Frissítés
Főbb események
11:03
Köszönjük a figyelmet!

Délelőtti szórakozásnak nem volt ez rossz. Köszönjük a figyelmet, találkozzunk szerdán 11.30-tól a női elődöntőben, ahol a magyar csapat ellenfele Spanyolország lesz!

32
Itt a vége!

Az elődöntőben csütörtökön jöhet az olasz-görög meccs győztese! Szép volt, fiúk!

32
Megnyertük!

Nagy Viktor fogja Howden félpályás lövését, és ott vagyunk az elődöntőben!

32
Ott a gól!!

Vámos Márton gigantikusan nagy gólt lőtt, 10-9-re vezetünk!

10-9
32
Magyar időkérés

Hat másodperc van a meccsből.

32
Megúsztuk

Kayes kezére megint jött a labda, de Pohl jól védkezett, és megúsztunk egy ötméterest is.

Egyenlítenek

Kayesről marad le Zalánki, a center pedig könnyedén húzza be a jó bejátszást.

Younger kihagyja

Zalánki zavarta, Nagy Viktor pedig fogta a labdát.

30
Ausztrál időkérés

És persze magyar emberhátrány, Manhercz a kiállított.

Talán nem kellett volna

Vámos próbálkozik egy csavarral, de Campbell blokkolja. Ezt talán érdemes lett volna tovább játszani.

28
Pohl hagyja ki

Nem tudjuk leszakítani az ausztrálokat, de Nagy Viktor megint jókor van jó helyen.

27
Zalánki fölé bombázta a fórt

A túloldalon viszont Nagy Viktor védi Younger lövését. Az előbb viszont Angyalt is elveszítettük, neki is a harmadik hibája volt.

26
Kettős előnyből

Ezt azért belövik az ausztrálok, de még itt is majdnem labdát szereztünk.

9-8
16
Kettővel vezetünk!

Zalánki Gergő nagyon szépen lövi ki a hosszú felsőt.

9-7
26
Itt a magyar fór

Mezei Tamásról küldték ki a bekket, George Ford számára pedig véget ért a meccs.

25
Szép blokk

Manhercz mesterien űzi ezt a szakmát.

25
Jöhet az utolsó negyed!

Megint az ausztrálok, azaz Howden hozza el a labdát.

24
Vége a harmadik negyednek

És végre nálunk az előny! Már csak meg kell tartani az utolsó nyolc percben.

24
Ezt talán elkapkodtuk

Campbell blokkolta a magyar lövést, a túloldalon viszont Nagy Viktor fogta Andrew Ford lövését.

23
Ez ziccer volt

De Pohl addig várt a faultra, ami nem jött, hogy a végén csak Dennerley-be tudta passzírozni a labdát.

22
Sedlmayer kipontozódott

A fórból azonban nem lőttek gólt az auszik, mert Blake Edwards lövését védte Nagy Viktor. Vámos lövését azonban Kayes blokkolta odaát.

21
Kontra és előny itt!

Végre egy szépen kijátszott fór, amit Sedlmayer tanári pontossággal lőtt be.

8-7
20
Dumi lő! Gól!

Törött ujjal meglövi a meccs gólját, kapufás találttal egyenlítünk.

7-7
20
Megint eladják

Ugyanazt játsszák minden előnyben, most Kayest találták meg, Nagy Viktor pedig kőkeményen leszúrja az előtte védekezőket.

6-7
19
De kár érte...

Jansik kiállítását kivédekeztük, majd Lachlan Edwardsot küldték ki immár végleg, Bátor lövését azonban védte Dennerley. De kár érte...

19
Elveszett a bíró sípja?

Zalánkival szemben követnek el sorozatos faultokat, de nincs ítélet.

18
Younger lő, Nagy véd

A magyar kapus kapufára tolta az ausztrál ász lövését.

17
Jó védekezés

Zalánki halászik le a légtérből egy passzt, de aztán rossz volt a bejátszás a centernek, és oda lett a lehetőség, hogy visszavegyük a vezetést.

17
Egyenlítünk!

Zalánki használja ki egy pillanat alatt az emberelőnyt, amit magunkkal hoztunk a félidőből.

6-6
17
Miénk a ráúszás!

Sedelmayer két hibával visszajött és nyerte a ráúszást.

10:33
Sok a hiba támadásban

Kilenc fórból mindössze kettőt lőttünk be, ezen okvetlen változtatni kell a folytatásban.

16
Vége a második negyednek

És Ausztrália 6-5-re vezet Magyarország ellen a vb-negyeddöntőben. De van még kétszer 8 perc, nincs veszve semmi!

16
Esély az egyenlítésre

Mellé lőtt Blake Edwards, kaptunk egy fórt, de Manhercz lövését blokkolják az utolsó másodpercekben.

16
Végre ott a gól!

Vámos Márton bevágja a hosszúba a magyar fórt!

5-6
15
Köszi, Viktor!

Nagy Viktor védett hatalmasat Howden csavarása után.

15
Kéne az a gól

De Zalánki fölé pattintja.

14
Ez is kimarad

Ezúttal Bátorival babrált ki a kapufa. Szerencsére labdát szerzünk a saját kapunk előtt.

14

Emberelőnyben, mínusz kettőnél muszáj gólt szereznünk!

14
Kivédekezünk egy hátrányt

Viszont Pohl Zoltánnak is ez a második hibája.

13
Varga Dénes a medencében

Nagy a baj, mégis be kell állnia a sérült kapitánynak, ad is egy csodás passzt Hárainak, de ez is kimarad.

13
Kimarad a fór

De legalább nálunk marad a labda.

13
Ez is bent van

Megcsinálták az ausztrálok a figurát, Roach maga sem tudja hogy, de bepiszkálta a labdát. Kettővel vezetnek.

4-6
12

Angyalnak kell kimennie húsz másodpercre, Elvis Fatovics pedig azonnal időt kér.

12
Kettőből semmi

Előbb Manhercz, majd Zalánki lövése hal el a blokkban, illetve a kapus kezén, így kimarad az előny, majd Hárai javára nem fújják be a nyilvánvaló ötméterest.

11
Még szerencsénk sincs

Megint Lachlan Edwards, beforgatja Jansikot, Nagy Viktor kezéről pedig bepördül a labda a magyar kapuba.

4-5
11
Kapufa

Megkaptuk a fórt, de Vámos most a kapufát lőtte szét.

10
Ez nem hiányzott

Megint egy centergólt kaptunk.

4-4
10
Megint itt az előny

Kapásoldalról Jansik Szilárd volt eredményes.

4-3
10
Megúsztuk

Megint eljátszották az ausztrálok a fórt, beadták húzásra, de ezúttal kapu fölé ment a labda.

9
Kimaradt az első

Visszavehetjük a vezetést, de nem fogjuk, mert Bátori lövését blokkolja Howden.

9
A második ráúszás sem a miénk

Howden egész jól úszik...

8
Vége az első negyednek

Az első nyolc perc után 3-3-ról jöhet a folytatás.

8
Gyönyörű gól!

Manhercz tempózott le szinte a kötélig, és vágta be null szögből a harmadik magyar gólt.

3-3
8

Ausztrál kontra, magyar fór.

7
Fór helyett kimaradt helyzet

Hárai javára nem fújtak semmit, a gyorsan ellőtt labda pedig a kapu mellé szállt.

7
Megint Power

A center második góljával megint az ausztráloknál az előny.

2-3
7
Sedelmayer második hibája

Visszaúszás során látták szabálytalannak.

6
Egyenlítenek az ausztrálok

Aaron Younger játszotta meg szépen Powert, aki a fórban leadott harmadik lövésüket már értékesítette.

2-2
6
Nagy védés

Zalánki kiállítása után Nagy Viktor véd kétszer egymás után.

5
Akciógóllal vezetünk!

Zalánki Gergő nem sokat teketóriázott, és rosszkéz oldalról csodásan lőtte ki a bal alsót.

2-1
5
De nem vesszük

Egy rossz passz, és máris oda a lehetőség.

5
Nagy Viktor!

Kivédekeztünk egy hátrányt, átvehetjük a vezetést.

4
Megvan az első magyar gól!

Vámos Márton nem adott esélyt az ausztrál kapusnak.

1-1
4
Ötméterest lőhetünk

Hárai harcolta ki nagyon rutinosan.

4
Megint egy jó blokk

Ezúttal Campbell lövése akadt el a magyar kezek erdejében.

3
Ez sem gól

Vámos Márton bombája csak kívülről súrolta a bal kapufát.

3
Vezet Ausztrália

Gyors támadás végén George Ford lőtte a meccs első gólját. Ez volt az első találata.

0-1
2
Ez is kimaradt

Sedelmayer jó passza csúszott le Hárai Balázs kezéről.

2
Kapufa

Az ausztrálok lőtték, mi pedig kapunk egy újabb előnyt.

1

Jansik lőtt kapura, de a tornán remeklő Dennerley fogta a lövést, a kipattanó pedig az ausztráloké lett.

1
Gyönyörű blokk

Manhercz Krisztián mutatta be, és mindjárt kapunk egy fórt is.

1
Elkezdődött a mérkőzés!

Az első ráúszást az ausztrálok nyerték, övék az első támadás joga.

9:52
Varga Dénesre nem számíthatunk

Az első vb-meccsén ujjtörést szenvedő Varga Dénesre ezúttal sem számíthat a csapat. A medencében nem lesz ott, de a padra leül a fiúk közé.

9:44

Az első negyeddöntőben Spanyolország kisebb meglepetésre 12-9-re legyőzte a már biztos tokiói kvótás Szerbiát. Ami azt jelenti, hogy a vb két döntőse biztosan olimpiai kvótát szerez. Odáig azonban el is kell jutni.

Később a horvátok 10-8-ra verték a németeket, soraikban az ausztrál szövetségi kapitány fiával.

9:40
Ismerős srácok

Az ausztrálok két klasszia, Aaron Younger és Joseph Kayes is régi ismerőse a magyar játékosoknak, miután mindketten éveken át játszottak a legjobb OB I-es csapatokban.

9:33
Pozitív a mérleg

Ausztrália ellen eddig 6 világbajnoki mérkőzést vívtunk, a mérleg pazar: 5 alkalommal győztünk (1975, 1986, 1991, 1998, 2017), 1 alkalommal döntetlen lett a csata vége. De ez utóbbi sem rossz emlék, hiszen 2013-ban Barcelonában a 9-9 után egészen az aranyéremig menetelt a csapat – írja a meccs felvezetésében a Waterpolo.hu oldal.

9:26
Meglepetés!

Amit az ausztrálok szolgáltattak. Nem azzal, hogy a csoportban 14-4-re kikaptak a horvátoktól és 12-11-re az USA-tól (miközben 17-8-ra verték Kazahsztánt), hanem azzal, hogy a nyolc közé kerülésért 13-11-re verték Montenegrót.

9:24

Märcz Tamás csapata remekül vette a csoportmeccsek jelentette első akadályt, hiszen Új-Zélandot 24-4-re, Dél-Afrikát 23-5-re, és ami a legfontosabb, Spanyolországot 13-11-re verte, így csoportelsőként egyből a negyeddöntőbe jutott.

9:22
Jó reggelt kívánunk egy jó pólómeccsel!

Helyi idő szerint 17 órakor ugrik vízbe Kvangdzsuban a világbajnokság negyeddöntőjében a magyar és az ausztrál válogatott. Kövesse és szurkolja végig az Origo élő közvetítését!