Véget ért a mérkőzés, Ausztrália 2-1-re nyert a Groupama Arénában.

Ilyen csak a mesében van

Mi is lőttünk egy öngólt, Kádár ért bele szerencsétlenül egy beadásba, ismét előny az ausztráloknál.

1-2
88

Egyenlít a magyar csapat, egy még komikusabb góllal, mint amilyenből hátrányba került: Fiola beadását Sainsbury a saját japujába csúsztatta, Jonesnak esélye sem volt a hárításra.

1-1
86

Cahill és Vinicius fejelt össza, a Videoton védője húzta a rövidebbet, ápolni kell.

84

Varga Kevin személyében újoncot avat a magyar csapat, Sallai Roland helyére áll be a DVSC 22 esztendős támadója

80

Jön a vendégek ikonikus játékosa, Tim Cahill, Juric helyére.

74

Sajnos az imént beállt Arzani azonnal megszerzi a vezetést Ausztráliának: baloldalról leadott kósza lövését Dibusz Dénes sajnos bevédte.

0-1
73

Kruse helyett Arzani a vendégeknél.

73

Lovrencsics Gergő is pihenhet, Fiola Attila váltja a védelem jobb oldalán.

68

Az imént beállt Irvine kínálta meg Dibuszt, aki szögletre ütötte a lövést.

66

Eppel Kleinheislert váltja, ezzel a cserével alighanem szerkezetet is vált a magyar csapat.

65

Ezúttal Lovrencsics vállalta magára a nehéztüzér szerepét, de kb 30 méterről jóval az ausztrál kapu fölé bombázott.

64

Cserélnek az auszik is, Rogic helyett Irvine a pályán a folytatásban.

62

Szalai Ádám számára ért véget a találkozó, Böde Dániel áll be a helyére.

61

Lovrencsics ment el szépen a jobbszélen és adott középre, Szalai pedig a röviden megcsúsztatta a labdát, ami az oldalhálóban kötött ki.

60

Egyelőre eseménytelenül csordogál a találkozó, gyakorlatilag úgy telt el 15 perc a második félidőből, hogy semmilyen említésre való esemény nem történt.

50

Sallai eresztett meg egy bombát távolról, de jó fél métert tévedett.

48

Némi kavarodás a kapunk előtt, melynek végén Kruse bombázott fölé.

46

...Nabbout helyett pedig Juric folytatja.

46

Van Marwijk Jedinakot is a pályára küldte, Luongo helyett...

46

Az ausztrálok is cseréltek a kapuban, Ryan helyett Jones a pályán.

46

Georges Leekens egyet cserélt, a kapuban Gulácsi Péter helyett Dibusz Dénes a folytatásban

46

Indul második félidő, a magyar csapat idítja útjára a labdát.

45+1

Vége az első félidőnek. Jobb volt a magyar csapat ebben a játékrészben, a helyzetek alapján gólokkal vezethetne Georges Leekens alakulata.

45+1

Kádár szakadt el a védőjétől és érkezett nagyszerűen Varga Roland szögletére, Risdon azonban a gólvonalon állva megmentette csapatát a góltól.

45+1

Egy perc a ráadás a félidő végén.

45

Aaron Mooy küldte kapura a szabadrúgást, pontosabban kapu mellé, mert célt tévesztett a Huddersfield középpályása.

44

Varga József is besárgul, Rogiccal csatázott nagyot, a játékvezető azonban a magyar középpályást vélte szabálytalannak.

42

Egy távoli ausztrál kísérlet, ami jócskán elkerülte a kaput.

37

Kleinheisler lövőkedve a mai mérkőzésre is megmaradt, jó 25 méterről, kapásból próbálkozott, a felsőléc azonban az ausztrálok kapusával volt, így marad a 0-0.

35

Bő 10 perc van még hátra az első félidőből. Az egyértelműen kijelenthető, hogy a magyar csapat sokkal motiváltabban futballozik, mint három nappal korábban Fehéroroszországban, Sallai Roland pedig magasan kiemelkedik a mezőnyből.

30
Ordító magyar ziccer maradt ki!

Varga Roland szerzett labdát az ausztrál tizenhatos előterében, majd ugratta ki egy az egyben Szalait, a Hoffenheim támadójának lövése azonban elakadt Mathew Ryan lábában. Kár érte.

24

Sallai akrobatikus mozdulattal, ollózva próbálta Varga Roland felé továbbítani a labdát, egy vendég hátvéd azonban menteni tudott.

23

Leckie kapott sárgát, miután csúnyán odalépett Sallainak.

22

Helyzet az ausztrál kapu előtt is, egy kavarodás után az ötösön belül Szalai próbált belepiszkálni-tuszkolni egy Kleinheisler lövésbe, ám Ryan megkaparintotta a labdát.

21

Megvolt az első ziccer, Leckie ment el a jobbszélen és passzolt laposan középre, az érkező Kruse azonban senkitől sem zavartatva fölé bombázott. Ezt megköszönhetjük neki.

19

Varga Roland ívelt középre egy szabadrúgást, amelyet a hosszún érkező Vadócz szintén kapásból lőtt el, ám hátba találta az egyik ausztrál védőt.

16

Mooy beadását Kruse bombázta kapásból a magyar kapura, ám a felsőlécet trafálta telibe - apró szépséghiba, hogy a támadó lesről indult, így ha bemegy sem lett volna érvényes a találat.

15

Letelt az első negyedóra, igazán komoly helyzetet egyelőre nem láthattunk. Az első percekben aktívabb volt a magyar válogatott, utána kiegyenlítődött a játék, főleg a mezőnyben gyűrik egymást a csapatok.

10

Ismét a baloldalon vezettünk akciót, megint Sallói volt az egyik főszereplő, aki szép megindulást követően a felfutó Szabó Jánost szöktette, a védő beadása azonban sajnos pontatlanra sikeredett.

4

Sallai kavarta meg az ausztrál védelem jobboldalát, majd ívelt középre, a beadásra viszont senki nem érkezett.

3

Szalait kell ápolni, aki a vendégek csapatkapitányával, Sainsburyvel ütközött.

2

Egy szöglet után Dárdai Pál játékosa, a Herthát erősítő Mathew Leckie fejelt, de veszélytelen próbálkozása jóval a kapu fölé szállt.

1

A tiszta zöldben játszó ausztrál csapat indította útjára a labdát, a magyar válogatott ezúttal talpig fehér felszerelésében pompázik.

17:29

Dárdai Pál, a magyar labdarúgó-válogatott korábbi szövetségi kapitánya a mérkőzés előtt az M4 Sportnak nyilatkozott. A Hertha BSC edzője limitált játékosoknak nevezte a jelenlegi magyar válogatott keretét. Dárdai elmondta, hogy ennek a magyar csapatnak rendszer kell ahhoz, hogy nagyot tudjanak alkotni a pályán.

17:28

Az egymás elleni mérleg nem mellettünk szól, eddig két meccset vívott korábban egymással a két csapat, az ausztrálok egyszer 3-0-ra, egyszer 3-1-re nyertek.

17:25

Ez pedig az ausztráloké:

17:23

Íme a két válogatott kezdőcsapata, kezdjük a mieinkkel:

17:18

Köszöntjük olvasóinkat! Ismét pályán a magyar labdarúgó-válogatott, Georges Leekens együttese ezúttal Ausztráliával csap össze a Groupama Arénában.