Főbb események
21:49

Köszönjük a figyelmet, jó pihenést és további szép estét kíávnunk!

90

Nincs hosszabbítás, 4-0 a vége. A Fradi összesítésben 5-1-es vereséggel zárta a párharcot, így búcsúzott a BL további küzdelmeitől, jövő csütörtökön az Európa-ligában folytathatja a Maccabi Tel Aviv, vagy a Sudova ellen.

90

Majer rúg oda csúnyán Sigérnek, sárga lap.

89
Stadionból ki

Petkovic az égbe lövi a 11-est.

88
Zagrebi büntető

A sarokrúgás után megkonztázza a Zagreb a Fradit, Heister szerelési kísérletét szabálytalannak ítéli a játékvezető.

86

Heister beadásába ugrik bele egy védő, szöglet után szöglet.

83
Boli debütál

A legutóbbi norvég bajnokság gólkirálya érkezik, Szihnyevicset váltja.

82

Ha már beállt, lőtt egy egészségeset Majer is, de szerencsére fölé ment.

77

Újabb horvát csere, Hajrovic helyett Majer a pályán

77
Gojak ezúttal már nem téveszt célt

Laposan a jobbalsóba teker egy kipattanót, ami Dibuszról került elé.

0-4
74

Az imént becserélt Gojak került helyzetbe Heister mellett, de Dibusz jól zárta a szöget és szögletre mentett.

21:28
Ez pedig a Dinamo 3. gólja.
71

Rebrovnak muszáj változtatnia a piros lap után, Skvarka helyett Heister jön a pályára.

69

Cserélnek a vendégek is, az első gól szerzőjét, Ademit Gojak váltja

68
Ha nem lenne elég nagy a baj

Civic megkapja a második sárga lapját, így a Fradi emberhátrányba kerül az utolsó 20 percre. A bosnyák védő egy felugrásnál könyökölt oda riválisának.

65

Ez volt az utolsó mozdulata a norvég támadónak, akit Varga Roland vált.

64

Tokmac újabb nagy helyzete: az ötös sarkáról lőtt élesen, de elment a kapu előtt a próbálkozás.

21:19
A második horvát gól
60

Skvarka szöglete után Zubkov lőtt, de egy blokkoló védőről a mezőnybe pattan a labda.

21:13

A Fradi európai kupaszereplése a mai meccstől függetlenül biztosan nem ér véget, ha a BL-től búcsúzik is, az El-rájátszásban a Maccabi Tel Aviv - Suduva meccs továbbjutójával játszhat a csoportkörért. Az első meccsen a litvánok meglepetésre 2-1-re nyertek Izraelben.

55
Sajnos ott a harmadik

Dani Olmo is betalál: középen egy szép kényszerítő után Ademitől kapja vissza a labdát, és lő Dibusz kapujába.

0-3
51

Zubkovnak is megjött a lövőkedve, ám a horvátok vb-ezüstérmes kapusának ez a próbálkozás sem okozott gondot.

50

Tokmac alakított ki magának lövőhelyzetet, ám a végén elfogyott az ereje, így Livakovic könnyedén védett.

49

Ezúttal az imént gólpasszt adó Orsic lőtt kiszorított szögből, Dibusz a mezőnybe öklözi a labdát.

47
Megduplázza előnyét a Dinamo

Sajnos komoly bajba került a Ferencváros a félidő elején: Orsic gyakorlatilag mindenkit faképnél hagyott a balszélen, Petkovic pedig könnyedén a hálóba passzolja a centerezést.

0-2
46

Folytatódik a mérkőzés, a Fradi kezdi a második félidőt. Csere egyelőre egyik oldalon sem történt.

20:52

Ilyen közel volt Sigér és a Fradi az egyenlítéshez a félidő legvégén:

20:50

A Rosenborg a visszavágón is 3-1-re győzte le a Maribort (6-2-es összesítéssel), így a norvég csapat jutott tovább és várhatja ellenfelét - remélhetőleg a Ferencvárost.

45+1
Kapufa!

A játékrész utolsó lövése a zagrebi jobb kapufán csattan, nagyszerű akció végén Sigér lőtt 17 méterről. Kár érte, de van még egy félidő!

45

Egy perc a ráadás az első félidő végén.

41

Lovrencsincs húzta meg a jobbszélen, és hagyott maga mögött mindenkit, Skvarkának egy picit hosszú volt a beadás, Tokmac elől pedig szögletre mentenek a horvát védők.

39

Civic éles beadása mindenki előtt elszáll, a túloldalon Zubkov gyűjti be a labdát és küldi vissza, de sajnos ez is pontatlan.

20:38

A Rosenborg már a visszavágón is 3-1-re vezet, összesítésben már 6-2, így a norvégok készülhetnek a következő körre.

36

Az utóbbi percekben a Fradi erőszakosan letámadta a Dinamót a saját térfelén, nem is ízlett a horvátoknak, de nagy helyzet sajnos nem alakult ki.

32

Zubkov kap remek labát a tizenhatoson belül, óriási lehetőség - lehetett volna, ám az ukrán támadó rosszul dönt, passz és lövés helyett szerelik egy csel után.

20:29
Ademi gólja
27

Tokmac is kap egy csomagot a félpályánál, Hajrovic meg egy sárga lapot.

26

A gólszerző Ademi is besárgul, éppen Civicet vágta fel, megakadályozva egy gyors kontrát. Jogos ez is.

25

Hajrovicra játsszák ki a szabadrúgás-kombinációt a horvátok, aki szerencsére méterekkel mellé lő.

24

Lovrencsics szórt el egy labdát a saját 16-osának előterében, Civicnek kell szabálytalankodnia egy horváttal szemben, hogy ne legyen nagy a baj. Sárgát kap érte a bosnyák.

21

Leovac került helyzetbe a baloldalon Orsic kiugratása után, de szerencsére az oldalhálóba lőtt.

20:16

Közben a Rosenborg alighanem végleg eldönti a Maribor elleni párharcot, már 2-1 a norvég csapatnak, összesítésben 5-2

16
Vezet a Zagreb

Dani Olmo sajnos remek labdát ad Ademinek, aki kapásból bombáz Dibusz kapujába.

0-1
13

Tokmacot kell ápolni, a menteni igyekvő Dilaver izomból a norvég támadóba bombázta a labdát, aki lent maradt az eset után.

20:11

Közben egyenlít a Rosenborg a Maribor ellen, 1-1, összesítésben 4-2 a norvégoknak.

10

Egy szép akció végén Civic ad be balról, de Zubkovhoz nem jut el a labda, Livakovic lehúzza.

20:08

A párharc győztese a Rosenborg-Maribor továbbjutójával találkozik. Az első meccsen a norvégok 3-1-re nyertek Szlovéniában, a Maribor viszont jelenleg 1-0-ra vezet Trondheimben, így még bármi lehet.

8

Tokmac újabb nagy helyzete, ezúttal is remek indítást kapott a jobbszélen, kissé kisodródott, de még kapura lőtt, Livakovic ezúttal is bravúrral védett.

5

Nagy lendülettel kezd a Dinamo, de egyelőre remekül állja a rohamokat a Fradi védelme. Most éppen Tokmac jött hátra és mentett egy szélről érkező beadást.

3

Hajrovic vette célba a rövid alsót, de Dibusz leért. Újabb horvát szöglet.

3

Rögtön jön a válasz a túloldalon, Ademi lövése pattan szintén szögletre egy blokkoló védőről.

2

Tokmac a 2. percben hatalmas helyzetbe kerül, Blazic tanári átadását 17 méterről lőtte kapura, ám Livakovic szögletre ütötte a próbálkozást.

1

A hazaiak, zöld-fehér-csíkos mezükben, a vendégek neonsárga felszerelésben játszanak. A Zagreb kezdte a meccset.

19:59

A hangulatra nem lehet panasz, a Fradi-szurkolók alighanem kitesznek majd magukért.

A közönségen nem fog múlni

Fotó: Hirling Bálint - Origo
19:55

A magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya, Marco Rossi is üzent a Fradinak:

Marco Rossi is üzent a Fradinak a sorsdöntő BL-meccs előtt

A magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya, Marco Rossi Facebook-oldalán üzent a sorsdöntő BL-meccsre készülő Ferencvárosnak, és minden szurkolót arra kért, egy emberként drukkoljon az egyetlen még versenyben lévő magyar csapatnak. "Ma este lesz egy nagyon fontos meccs. Az európai selejtezőkben még állva maradt egyetlen magyar csapat játszik. Ma este támogassuk mindannyian őket.

19:54

Szergej Rebrov egy helyen változtatott az egy héttel ezelőtti mérkőzéshez képest, Marcel Heister helyére a bosnyák Eldar Civic került be a védelem bal oldalára.

A Fradi kezdője a Dinamo Zagreb elleni BL-selejtezőn

Forrás: fradi.hu
19:53

A kezdő sípszóig olvassák el beharangozó cikkünket a mérkőzésről:

Történelmet írhat a Fradi, ma már a csoportkör is biztos lehet

A Ferencváros kedd este a Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörében, a visszavágón fogadja a Dinamo Zagreb csapatát. A Ferencvárosnak a kinti 1-1 ellenére nagyon nehéz dolga lesz a horvátok ellen, de egy kedvező eredmény, és a továbbjutás már a biztos csoportkörös szereplést jelentené a már eddig is történelmi menetelést bemutató Fradinak.

19:51

Köszöntjük olvasóinkat! A Ferencváros története egyik legfontosabb mérkőzésére készül a Dinamo Zagreb ellen a BL-selejtező 3. körében: a horvátországi 1-1 után az FTC kedvezőbb helyzetben várhatja a visszavágót, és ha továbbjut, már biztosan Európa-liga csoportkörös.