Főbb események
16:45

Köszönjük a figyelmet, további kellemes hosszú hétvégét kívánunk!

60

29-26 a vége a Veszprém javára, de összesítésben 58-57-re a Szeged diadalmaskodott a 120 perces háborúban.

60
Bajnok a Szeged!

Eladja a labdát a Pick, de a lerohanást nem tudja góllal befejezni a Veszprém, mert Blagotinsek fölé vágja!

60
Szegedi időkérés

Pastor mester 16 másodperccel a lefújás előtt kéri ki utolsó idejét. Öt passzuk maradt még a szegedieknek.

60

És Tönnesen belövi, 29-26 a hazaiaknak.

29-26
60

Üres kapuval támad a Veszprém.

59

Lehet, hogy Bodó Richárd bajnokot csinált a Pickből!

28-26
59

Újabb Tönnesen-gól, három góllal vezet a Veszprém, mindössze egy a szegediek előnye.

28-25
58

Norvég gól, két gólos hazai előny, 27-25.

27-25
57
Veszprémi időkérés

Vranjes kért időt, utoljára ebben a szezonban.

57

A két perce beállt Zsitnyikov lő gólt Ilicről. Kellett, mint egy falat kenyér.

26-25
56

A túloldalon Sego védi Gajic lövését.

56

Hihetetlen ez az ember, az utóbbi hat lövéséből az ötödik gólját lövi.

26-24
55
És még egy kiállítás is

Sostaric ugyanis szabálytalankodott, és neki is le kell ülnie két percre. 26-23 a Veszprém javára.

55
Egy gól maradt

A szegedi előnyből, miután Manaszkov lő újabb gólt.

26-23
55
Szervusz, Timu!

Schuchot is kiállítják, aki teljes értelmetlen módon rontott neki Skubénak, és megkapta a harmadik két percet.

55
Páros kiállítás

Skube lövését védi Mikler, majd a földre kerülő szlovén ott hagyja a lábát az indulni készül Schuch előtt.

54

Ilic dobja ki a labdát az alapvonalon túlra, nem kap szabaddobást a Veszprém.

53
Srsen góljába fújnak bele

Majd Bodó lő tizenakárhány méterről kapufát.

52
Szegedi kiállítás

Gaber csak szabálytalanul tudta az imént feltartóztatni Blagotinseket, így a gól mellett egy kiállítást is kap a Pick.

52

Blagotinsek küzdi be magát és a labdát.

25-23
52

Bodó lő akkora gólt, hogy a hálóból is kipattan a labda a hatos vonalig.

24-23
51

De Nenadic sem akar lemaradni.

24-22
51

Bodó Ricsi tarthatatlan, nagyon kellenek a góljai a vendégeknek.

23-22
51
Öldöklő küzdelem

Suljic meze szakadt cafatokra az előző akcióban.

50
Csak gól a vége

Tönnesen varrta be átlövésből, 23-21 a Veszprém javára.

23-21
50
Jó a szegedi védekezés

Hosszú és fárasztó akcióba kényszerítik a veszprémieket.

49

Ljubomir Vranjes érzi, most egy jó ötlet aranyat érhet. De biztos, hogy a másik oldalon is ugyanígy gondolkodnak.

48
Mikler véd ziccert

Sostaric szélről eleresztett tiszta ziccerét fogta meg szép mozdulattal a magyar válogatott kapusa.

48

Ilic durrant a kapu mellé 9 méterről.

47

A klasszis átlövő góljai tartják most a szegedi előnyt összetettben.

22-21
46

Újabb veszprémi labdaszerzés, de Nagy László eladja a labdát.

45
Üres kapura

Labdaszerzés után, Nagy László felnéz, ellövi, Bodó csak belekapni tud, üres kapus gól.

22-20
44
Mint egy falat kenyér

Úgy kellett Bodó gólja, ami 14 perc alatt még csak a harmadik szegedi találat volt.

21-20
43

Láthattuk az első veszprémi lerohanásból szerzett gólt.

21-19
43
De még három gól van az előnyből

Összetettben még a kékeknél van az előny.

43

Juan Carlos Pastornak nem volt sok választása, meg kell állítania a Veszprémet.

42
101 perc után

Először vezet a Veszprém a párharcban Suljic beállóból lőtt gólja után.

20-19
42
Sego!

Thiagus blokkol egy lövést, Sego belekap, felső léc, jobb kapufa, majd újra Sego - nem tudja átvenni a vezetést a Veszprém.

40
Védenek a kapusok

Egyik oldalon Mikler fogja Srsen lövését, a másik oldalon Sego teszi ugyanezt Nagy László kísérletével.

40
Egyenlít a Veszprém

Blagotinsek vágja be Nagy László passzát, és a címvédő utoléri a kihívót.

19-19
39

Ilic viszont nem hibázik, újra csak egy gól a szegedi előny (18-19).

18-19
38
Jegyezzük fel

Sigurmannsson hetest rontott, a lécről vágódott az égbe a labda.

38
Bánhdi harcol ki hetest

Másodszor már nem sikerült megtartani a válogatott csapattársat. A birkózásban kicsit össze is fejeltek.

38

Schuch fogja meg nem kis erőket mozgósítva Bánhidit.

37
Nem maradt benne az ütés

Gyorsan lőtt egy gólt Nenadic, jelezve, hogy jobban van.

17-19
37
Nenadic és Sostaric akad össze

Együtt rajtoltak egy labdára, majd utóbbi vétlen módon fejbe rúgta a labdára vetődő előbbit.

37
Pontatlanság, büntetés

Nenadic és Ilic nem értik meg egymást, szegedi labdaszerzés, szegedi gól.

16-19
36
Ez nem jött jókor

Schuch Timuzsint állítják ki, amikor éppen kezdene felpörögni a Veszprém.

36

Az első szegedi gól a második félidőben.

16-18
35
Egy gól a különbség

Nenadic lövi a gólt, utoljára 1-0-s szegedi előnynél volt ilyen szoros a meccs.

16-17
34

Bodó adta el a labdát, majd Sigurmannsson védekezett jól Nagy Lászlón, de továbbra is a Veszprém van támadásban.

33

Bodó lövés ment ki a kapufáról. Majd Sego fogja meg Manaszkov reménytelen szögből leadott lövését.

32
Mikler véd

Nagy spárgával rúgja ki Bodó lövését. A túloldalon Nenadic nem tudja gólra váltani a a helyzetét.

32
Nem tud hibázni

Gajic bevágja, kettőre faragja a hátrányát a címvédő.

15-17
31
Veszprémi hetes jöhet

Bánhidi próbálta a vonalon belül megállítani Blagotinseket.

31
A Szeged kezdi a második félidőt

És Mikler Rolandé a félidő első védése.

30
Ez a félidő vége

Három góllal, összesítsében pedig héttel vezet a Szeged.

30
A végszó

Momir Ilicé, aki 29:59-nél lövi az utolsó hazai gólt, egyben zárja le a félidőt (14-17).

14-17
30

Blazevic lő gólt üres kapuba.

13-17
29

Míg a vendégeknél Thiagus Petrus készülhet a szünetre.

29

A hazaiaknál Nenadic pihenhet.

29
Kisebb balhé

Nenadic és Thiagus Petrus akaszkodik össze, Blagotinsek igyekszik szétválasztani őket.

Thiagus sárgája

Színészkedésért kapott lapot a brazil játékos.

28
Sego bravúrja

Blagotinsek ziccerét fogta meg a horvát kapus.

28
Az izlandi belövi

Ahogy szokta, Sigurmannsson biztos kézzel lövi be a hetest.

12-16
27
Bánhidi harcol ki hetest

Gajicot vitte be a hátán a magyar válogatott beállója.

27

Tönnesen válaszol gyorsan a túloldalon.

12-15
26
A szokásos kínai

A Szeged majd' minden meccsén eladja a kínait, most Skube passzát varázsolta be Sostaric.

11-15
26

Pastor mester is kikéri az első egy perces mondókájához a szükséges időt.

26
Újabb Mikler-védés

De újra hiába, mert már szabaddobást kapott a Szeged.

25
Újra Jamali

Az átlövő a harmadik bombát helyezi el a szegedi kapuban (11-14).

11-14
24

Ez gyorsan ment, Bodó Richárd passzát lőtte be Bánhidi Bence.

10-14
24
Hazai két perc

Blagotinsek nyúlt bele honfitársa, Skube arcába.

23

Lábon nem lehet megfogni az ördöngős szegedi irányítót.

9-13
22
Háromra jön fel a Veszprém.

Gajic bevágja a hetest, ahogy Szegeden is tette háromból háromszor.

9-12
22

Petar Nenadic harcolta ki.

21

Manaszkov próbálja tartani a lépést a vendégekkel.

8-12
20

De hiába az előny, Thiagus labdát szerez, Sostaric pedig gólt lő.

7-12
20
Egy kis esély

Sigurmannsson vitte el a labdát, miután a bírók elvették a Szegedtől, leülhet két percre.

19
Az első hazai gyors indítás

És az első könnyű gól, négyre jön fel a Veszprém (7-11).

7-11
18

Egy kijátszott támadás végén Tönnenesen passzát lövi be a szlovén óriás.

6-11
18
Mikler jön és véd

Így mutatkozott be az Alilovicot váltó magyar kapus.

17

Nenadic lő gólt, de hiába, mert előtt már szabálytalan volt Manaszkov elzárása.

17
Skube elkezdett villogni

A szlovén irányító újabb pazar találata után zúg a "Hol a csapatunk?" a veszprémi tábortól.

5-11
16

Jamali is megszerzi az első gólját, de ezzel is csak ötre faragják a különbséget a hazaiak (5-10).

5-10
15

A szegedi irányító szép lövőcsel után fejezte be az akciót.

4-10
15
Ilic vs. Vranjes

Nem éppen az örök barátságukat beszélték meg a veszprémi kispadon.

Kallman harmadszor

Kíméletlenül használja ki a veszprémi hibákat a Szeged.

Sulic is sárgul

Nem az irigységtől, hanem a keménység miatt.

10

Nagy László lő egy nagy gólt átlövésből.

3-6
9

Skube is megszerzi az első gólját.

2-6
9
Gajic kap sárgát

Kitette az egyik szegedit az oldalvonalon túlra.

8

Volt haszna az időkérésnek, Dejan Manaszkov lő gólt a beálló pozíciójából.

2-5
7

Vranjes ki is kéri az első idejét.

7
Baj van

Újabb eladott veszprémi labda, újabb gyors szegedi akció, és máris négy gól a vendégek előnye.

1-5
7

Manaszkov veri Segóba a ziccert, indul a szeged, és Kallman újabb gólt szerez.

1-4
6

Nenadic kezéből perdül ki Nagy László passza után a labda, de nem tudnak leindítania a szegediek.

5
Védés a másik oldalon is

Alilovic is védett egyet. Ami fontos lesz, mert az előző meccsen alig találkoztak a labdáva a veszprémi kapusok.

5

Sego védi Nenadic lövését, majd Sostaric szedi össze a kipattanót.

4
Az első két perc

Schuch Timuzsin kapja, üres kapuval támad a Veszprém.

4
Bodó is megkezdi

Mármint a gólgyártást, újra kettővel vezet a Szeged.

1-3
4
Az első hazai gól

Momir Ilic a szerzője, egy szép test melletti lövésből.

1-2
3

Újabb szegedi gól, Kallman fejez be középről egy gyors akciót.

2

Belemenés miatt elveszik a labdát a hazaiaktól, jöhet az első szegedi támadás.

1

Nagy Lászlóé az első lövés, de blokkolják, majd Sego segíti az alapvonalon túlra.

1
Elindult a mérkőzés

A Veszprém kezdte a találkozót.

14:57

A találkozó előtt a Picktől 11 szezon és kilenc ezüstérem után búcsúzó nagyszerű beállót, Zubai Szabolcsot köszöntötte a hazaiak egy éve visszavonult korábbi szélsője, Gulyás Péter.

14:54

A hazaiak keretében kérdéses, hogy játszhat-e Lékai Máté. A válogatott irányító sérüléssel bajlódik, de ő is bemelegített a társakkal, ahogy a két kimaradó szélső, Gaspar Marguc és Cristian Ugalde.

Lékai Máté (középen) játéka mindig nagyon fontos a veszprémi csapat számára

Forrás: MTI/Bodnár Boglárka
14:48

A veszprémi szurkolók közös vonulással hangoltak a nagy ütközetre, míg azok a szegediek, akik nem tudnak a Veszprém Arénában szurkolni, otthon, a Borfesztiválnak is helyet adó Széchenyi téren felállított nagy kivető előtt ereszthetik ki a hangjukat.

14:45

Ki lesz a bajnok?
Ha öt vagy több góllal nyer a Veszprém, akkor megvédi bajnoki címét
Ha négy góllal nyer a Veszprém, de 28-nál kevesebb gólt kap, akkor is a címvédő örülhet
Ha négynél kevesebb góllal nyernek a hazaiak, vagy döntetlen lesz az eredmény, illetve, ha a vendégek nyernek, akkor a Szeged ünnepelhet a lefújás után
Ha 32-28 lesz a 60 perc után a Veszprém javára, akkor nem lesz hosszabbítás, hanem egyből hétméteresekkel döntik el a csapataok a nagy kérdést

14:39

A két csapatnak ez lesz idén az ötödik egymás elleni találkozója. Ősszel Szegeden nagyon simán, 30-21-re nyert a Veszprém, míg tavasszal a kékek nyertek 31-30-ra a Bakonyban. Harmadszor a Magyar Kupa döntőjében randevúztak a felek, fordulatos, izgalmas mérkőzésen 23-21-re nyert a Veszprém. Legutóbb pedig május 12-én a bajnoki döntő első, lentebb említett felvonásában újra szegedi siker született.

14:38

Most egyértelműen a vendég szegediek várják kedvezőbb helyzetből az év utolsó meccsét, miután az első találkozót négy góllal, 32-28-ra nyerték.

Nehéz helyzetben a Veszprém, a Szeged nyerte a kézidöntő első felvonását

A férfi kézilabda NB I bajnoki döntőjének első mérkőzésén a MOL-Pick Szeged hazai pályán 32-28-ra legyőzte a címvédő Telekom Veszprémet. Eredmény, döntő, 1. mérkőzés: MOL-Pick Szeged - Telekom Veszprém 32-28 (16-13) a legeredményesebb játékosok: Sigurmannsson 6, Bodó 5, Bánhidi, Skube, Sostaric 4-4, illetve Manaszkov 6, Ilic, Gajic 4-4 A két együttes a mostani idényben eddig háromszor találkozott egymással.

14:35

A veszprémiek még Építők néven nyerték első bajnoki címüket az 1984-85-ös szezon végén, éppen a Szegedi Volán SC-t megelőzve, míg a Tisza-partiak egy jó évtizeddel később, 1996-ban ünnepelhettek először bajnoki elsőséget.

14:31

Ugyan az elmúlt bő egy évtized (vagy inkább szűk kettő?) kiemelkedően két legjobb honi csapatáról van szó, a bajnoki címek tekintetében óriási a bakonyiak előnye: 25-2-re vezetnek az összevetésben.

Csak a szokásos óriási küzdelemre lehet számítani

Forrás: MTI/Czeglédi Zsolt
14:29

Kellemes vasárnap délutáni szurkolást kívánunk a velünk tartó kedves olvasóknak! A férfi bajnoki idény méltó zárásaként a két legjobb magyar csapat 15 órai kezdettel Veszprémben eldönti, hogy melyikük lesz a bajnok: megvédi-e címét a Telekom Veszprém, vagy letaszítja őt a trónról a MOL-Pick Szeged?