: Stipsicz maradt egyedül két lengyellel, de sikerült annyira kiszorítania a lövőt, hogy Bálizs védeni tudott, aztán pedig összeszedtük a korongot.

24

Az első harmadban hat magyar és tíz lengyel kapura lövést láthattak a kijevi nézők.

21

Megkezdődött a második harmad.

20

Vége az első harmadnak. Sok-sok kiállítás volt, gól azonban nem született.

20
19
19
19

Nagy Krisztián lövése megpattant egy lengyel védőn, a kapusuk bravúrral védett.

19
19

Erdély lőtt kevéssel a kapu mellé.

18
18

Lengyel helyzetecske után átfordult az óra két percre, nemsokára vége a harmadnak.

17

Dansereau lőtt egy csel után, a lengyel kapus védett.

17

Kicsit leült a játék, a kapusok szusszanhatnak egyet.

16

Szurkolóink lelkesek voltak a meccs kezdetekor is - mint mindig.

15

A magyar csapat jól védekezik, a lengyelek alig-alig tudnak eljutni a kapunkig.

13

Varga felejtette rossz helyen az ütőjét, kiállítás.

12

Íme, az egyik magyar helyzet a pálya széléről levideózva:

11

Kóger vágott oda az egyik lengyel csuklójához - két perc.

10

Magosi csípett el egy korongot a lengyel kapu előtt, de nem sikerült kapura húznia.

9

Sajnos a két kiállítás alatt nem sikerült valódi helyzetet kialakítani.

7

Hári remek cselekkel indult meg a lengyel kapu felé, és gólt ugyan nem szerzett, de kiharcolt még egy kiállítást.

6

Csányi a földön maradt, Kruczeket leküldték. Elég durva volt a lengyel, brutális medvepuszit kapott.

5

Bartalis passza után Erdélyt tisztán hagyták, közelről tüzelt - a kapus hárított.

4

Varga lövése alig ment a bal alsó mellé.

3

Bartalis csatázott egyet Kapicával, a bírók szerint a magyar túl durva volt, le is küldték két percre.

2

A lengyel csapat eddig mind a kilenc emberhátrányát kivédekezte. Egy távoli lövést megeresztünk, de nincs gól.

1

Pasiutot leküldték, emberelőnyben a magyarok.

1

Elkezdődött az első 20 perc.

15:59

Hamarosan kezdődik a meccs.

15:59

„Tíz ponttal már feljuthatunk" - jelentette ki Przemyslaw Odrobny, a Milton Keynes Lightning kapusa. „Kicsit kiszellőztettük a fejünket, jó is, hogy egy nap pihenő után a magyarokkal játszunk. A győzelem új erőt adhat, készek állunk a kemény harcra."

15:59

„A csapatunkban mindenki egészséges, nyomás nélkül játszhatunk, és reméljük, hogy visszaadhatjuk a magyaroknak azt a verést, amit két éve elszenvedtünk tőlük" - nyilatkozta Jacek Plachta, a lengyelek szövetségi kapitánya.

15:58

A legutóbbi vb-meccsen azonban a magyarok örülhettek: a 2015-ös, krakkói divízió 1/A vb utolsó mérkőzésén 2-1-re nyertünk a házigazda ellen, és a második helyen zárva, 2008 után ismét feljutottak a legjobbak közé. Két éve Hári János a 42. percben szerzett vezetést, Bryk ugyan egyenlített, de Szirányi hat másodperccel a végső dudaszó előtt betalált az üres kapube, beállítva a 2-1-es végeredményt.

15:58

2016 februárjában azonban a lengyelek örülhettek: a budapesti olimpiai selejtezőn szétlövéssel 1-0-ra kikapott a magyar válogatott. Akkor a szétlövésben Vas Márton, Sarauer és Banham is hibázott.

15:58

A két csapat legutóbb tavaly november 3-án, a Tüskecsarnokban rendezett Hokihéten találkozott egymással, akkor Magyarország Bodó Christopher és Sofron István góljaival 2-1-re nyert, a vendégek gólját Krystian Dziubinski ütötte.

15:58

A lengyelek 4-2-re kikaptak Koreától, 2-1-re verték Ukrajnát, majd kedden a sportágban ritkaságnak számító, mindössze egy gólt hozó mérkőzésen hosszabbításban kikaptak a kazahoktól.

15:56

„A támadójátékunk hatékonyságán javítanunk kell. Többet kell kapura lőnünk és jobban zavarnunk az ellenfelek kapusait. Átlagban minden meccsen ötször voltunk emberhátrányban, ez sok. Hiába lőttünk három emberelőnyös gólt, ugyanennyit kaptunk hátrányban" – mondta Rich Chernomaz szövetségi kapitány.

Koreai Köztársaság-Ukrajna 19.30

Az első két helyezett feljut a 16-os elitbe, és a 2018-as dániai vb-n szerepelhet, míg az utolsó kiesik a divízió I/B-be.

15:55

Az állás: 1. Koreai Köztársaság 9 pont/3 mérkőzés, 2. Kazahsztán 8/4, 3. Ausztria 6/3, 4. Lengyelország 4/3, 5. Magyarország 3/3, 6. (és már kiesett) Ukrajna 0/4.

15:54

Az edzés után derült ki, hogy bokasérülése miatt a DVTK Jegesmedvék hátvédje, Gőz Balázs nem játszhat a lengyelek ellen.

15:54

"Túlságosan nagy a kockázat, így a lengyelek és a kazahok ellen sem játszom. Ha egy erős ütés érné a felsőtestemet, baj történhetne" - mondta Vas az MTI-nek. Majzik Ernő hozzátette: ez túlságosan komoly sérülés, nem szabad kockáztatni. "Egy ilyen bordarepedésnek a gyógyulási ideje minimum három-négy hét" - tette hozzá.

15:53

Bordarepedése miatt már nem játszhat a mai meccsen Vas János. A csatár a ma délelőtti félórás átmozgató edzést - Majzik Ernő csapatorvossal együtt - a lelátóról nézte végig. Vas az osztrákok elleni hétfői mérkőzésen sérült meg, azt a találkozót még végigjátszotta, ám a keddi, dél-koreaiakkal szembeni összecsapást kihagyta. Akkor még reménykedett benne, hogy esetleg fájdalomcsillapítókkal és speciális tapaszokkal szerepelhet a hátralévő két fordulóban.

15:43

De a magyar válogatott ennél többre vágyik: az eredmények még alakulhatnak úgy, hogy maradjon esély a feljutásra. Ehhez ma a lengyelek, pénteken pedig a kazahok ellen is nyerni kell, míg a magyarok meccse után még az is szükséges, hogy a koreaiak legyőzzék Ausztriát.

15:42

Az már biztossá vált, hogy a csapat nem eshet ki, Ukrajna ugyanis négy forduló után is pont nélkül áll, és ha utol is érné a mieinket, az egymás elleni eredmény nekünk kedvezne.

15:42

A csapat a házigazda ukránokat 5-3-ra verte, majd előbb Ausztriától, majd Dél-Koreától is 3-1-es vereséget szenvedett.

15:42

Három forduló után egy győzelemmel és két vereséggel áll a magyar jégkorong-válogatott az ukrajnai divízió I-es világbajnokságon.