Élő
Frissítés
Főbb események
21:09

Köszönjük megtisztelő figyelmüket, szombaton a válogatott utolsó meccsén Nagy-Britannia ellen is várjuk önöket.

60

Megvan a győzelem, nagyszerű védekezés után kihúztuk az utolsó perceket.

59

A lengyelek lehozták a kapust, majdnem gólt is ütöttünk, de rosszul pattant a korong 30 másodperc a végéig.

58

Tilos felszabadítás, megyünk vissza a lengyel harmadba. Még 01:23.

58

Nagy Krisztián az egyik, Chmielewski a másik kapu előtt került helyzetbe, de egyik lövésből sem lett gól. 01:43 van hátra.

57

Vay Ádám jó ütemben vetődött ki a kapuból és hasalt a korongra. Jöna buli a harmadunkban, Hári elhozza.

55

Nagyszerű védekezést mutattunk be az emberhátrány alatt, kihúztuk. Vas János önfeláldozó blokkja élményszámba ment egy lengyel lövésnél. Jön az utolsó öt perc.

20:58

Időt kérnek a lengyelek, ők is tudják, hogy ez a fór kulcsfontosságú lehet a számukra.

20:56

Újabb kiállítás, sajnos megint a mi oldalunkon, Varga Arnold buktatott.

51

Veszélyes jelenet a kapunk előtt, saját csapattársa zavarta Vay Ádámot, de sikerült védenie.

49

Akasztás miatt eddig tartott az előnyünk, Pozsgai buktatta ütőjével az egyik lengyelt, a bírók kiszórták. 4 a 4 ellen folytatjuk, aztán majd egy kis időre mi leszünk hátrányban.

49

Újabb magyar emberelőny, ezúttal magas botért jár a két perc, Neupauer volt az elkövető.

49

Kissé elcseréltük magunkat, így a lengyelek létszámfölényben támadhattak, de Vay a helyén volt és megfogta a korongot.

48

Hatalmas helyzet maradt ki, többen is gólt szerezhettek volna, de vagy a kapus védett, vagy nem találtuk el a pakkot, vagy a blokkról vágódott le. Kár érte.

47

Hat mezőnyjátékos volt pályán a lengyeleknék, a bírók észrevették, kiállítás. Nagy koncentrációs hiba, de mi ennek csak örülünk. Witeckit ültetik be bűnbakként.

45

Három a kettő ellen támadhattunk az emberhátrány ellenére, de Odrobny keresztbefekve a kapu előtt hárított, majd Erdélyit lökték neki a kapuvasnak, de szerencsére nincs komoly baja.

44

Pozsgait küldik ki két percre kézzel irányított korong miatt, emberhátrányba kerülünk.

41

Álomkezdés! Fél perc sem telt el és máris nálunk az előny: Hári lőtte középre a korongot, Erdélyi korcsolyájáról pedig bepattant, de ebben az esetben Hárié a találat.

3-2
41

Kezdődik az utolsó harmad. Gyakorlatilag el is felejthetjük az eddig történteket, a mostani 20 perc dönt mindenről. Vagy az azt követő plusz öt. Netán a büntetők. A lengyeleké a buli.

40

Vége a második harmadnak. Amennyire jól sikerült az első, annyira tragikus volt ez a mostani, hiszen a lengyelek ledolgozták kétgólos hátrányukat. A lényegi dolgok eldöntése így az utolsó 20 percre maradt.

38

A kiállításból visszatérő Nagy Krisztián kishíján góllal korcsolyázott vissza a jégre, Odrobny azonban nagyot védett.

38

Lyszczarczyk került helyzetbe, de Vay megszerezte a korongot. Még 20 másodperc az emberhátrányból.

36

Nagy Krisztián gáncsolta el Dziubinskit, itt az első lengyel emberelőny.

33

Ami szép az szép, Chmielewski nagyszerűen alakított ki magának lövőhelyzetet és nem is hibázta el, ezzel egyenlítnek a lengyelek.

2-2
32

Dziubinski tört be megint veszélyesen a kapunk előterébe, de Vay megszerezte a korongot és rátenyerelt. A bulit viszont a lengyelek hozták el, így továbbra is a mi harmadunkban zajlik a játék.

28

A gól után kissé kijöttünk a szorításból, egy tilosfelszabadítás után buli a lengyel harmadban, de nem mi hoztuk el. Dziubinski aztán kishíján egyenlített a kontra végén, Vay Ádám azonban hárított és rátenyerelt.

26

Sajnos góllá érett a lengyelek harmadbeli fölénye, csak úgy, mint Benk a mi oldalunkon, Komorski is egy kipattanóra csapott le és szépített.

2-1
26

Kóger teremtett magának egy nagyszerű csel után lövőhelyzetet, de sajnos elsuhant a korong a jobbkapufa mellett.

25

Hári és Sebők majdnem összehozta a harmadik magyar gólt, de Odrobny megint nagyot védett. A túloldalon Vaynak is hárítania kellett az ellentámadás végén.

23

A sokadik eladott korongunk után Dziubinski lőtt kétszer is, egyet Vay hárított, a másik a blokkról ment mellé.

22

Lyszczarczyk gyors egymásutánban kétszer tüzelhetett, de Vay mindkétszer a helyén volt. Főleg az első védés volt bravúros.

22

Hári lövésével indul a harmad, a rövid felsőt célozta meg a magyar játékos, de Odrobny szépen védett.

21

Indul a második harmad, miénk az első akció, de les miatt azonnal jön az újabb buli.

20

Itt a vége az első harmadnak, amely magyar szempontból talán a legjobb volt az idei világbajnokságon. Kétgólos előnyről várhatjuk a folytatást.

19

Most Sarauer ment el a balszélen, a hosszún érkező Kógerhez passzolt, Odrobny viszont remekül olvasta a játékot és átért a másik oldalra, ismét nagyot védett.

18

Magosi tette a kapu előterébe a korongot, ahol Nagy Gergő érkezett és csak centiken múlt, hogy nem tudott lőni.

17

Bodó lőtt messzíről, de a blokkról mellé csapódott a próbálkozás.

16

Újra Erdélyi volt a főszereplő, remekül szerzett korongot a támadóharmadban, majd tört kapura, Odrobny rá tudott tenyerelni a pakkra.

13

Erdélyi lövését elképesztő bravúrral védte Odrobny, a pánikban lévő lengyel védők kiemelték a pakkot, tilos felszabadtás, újabb buli.

12

Ezt a bulit is elhozzuk, ezen a mérkőzésen nagyszerű százalékban miénk a bedobások utáni korong.

12

Kapica lőtt a baloldalról, de Vay könnyedén hárított.

11

Maradunk támadásban, Odrobny kétszer is hatalmasat védett, Hári és Erdélyi próbálkozott.

10

Magosi lövését még Odrobny védte, a kipattanót viszont Benk András fonákkal a lengyel kapuba helyezte!

2-0
9

Pozsgai lőtt kintről, mellé ment a kísérlet, majd újra próbálkozhatott, de az is célt tévesztett.

7

Újra magyar emberelőny, ezúttal Komorski volt a kelleténél durvább, lesz két perce gondolkozni odakint, hogy megérte-e.

7

Galló verte meg egy az egyben a védőjét és tört be a kapu elé, a lengyel kapus rátenyerelt.

5

Zapala révén megvan a lengyelek első lövése, Vay magabizotsan hárít, majd a buli után ismét egy lengyel tüzelt, a magyar kapus azonban azt is védi.

4

Hári keürlt majdnem helyzetbe, de nem tudta átvenni a pakkot, az ellentámadásból pedig az egyik lengyel lesre korcsolyázott, így jöhet a buli.

19:03

A gólszerző éppen a tegnapi, szlovénok elleni vereség után nyilatkozta azt az Origónak, hogy fontos lenne végre jól kezdeni egy mérkőzést. KÍvánjuk, hogy minden kérelme így teljesüljön a finn KalPa játékosának!

2

Ez gyorsan ment, azonnal gólra váltjuk az előnyt, szerzője természetesen a magyar csapat legeredményesebb játékosa, Sebők Balázs.

1-0
2

Jól kezdődik a meccs, rögtön emberelőnybe kerültünk, Zapala ül ki akasztás miatt.

1

Elkezdődött a mérkőzés, a mieink piros mezben, a lengyelek fehérben.

18:55

Két játékosra kell nagyon odafigyelnie a mieinknek, minketten előkelő helyet foglalnak el a vb ponttáblázatán. Aron Chmielewski egy gólnál és három asszisztnál jár, négy pontjával pedig holtversenyben első, míg Damian Kapica két góllal és egy gólpasszal a harmadik az összesített listán.

18:52

Sofron István sérülés miatt kihagyja a mai találkozót, de elvileg szombaton a britek ellen már bevethető lesz.

18:50

Ami a tabellát illeti, három meccs után a magyarok és a lengyelek is egyaránt három ponttal, egy győzelemmel és két vereséggel állnak, így mindkét válogatottnak kulcsfontosságú a mérkőzés. A nyertes matematikailag még a feljutásban is bízhat, a vesztes viszont egyre közelebb kerül a kieséshez.

18:44

Köszöntjük olvasóinkat! A magyar jégkorong-válogatott negyedik mérkőzésére készül a budapesti divízió I/A-s világbajnokságon, mai ellenfele Lengyelország lesz. Kövessék velünk élőben a mérkőzés legfontosabb eseményeit.