Frissítés
Főbb események
60
Itt a vége!

24-18-ra vertük Horvátországot, ha a hollandok nem kapnak ki a spanyoloktól az esti meccsen, akkor a magyar válogatott ott van a középdöntőben. Köszönjük a figyelmüket!

59

Glavan tört be bátran, de jutalmul nem kapott semmit.

59
A meccs utolsó időkérése

Sostaric mester kikéri, talán csak a rend kedvéért.

58
Szép védekezés

Krsnik nem tudja átverni a falban állókat, belemenést fújnak a horvátok legjobbja ellen.

57

Kazai Anita is megszerzi az első gólját a mai meccsen.

24-17
57
Időkérés

"Nincs baj, nyugi, nyugi, nyugi" – mondja Kim Rasmussen, rámutatva, hogy már csak négy perc van a meccsből, nincs mit izgulni.

57

Háfra szerez labdát, de az indítása hosszú Kazainak. Rögtön ezt követően a túloldalon is hibáznak a horvátok.

55

Átlövésből találnak be a horvátok.

23-17
54
Egy védés, egy lövés

Előbbit Bíró mutatta be, utóbbiból pedig Tóth növelte újra hét gólra az előnyünket.

23-16
53
Nem játszik rosszul

A hetedik gólját szerzi Dora Krsnik.

22-16
52

Kalaus a hatodik lövéséből csak megszerzi az első gólját.

22-15
51
A jobb szélről is jók vagyunk

Lukács Viktória a második lövéséből a második góját szerzi.

22-14
50

Krasnik verte meg szépen a magyar védelmet.

21-14
50
Ez a hetes bent van

Kovács Annak most nem bízta a véletlenre.

21-13
50
Kovacsics harcol ki újabb hetest

Ana Debelic megint megütötte Kovacsics lövő kezét.

50
Magyar időkérés

Egy perc szünettel és edzői eligazítással kezdődik az utolsó tíz perc. Rasmussen jól látja, hogy kicsit leült a csapat az elmúlt percekben.

49
Mi is kevesebben vagyunk

Háfra is leülhet. Szerencsére Bíró megint véde egy nagyot.

48
A negyedik hetesünk marad ki

Most Tea Pijevic fogja meg Kovacsics hetesét, amit Tóvízi harcolt ki.

48
Két percig előnyben

Dora Krsnik nem tudta tartani a lépést Háfrával.

47

Ötödik gólját szerezte a Krim rutinos átlövője.

20-13
46

Schatzl rálépett vonalra, amikor a passzív utolsó passzával megpróbált kapura törni.

45
Nem kellett volna

Mármint a horvátoknak megpróbálni egy kínai figurát...

44
Horvát időkérés

7-3-ra nyertük a második félidő első felét, nem csoda, hogy Nenad Sostaric időt kér, mielőtt összeomlana a csapata.

44
Ez gól!

5!5-nél tart Schatzl, Kapitanovic meg sem próbálta kitalálni, melyik sarkot választja a szélsőnk.

20-12
44
Ez bizony két perc

Debelic ütötte meg Kovacsics lövő kezét.

43
Megint ugyanaz

Kovács Anna a negyedik gólját szerzi egy újabb átlövésből.

19-12
43
Továbbra is ápolják

Tóth Gabriella arcán pedig nem az elégedettség, hanem a fájdalom jelei láthatóak.

42

Szép gól átlövésből Kovács Annától.

18-12
42
Tóth Gabit kellett ápolni

Jezic és Krsnik fogta satuba egy betörés során.

41
Ez bravúr volt!

Nem is kicsi: Bíró Blanka ütötte ki gyönyörűen a labdát egy ziccer után. Ötven százalékon áll a Fradi kapusa 9/18-cal.

41
Nem segített Éva

Krsnik belőtte a megítélt hétméterest Kiss Évának.

17-12
40
Első gól

Tóvízi Petra neve mellé is kerül egy találat.

17-11
39
Jó kis bemutatkozás

Szalai mindjárt kiharcolt egy kétperces előnyt, le is ülhet, mert jött vissza Tóth és Kovács.

39
Újonc a pályán

A dunaújvárosi Szalai Babett először léphet pályára az Európa-bajnokságon.

38

Addig-addig, hogy csak lőttek egy gólt a horvátok.

16-11
38
Újabb két belemenés

Megint igazságos elosztásban. Azért nagy szerencsénk van, hogy ez a horvát csapat nem tartozik a világ élmezőnyébe.

36
Ez egy kicsit sok

Az imént adtuk el a kilencedik labdát, ami sport boltban szép szám, itt viszont nem annyira.

35
Belement

Stela Posavec fordult bele Kovacsicsba.

35
Most a hosszúba

Most nem a rövidet választja, hanem a hosszút.

16-10
34
Belemenés

Itt is egy, ott is egy, a második után újra mi jöhetünk.

33
Nem bírunk a beállóval

Debelic már a negyedik gólját szerzi.

15-10
33
Ez jól nézett ki

Háfra most a gólpasszt adta Kovács Annának. Volt ötlet és lendület, hat gól az előnyünk.

15-9
32

Bíró is bemutatja a második félidő első védést.

31
Ez volt az ötödik

Háfra Noémi ott tart most, ahol a hollandok ellen befejezte.

14-9
31
Kezdődik a második félidő

Mi vezethetjük az első támadást.

30
Időntúli szabaddobás

Klavan tíz méterről leadott kísérlete volt a félidő utolsó momentuma. 30 perc után 13-9 ide.

30
Szép munka

Schatzl Nadine szerencsére nem tud hibázni.

13-9
29
Ez már bent van

Dora Krsnikon már nem tudott kifogni Kiss Éva.

12-9
29

Kovács Annával szemben harcolnak ki hetest a horvátok.

29
Ott a blokk

Planéta ütötte le Klavan lövését, a túloldalon Kovacsics mehetett ziccerig, de a kapufára lőtte.

28
Szép játék

Több olyan gól kellene, mint amilyet most Schatzl Nadine lőtt.

12-8
27

Megint megjátszották a beállót, és megint belőtte Debelic.

11-8
26
Ez a második kiállítás

Mészáros Rea mellé Bíró Blanka is leül, amíg támadunk.

26
Gól és két perc

Mindkettőt mi kapjuk.

11-7
25
Védés után lövés

Bíró véd egy beállós ziccert, majd Kovacsics robog végig a pályán, és újra öt góllal vezetünk.

11-6
25

Érzi Sostaric mester, hogy van keresnivalójuk a nem éppen csúcsformában játszó magyar csapat ellen.

24
Jól jártunk

Kiss Éva ugyanis megint megfogja Blazevic hetesét.

24
Gólt kapunk előnyben?

Nem, mert Stela Posavec belépett. Viszont hetest kapnak a horvátok.

23
Ez bent van

Kovacsics harmadik góljával újra négy gól az előnyünk.

10-6
23
Tóvízi harcol ki hetest

Stella Posavec állt belül a hatoson.

23
Megint előnyben

Krsnik másodszor megy ki két percre, most Háfrát dobta el. Nagyon ki kellene ezt most használni.

22
Nyolcban a kettő

Az utóbbi nyolc percben Háfra találata volt a magyar csapat második gólja...

9-6
21
Már csak kettő

Már, ami közte maradt Debelic gólja után, majd Paula Posavecnek köszönhetjük meg, hogy kapufára lőtt egy ziccert.

8-6
20
Így is jó

Emberhátrányban védekezve passzívba kergetjük a horvátokat, majd Kovács Anna szerez labdát.

19

Kovács Anna passzívban leadott lövését védte könnyen Kapitanovic.

18:21
Időt kérünk

Kim Rasmussen érzi, hogy van min javítani, ki is kéri az első idejét.

18:21
Most mi vagyunk hátrányban

Tóth Gabriella ülhet le két percre.

18:20
Megint kapunk egy gólt

Jó lenne egy-két támadást kivédekezni, mert akkor akár le is zárhatnánk a meccset.

8-5
17
Ezt már nem fogta meg

Háfra Noémi megindult, egy csel, két csel, és ott a gól!

8-4
16
Schatzl kap sárgát

Földhöz vágta Krsnikot. Majd Bíró Blanka véd.

15
Kimaradt

Kapitanovic lába között nem sikerült elpattintania Kovács Annának a labdát.

15
Újabb hetes

Kovács Anna betöréseivel nem tud mit kezdeni a horvát védelem.

15
És még egyet faragnak

Eladtuk a labdát, mindjárt kaptunk még egy gólt.

7-4
14

Jönnek megint eggyel közelebb.

7-3
13
Közte öt

Csapatkaptiányunk, Kovacsics Anikó növeli tovább a magyar előnyt.

7-2
13
Újabb hetes

Ezúttal Kovács Anna harcolja ki. Kalaus volt a tettes.

12
Bíró véd, Háfra lő

Blazevic próbálkozott, majd a túldalon a Fradi átlövőjét nem tudták megállítani.

6-2
11

Tóth Gabi futott nagy lendülettel, aminek egy belemenés lett a vége.

9
Százados asszony

Schatzl Nadine megszerezte ma esti első (reméljük, nem utolsó) gólját, ami a századik volt a magyar válogatott mezében.

8

Most Kovács Anna lövését rúgja a félpályáig Kapitanovic, majd a kapufa ment a túloldalon.

6
Újabb előny

Ezúttal Blazevicet állították ki a bírók.

6

Bíró védése után egy gyors támadás, és máris kettővel vezetünk.

3-1
6

Háfra lövését előbb blokkolják, majd Kapitánovic mutat be újabb védést.

4
Ott a kapus!

Kiss Éva bejött a padról, kirúgta Ivana Dezic hetesét, majd visszaült a helyére.

4
Sárga lap, majd hetes

Mészáros kapja, Krsnik harcolta ki, majd Kalaus erőszakolt ki egy hetest.

3

Planéta lövését azonban kirúgja Kapitanovic.

3
Hetes ide

Kovacsics passza találja meg Mészáros Reát, aki hetest harcol ki.

3
Jó védekezés

Planéta szerzett labdát, de nem tudtunk belőle gyorsan gólt lőni.

2

De nem sokáig marad egyenlő, mert érkezik Lukács Viktória.

2-1
2

Egyenlítenek a horvátok.

1-1
1
Előnyben leszünk

Kalaust küldték ki két percre Kovacsics ellen elkövetett szabálytalansága után.

1

Meg is van Bíró első védése, majd Kovacic első gólja.

1-0
1
Kezdődjön a mérkőzés!

Horvátország vezetheti az első támadást. A magyar kapuban Bíró Blanka várja a horvát lövéseket.

17:53
Vannak kint magyar szurkolók?

Milyen kérdés ez, kérem szépen! Persze, hogy vannak!

Montbéliard, 2018. december 3. Magyar szurkolók a franciaországi női kézilabda Európa-bajnokság C csoportjában játszott Horvátország - Magyarország mérkőzés kezdete előtt a montbéliard-i Axone Arenában 2018. december 3-án. MTI/Kovács Tamás

Forrás: MTI/Kovács Tamás
17:50

Kulcsmérkőzés. Remélem, nem lesznek idegesek a lányok, ha mégis így kezdenénk, akkor lesz még ötven percünk, hogy megnyugodjunk. Veszélyes lenne nem tisztelnünk a horvát csapatot, amelyik az első csoportmeccsen tíz gólos hátrányból is képes volt visszakapaszkodni. Gyorsak leszünk, erősek és pontosak" – ígérte a találkozó előtt Kim Rasmussen szövetségi kapitány.

Kim Rasmussen szövetségi kapitány a magyar válogatott edzésén Montbéliard-ban, a L'Axone sportcsarnokban

17:46
Mutatunk egy ismerőst

A 60 válogatottságot számláló beállós, Katarina Jezic a horvátok csapatkapitány. Őt jól ismerik a magyar szurkolók, hiszen a Siófok csapatát erősíti. Szó szerint.

17:38
Sok választásunk nincs

És ezt pontosan tudják a játékosok is, ahogy azt Orbán Adrienn szavaiból kivehettük.

"Nem is lehet kérdés, hogy meg kell nyernünk a horvátok elleni meccset, és a spanyolokkal szemben is van esélyünk. Azt gondoltam, nem lehetetlen, hogy három győzelemmel kezdjünk, de ehhez több tapasztalatra lenne szükség" - nyilatkozta vasárnap a Kisvárda 42-szeres válogatott játékosa.

Montbéliard, 2018. november 30. Orbán Adrienn (k) a magyar válogatott edzésén a franciaországi női kézilabda Európa-bajnokságon Montbéliard-ban, a L'Axone sportcsarnokban 2018. november 30-án. MTI/Kovács Tamás

17:32

A horvát csapat gerincét két hazai csapat, a Lokomotiva Zagreb, és a BL-ben érdekelt kaproncai Podravka Vegeta játékosai alkotják, de, ha csak arra gondulunk, hogy utóbbi három ponttal zárt az utolsó helyen abban a csoportban, amelyiket a Győri Audi ETO különösebb erőlködés nélkül nyert meg, akkor nincs mitől tartunk. De azért jobb óvatosnak lenni.

17:30

Mindkét csapat a továbbjutás reményeinek életben tartásáért lép parkettre Montbéliard-ban, miután az első fordulóban a horvátok a spanyoloktóbl kaptak ki 25-18-ra, mi pedig egy sokkal szorosabb meccsen maradtunk alul Hollandiával szemben.

Szoros vereséggel kezdett a magyar kézicsapat az Eb egyik esélyese ellen

A magyar női kézilabda-válogatott 28-25-ös vereséget szenvedett Hollandiától az Európa-bajnokság C csoportjának nyitómeccsén. Kim Rasmussen lányai 50 percig pariban voltak a torna egyik esélyesével, de ekkor olyanokat hibáztak, amelyek végzetesnek bizonyultak, a remeklő Nycke Groot vezetésével pedig a hollandok eldöntötték a találkozót. Kim Rasmussen rendkívül fiatal kerettel utazott el Franciaországba, többen is első világversenyükön debütáltak Hollandia ellen.

17:29

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Második fordulójához ért a női kézilabda Európa-bajnokság csoportköre, ahol a magyar válogatott ellenfele a horvát nemzeti csapat lesz. Tartsanak velünk!