Atlético Madrid-Qarabag 0-1

D csoport:
Sporting Lisboa-Juventus 1-0

92

Vége a mérkőzésnek. Az AS Roma könnyedén legyőzte az angol bajnoki címvédő Chelsea-t. Az angolok egyetlen szerencséje, hogy a csoport harmadik helyén álló Atlético Madrid 1-1-es döntetlent játszott az azeri Qarabaggal, így a továbbjutás szempontjából továbbra is jobb pozícióból várhatja a folytatást.

87

Újabb római gólszerző hagyja el a pályát. Alessandro Florenzi helyén Lorenzo Pellegrini folytatja a játékot.

86

El Shaarawy második gólja

85

Öt perc van hátra a mérkőzésből. A Chelsea a becsületgólért a hajt, a rómaiak már szeretnék ha lefújnák a meccset

83

A csereként beálló Drinkwater 20 méterről lőtt, de Alisson magabiztosan fogta a középre tartó labdát

79

Egy jobb oldali beadás után Manolas fejelt kapura öt méterről, elemi erővel, de Courtois valami hihetetlen reflexel szögletre tornázta a labdát. A Roma játékosa azonnal odament a Chelsea kapusához, hogy gratuláljon a parádés védéshez. Szép jelenet.

79

Radja Nainggolan 22 méterről megeresztett bombáját Courtois ütötte szögletre.

78

Antonio Conte a cseréivel megpróbált új életet lehelni csapatába,de érzik a londoniak, hogy ez már elment.

75

A Chelsea is cserélt. Álvaro Morata helyett Michy Batshuayi a pályán.

75

Florenzi helyén Manolas folytatja.

75

Kettőt cserélt a Roma. Shaarawy helyére Gerson érkezett.

71

Ismét cserélt a Chelsea. Cesc Fabregas helyére az angol válogatott Danny Drinkwater érkezett.

68

Edin Dzeko kapott remek labdát, majd három védővel a nyakában elfutott a Chelsea tizenhatosáig, a túloldalon a 3. gólt szerző Perotti érkezett, megkapta a labdát, de tíz méterről a kapu fölé belsőzött.

63
Gól: Diego Perotti
63

Úgy tűnik, eldőlt a mérkőzés. Perotti kapott labdát a Chelsea térfelének közepén, elindult a kapu felé, megcsinált egy cselt Pedro mellett, majd 22 méterről a jpbb alsó sarokba bombázott.

57

Hazard lekészített labdája után Morata lőtt 18 méterről, de a labda elkerülte a jobb alsó sarkot.

56
Csere le: Gary Cahill
56

Antonio Conte kihasználta első cserellehetőségét. A csapatkapitány Gary Cahill helyett a brazil Williant küldte pályára. Ez minden bizonnyal azt jelenti, hogy az angol csapat átáll négyvédős játékrendszerre.

54

Rögtön egy római kontra után Dzeko kapott indítást a baloldalon, majd egy befele cselt követően 14 méterről bombázott, a labda pár centivel kerülte el Courtois kapuját.

52

A második félidőben egyelőre a Chelsea birtokolja többet a labdát, de komoly helyzetet nem tudott még kialakítani. Az jól kivehető, hogy az AS Roma előtt egyre nagyobb területek fognak megnyílni, ahogy közeledünk a mérkőzés végéhez.

47

Roma-helyzettel indult a második félidő. Kolarov baloldali beadása után Dzeko okszizott öt méterről, de nem találta el a kaput.

46

Az azeri Qarabag az Atlético ellen megszerezte története első idegenbeli gólját a Bajnokok Ligájában.

46

A Roma kezdte a második félidőt.

46

Vége az első félidőnek.

44

A szöglet urán Bakayoko ugrott a legmagasabbra, de a Chelsea középpályása öt méterről mellé fejelte a labdát. Ez is nagy lehetőség volt.

44

Szépíthetett volna a Chelsea. A balhátvéd Marcos Alonso 16 méterről lőtt jobbal, de Alisson kiütütte a bal felső sarokba tartó labdát.

41

Az olasz válogatott Stephan El Shaarawy karrierje során először duplázott a Bajnokok Ligájában.ú

36

Ami erőből nem ment, az ésszel összejött. Radja Nainggolan hosszú indítását valami érthetetlen oknál fogva Antonio Rüdiger elengedte, a ziccerben kilépő Stephan El Shaarawy pedig elpöccintette a labdát a kimozduló Thibaut Courtois mellett (2-0).

35

David Luiz eladott labdája után három a kettőben indultak az olaszok a Chelsea kapujára. Dzeko kitette jobbra a gólszerző El Shaarawynak, aki laposan lőtt, de Courtois lábbal védett.

29

Ismét Eden Hazard indult meg a baloldon, megindult befelé, de Alessandro Florenzi a tizenhatos vonala előtt hátulról felrúgta. A belga játékmestert egy ideig ápolni kellett, de úgy tűnik folytatni tudja a játékot.

24

A mérkőzés legynagyobb helyzete maradt ki. Kolarov utolsó emberként belerúgta a labdát a letámadó Pedróba, az az ötösön helyezkedő Morata elé pattant, azonban a spanyol támadó túl nagy gólt akart rúgni, és kapásból fölé bombázott.

20

Úgy tűnik, magára talált a Chelsea. Hazard kapott labdát a baloldalon, majd két befele cselt követően 16 méterről visszalőtte a labdát a rövid alsó sarokba, de Alisson magabiztosan védett.

18

Fabregas kiugratása után Pedro került helyzetbe, kiszorított szögből lőtt 14 méterről, de Alisson könnyedén fogta a labdát.

15

Ez volt az AS Roma történetének leggyorsabb gólja (38 másodperc) a Bajnokok Ligájában. A Chelsea 2013. december 1-én kapott gólt utoljára az első percben, akkor a Southampton volt az ellenfél.

14

Stephan El Shaarawy ezzel a bombagóllal szerezet meg a vezetést az AS Romának.

9

Úgy tűnik, El Shaarawy bombagólja meghozta a római játékosok lövőkedvét. Ezúttal Radja Nainggolan kísérletezett 25 méterről, de nem találta el a Chelsea kapuját.

7

Egyelőre nem lehet panaszunk a mérkőzésre. A római gólt után a Chelsea átvette a játék irányítását, de komoly helyzetet még nem tudott kidolgozni.

4

Egyenlíthetett volna a Chelsea. Hazard kerül ziccerbe, de kisodródott, így csak éles szögből tudott lőni, de Alisson kiütötte a labdát.

1
1
Assist: Edin Dzeko
1

Bekezdett a Roma! Kolarov baloldali beadását Dzeko fejelte vissza a tizenhatoson kívül érkező Stephan El Shaarawynak, aki dropból a kilőtte a jobb felső sarkot (1-0).

1

A Chelsea kezdte a mérkőzést.

0

A csapatok a pályán, már nagyban szól a Bajnokok Ligája himnusza.

0

A Chelsea spanyol középpályása, Cesc Fabregas 100. Bajnokok Ligája mérkőzésére készül. Ő az ötödik legfiatalabb játékos (30 éves és 180 napos), aki elérte ezt a határt Messi, Raúl, Casillas és Cristiano Ronaldo után.

Forrás: DPPI/Uksp
A világ- és Európa-bajnok játékos még sosem nyerte meg a Bajnokok Ligáját

0

Eden Hazard, a Chelsea középpályása alakította ki eddig a legtöbb helyzetet a Bajnokok Ligája idei szezonjában.

Forrás: AFP/Adrian Dennis
A belga játékmesterre az olasz fővárosban is főszerep vár

0

Ha a Chelsea és az Atlético is nyer, a folytatásban az olasz és a spanyol csapat közül már csak az egyik előzheti meg az angolokat, mivel a következő fordulóban éppen egymás ellen játszanak majd. Amennyiben római sikert hoz a keddi összecsapás, teljesen kiegyenlítetté válhat az állás a csoportban.

0

A harmadik és még nyeretlen Atlético Madrid kedden az azeri Qarabagot fogadja, s várhatóan még egyszer nem hibázik akkorát, mint az előző fordulóban, amikor csak gól nélküli döntetlent játszott a kiscsapat vendégeként.

0

A keddi programban egyedül a C csoportból biztosíthatja be csak egy csapat a továbbjutását, ez az angol bajnok Chelsea. Antonio Conte együttese a második helyen álló AS Roma otthonában játszik rangadót, s ha a két héttel ezelőtti, londoni 3-3 után most sikerülne győznie, már "hátradőlhetne".