O'Connornak is megy a büntetőzés, kíméletlenül beverte.

2-3
22:16

Erdély kezdi a büntetőket, Bowns kivédi.

65

Itt a vége a hosszabbításnak, nem született gól, pedig legalább három ziccere volt mindkét csapatnak. Büntetők döntenek a győztesről, de a lényegi kérdések sajnos már eldőltek.

65

Vay megint valami elképesztő reflexxel kapja le a britek ziccerét.

64

Most mi ugrottunk ki kettő az egyben, de mi sem tudjuk eldönteni a mérkőzést.

63

Újabb brit ziccer, újabb Vay-bravúr.

63

Most a britek jöttek ziccerben, Shilelds lövését hárította Vay Ádám.

63

Erdély is kihagy egy ziccert egy az egyben Bowns-szal szemben.

61

Elindult az 5 perces ráadás.

21:58

A magyarok mellett a kazahok lehetnek bosszúsak, hiszen a britek elsőségével az olaszok jutnak még fel.

60

Vége, 2-2, ami nekünk egyenlő a vereséggel, hiszen akárhogy alakul a ráadás, mi már nem juthatunk fel.

60

Övéké lett a buli, 3 mp van hátra, tilos felszabadítás. Buli a brit harmadban.

21:54

Elhoztuk a bulit, megvolt a lövésünk is, Bown hatalmasat véd megint, jön a buli a brit harmadban. 7mp maradt.

60

Elképesztő. Miénk volt a korong és nem ütöttük ki a harmadból, a britek visszaszerezték, Vay pedig sajnos bevédte Farmer közeli lövését.

2-2
60

Óriási kavarodás a kapuk előtt, Vay Ádám húzza be megint. 25 mp a végéig, üresen a brit kapu.

60

Vay Ádám tenyerel rá a röviden a korongra, a britek pedig időt kérnek.

59

Letelt a kiállítás, ezt is kihúztuk. Egy perc van hátra, készülhetünk a britek üres kapus játékára.

58

Egy percen belül a kiállításunk, egyelőre továbbra is hősiesen védekezünk

58

Bowns kivédi. Marad a 2-1.

57

Hári kilép, buktatják, büntető! Minden eldőlhet.

57

Elképesztő, Varga Arnoldot akadályozásért leküldik két percre, három perccel a vége előtt... Minimum véleményes ítélet.

57

Megint nagyot blokkoltunk, aztán Farmer lőtt a kék vonalon túlról, Vay Ádám magához szorította a pakkot, buli a kapunk előterében.

56

Megint kijött a helyéről a kapu, ismét áll a játék, de legalább szusszanhattunk.

55

O'Connor lőtt, Vay lekapta a korongot.

55

Galló indult meg egyedül három védővel szemben, de kialakította magának a lövőhelyzetet, Bowns pedig magához ölelte a korongot, így jöhet megint egy buli a harmadukban.

54

Kihúztuk kapott gól nélkül, nagyot védekeztünk megint. Hat perc a végéig.

53

Lelkesen tüzelnek a britek, érezhetően felhozta őket a szépítő találat, még 40 mp az előnyükből.

52

Ha nem lenne elég bajunk, akasztás miatt Stipsicz két percre kiáll. Ezt valahogy ki kell húzni.

52

Góllá érett az utóbbi percek brit fölénye, hárman is csúsztak-másztak a a blokkolni igyekvő magyarok közül , de Dowd löváse valahogy utat talált a a kapunkba.

2-1
51

Most Perlini lőtt balról, Vay azonban olvassa, tudja, hova jön a korong. Pontosan az ölébe.

51

Beléptünk az utolsó 10 percbe. Ennyire vagyunk a feljutástól, a helyzetünk pedig több mint biztató.

50

Újabb fontos Vay-bravúr, lassan elfogynak a jelzők a magyar kapusra.

49

Szirányi utolsó emberként adta el a korongot, Vay azonban megint a helyén, és javította társa hibáját.

48

Kóger lopott el egy korongot, amivel megindult, és messziről tüzelt, Bowns védett, de megtartotta, így buli a brit harmadban, ami több mint tökéletes a számunkra.

48

Erdély lépett ki ls vihette egy az egyben Bownsra a pakkot, a brit kapus azonban túljárt a második találatot szerző magyar játékoson. Kár érte, ezzel alighanem mindent eldöntöttünk volna.

47

Dowd érkezett lendületből a jobboldalon, de a lövése nem okozott gondot az ihletett fotmában védő Vay Ádámnak.

42

Nem kérdés, érvényes a találat, 2-0-ra vezetünk! Hatalmas lépést tettünk az elit felé!

21:15

Videóznak a bírók, a britek szerint ugyanis Erdélyi ököllel ütötte be a korongot, ami szabálytalan. A visszajátszáson jól látszik, hogy a válláról pattant be, ezt nem lehet elvenni.

42

OTT VAN! OTT VAN! ERDÉLY CSANÁD!!! Hári pöttyinti be középre a korongot, ott pedig érkezik Erdély, aki bepofozza.

2-0
41

Kettő az egyes szituáció, Sebők passzolt Erdélyhez, de Bowns védte a ziccert.

41

20 perc. Ennyi hiányzik a hokiválogatottnak, hogy 2008 Szapporó és 2015 Krakkó után 2018 Budapest is aranybetűkkel kerüljön be a magyar jégkorongsport történelemkönyveibe. A buli a miénk.

40

Vége a harmadnak, hatalmas küzdelem folyt a jégen ebben a 20 percben, de továbbra is őrizzük egygólos, egyelőre feljutást érő előnyünket.

40

Megint meleg a helyzet, buli a brit harmadban, de az elsőt szabálytalannak ítélik a bírók. Szerencsére a másodikat elhoztuk, méghozzá szabályosan.

40

Kiegészültünk, megúsztuk az emberhátrányt, főként Vay Ádámnak és önfeláldozó védőmunkánknak köszönhetően.

39

Most mi hibáztunk nagyot, tiszta lövőhelyzetbe került egy brit a kapuval szemben, Vay azonban ezúttal is a helyén volt.

39

Egy perc elmegy a kiállításból a britek ügyetlenkedése miatt, előbb kicsúsztak a koronggal a harmadunkból, majd ütöttek egy tilos felszabadítást. Köszönjük!

38

Buli a brit harmadban, Erdélyi viszont idő előtt kap oda, amiért kiszórják. Ez most nagyon nem hiányzott.

37

Meleg pillanatokat éltünk át, mert bár ziccerig nem jutottak a britek, végig veszélyesen korcsolyáztak a harmadunkban.

36

Vay elképesztő bravúrral hárít egy három a kettes brit akciót, a blokk ugyan besegített neki, de ahogy hátranyúlt a magyar kapus, az valami szenzációs.

35

Sarauer lő, jó a blokk, majd brit kontra, de szerencsére a középen üresen érkező Perlini lemaradt a passzról.

33

Nagy hiba a briteknél, elcserélték magukat és egyszerre hatan voltak a pályán, ez pedig szabálytalan. Újra emberelőnybe kerülünk, Hammond üli le a csapatbüntit.

32

Kettő az egyben vittük a brit kapura, Nagy előtt ott is volt a tiszta lövőhelyzet, de nem találta el jól a korongot. Kár érte.

32

Magosi lőhetett, kétszer is, Bowns azonban mindkétszer hárított, de folyamatosan nyomás alatt tartjuk most a brit csapatot.

31

Vas János volt középen, meg is kapta a pakkot, bele is piszkált, de ezúttal nem volt kipattanó, Bowns behúzta, pedig ott voltunk lecsapni.

30

Myers buktatja Erdély Csanádot, két percig emberelőnyben vagyunk

30

Magyar ellentámadás, Szirányi telibe lőtte Bows-t.

29

Dowd most szemben a kapuval tüzelt, Vay lábáról pattant fölé a korong.

29

Egy gyors brit kontra után kellemetlen lövés, de Vay hárít, majd rátányerel. a buli a briteké, maradnak a harmadunkban.

28

Sebők lépett ki a brit védők közül, Brooks azonban az utolsó pillanatban utolérte és még a sportszerűség határain belül borította fel a magyart, aki kidöntötte a kaput, majd nekicsapódott a palánknak. Szerencsére nincs komoly baj, a kaput azonban vissza kell fúrni a helyére, így jelenleg áll a játék.

27

Most Lachowicz próbálkozott, de ezúttal nem volt szükség Vay Ádámra, a blokkról kipattant a korong.

25

Némileg kiszabadultunk a nyomás alól, buli a brit harmadban, Vas János hozza el.

25

Dowd érkezett a hosszú oldalra belőtt korongra a kaounk elé, de szerencsére néhány centivel lemaradt a passzról. Pár másodperccel később Kirk került helyzetbe és fonákkal emelt, Vay ölében landolt a pakk.

24

Most Galló tűnt fel a jobboldalon és ő is tüzelt, ez a blokkról vágódott le.

23

Kóger lőtt a baloldalról, veszélyes volt, de sajnos Bowns ezt is a mezőnybe tudta ütni.

21

Egy eladott korong után távoli brit lövés, de szerencsére elzúgott a kapunk mellett.

21

Stipsiczé az első lövés a harmadban, Bownsról kipattant a korong, de sajnos nem volt tőlünk érkező.

21

Megkezdődik a második játékrész, a britek hozzák el a bulit.

20

Itt a vége az első harmadnak. Szenzációsan kezdett a magyar csapat, Bodó negyedik percben szerzett góljával korán vezetést szereztünk és a folytatásban több ízben a britek kapusa, Bowns mentette meg az újabb góltól a szigetországiakat. Reméljük a folytatásban már neki sem sikerül.

18

A haramd végére megjött a britek lövőkedve, Lee próbálkozott ezúttal messziről, de Vay eszén egyelőre nem lehet túljárni.

17

Most Shields ügyeskedett fonákkal és bár Vay védett, kishíján átcsúszott a lába között a pakk. Szerencsénk volt, de tudjuk, hogy az a jó csapatok sajátossága.

17

Myers révén némi brit veszély, de Vay Ádám magabiztosan védte a lövést

16

Szinte egykapuzunk, most Wehrs maradt üresen és lőtt jobbról, de Bowns ezúttal is jó helyen állt.

15

Megint egy hatalmas Bowns védés, remek kombináció után kerültünk helyzetbe, a brit kapus azonban megszerezte a pakkot és újra ráfeküdt.

14

Magosi próbálkozott, Bowns védett bravúrral, majd tenyerelt rá a pakkra. Jön a buli a brit harmadban.

13

Visszajöhetnek a kiállítottak, újra teljes létszámban a csapatok. Nagyszerűen játszunk, nekünk vannak veszélyesebb támadásaink.

11

Wehrs került nagy helyzetbe, de szerencsére Vay hárított. Még egy percig 4 a 4 ellen.

10

A britektől Oconnor szabálytalankodott.

10

Páros kiállítás, Nagy Gergő ül ki tőlünk, túlzott színészkedésért.

7

Nagyszerű védekezés, megúsztuk!

5

Garát Zsombort küldik ki két percre, emberhátrányba kerülünk.

2

Álomkezdés, vezetünk! Bodó! Sarauer ment el szépen, majd lőtte középre a pakkot, amelybe Nagy Gergő beleszúrt, az egyedül maradt Bodó pedig fonákkal betette a kapuba.

1-0
2

Swindelhurst a vétkes, neki kell kiülnie Magosi buktatásáért.

2

Magosi tört be a brit kapu előterébe, megverte védőjét, aki csak akasztva tudta megállítani, jön az első magyar embereőny.

1

Elkezdődött a meccs, piros mezben a magyar válogatott.

19:21

Nagy-Britannia egyértelműen a vb meglepetéscsapata, előző évben jutott fel a B-csoportból, ahol az eddigi négy meccséből hármat megnyert, csupán a kazahoktól kapott ki, igaz tőlük csúnyán, 6-1-re. Legveszélyesebb játékosuk Brett Perlini, aki jelenleg 6 ponttal harmadik a kanadai táblázaton, 4 gólnál és 2 asszisztnál tart.

19:13

Győzelem, vagy halál. Ez lehet a mottója a magyar hokiválogatottnak, ha ugyanis rendes játékidőben legyőzi a brit csapatot, története során harmadszor juthat fel az elitbe, minden más esetben viszont a szigetországiak örülhetnek. Kövessék velünk élőben a találkozót!