Élő
Frissítés
Főbb események
17:45

A magyar válogatott a harmadik helyen áll a középdöntős csoportjában, és kezdhet egyre nagyobbat álmodni.

60

Megnyertük!!!!!!!!!! Fantasztikus második félidei játékkal a magyar válogatott egygólos győzelmet aratott Szlovénia fölött az Európa-bajnokság legfontosabb mérkőzésén.

60

Kilenc másodperccel a vége előtt emberelőnybe kerültünk.

60

Mehet a játék

60

Magyar időkérés 19 másodperccel a vége előtt.

60

Jure Dolenec hetese a bal felső sarokban kötött ki. Egy gól a különbség.

29-28
60

Bóka csapott rá Nik Henigman kezére, hetest kaptak a szlovének.

17:39

Vranjes kikérte az utolsó idejét. Gólkényszerben lesz Szlovénia.

59

Ligetvári átlövése megpattant, de így lett jó, mert becsorgott a szlovén kapuba. 1 perc 8 másodperccel a vége előtt kettővel vezetünk.

29-27
58

Borut Mackovsek ziccerével egy gólra felzárkóznak a szlovének.

28-27
58

Ligetvári támadóhibája után támadnak a szlovének.

57

Az ellentámadásból Dolenec szépített gyorsan.

28-26
57

Egy gyönyörű betörés után Máthé Dominik lőtte a kapu bal oldalába.

28-25
56

Mikler védte a hetest, de a kipattanót Dolenec értékesítette.

27-25
56

Bombac harcolt ki hetest háromgólos magyar vezetésnél.

55

Úgy is kell, Chema meg is nyomja a gombot. Jöhet az időkérés és a tanácskozás a hajrá előtt.

55

Hárommel vezetünk, amikor Blaz Blagotinsek a kapu fölé ejti a ziccerét. Most kéne nagyon a gól.

54

A bírók már mutatták a passzívot, amikor Nagy Bence egy elképesztő átlövéssel kilőtte a kapu jobb oldalát.

27-24
53

Blaz Janc szépít egy jobboldali betörés után.

26-24
53

Kell mondani?? Már megint egy óriási Ligetvári-átlövés.

26-23
52

Dolenec betört majd a bal alsó sarokba lőtt. Újra kettővel vezetünk.

25-23
52

Ligetvári védhetetlen átlövése a bal felső sarokban kötött ki.

25-22
52

A szlovének elvesztették a labdát. Újra támadhatunk.

50

Feljönnek két gólra.

24-22
49
Mikler!

A fáradt Blagotinsek lement, Zabic lövését pedig lábbal védte Mikler, akinek ez volt a 7. védése a félidőben, és már 35%-on áll a mutatója.

49
Ki a kapus?

Nem mindegy? Ligetvári az új szlovén kapust, Uhr Kastelicet is felavatja.

24-21
48

Bombac passzából Blagotinsek talált be, ez volt a negyedik gólja.

23-21
47

Szép figura végén, nagy gól: Ligetvári Patrik.

23-20
47

Dolenec jött vissza és lőtt egy gólt.

22-20
17:23
Szlovén időkérés

Ljubomir Vranjes időt kért, és biztos, hogy jön irányítóba Bombac.

46

Rosta Miklós most Nagy Bence passzából talált be.

22-19
46

Eladtuk a labdá, amit Janc használt ki.

21-19
44
Mi van itt!

Ligetvári szerez labdát szenzációsan, ugyanígy indítja Rostát, aki az üres kapuba passzol! 8-2 a második félidő a javunkra!

Megint Nagy Bence!

A Fradi irányítója újabb nagy gólt lőtt.

20-18
43
Újra vezetünk

5-4 után vezetünk újra Nagy Bence bődületes góljával.

19-18
42
Újabb Mikler-védés!

Nem tudtak most mit kezdeni a szlovének a védekezésünkkel. Közben melegít Dejan Bombac.

41

Újra Bánhidi, ez volt a kilencedik gólja!

18-18
41
Szerencséjük volt

Egy semmibe dobott labdára a veszprémi beálló, Blagotinsek eszmélt a leggyorsabban.

17-18
40
Újra egyenlő!

A maratoni támadás végén Bánhidi Bence egyenlít ki!

17-17
39

Máthé Dominik lövését sáncolják, de marad nálunk a labda, ami másodpercekkel később megismétlődik. Aztán Szita és Fekete lövését is sáncolják, majd kiegészülünk, és egy sárga lap, amit Vranjes kapott, után újra kezdhetjük a támadást.

38

Jó védekezés után labdaszerzés emberhátrányban. Kiegyenlíthetünk.

38
Újabb magyar két perc

Nagy Bencének kell kiülnie.

37

Jött Nagy Bence, de gólpasszt megint Szita Zoltán adta Bánhidi Bencének. Ez volt a szegedi beálló 7. gólja!

16-17
35
Bosszantó hiba

Lábra pattintottunk egy labdát, de sebaj, mert Mikler megint védeni tud!

34

Sok-sok keresztpassz után Győri lőtt kapufát. A mi kapunkban viszont Mikler védett!

34

Zarabec lőtt ki talpról a hosszú oldalt.

15-17
33
Emberhátrányban leszünk

Máthé Dominikot állították ki, miután ráesett Blagotinsek.

33
Felavatta Ferlint

Szép gólt lőtt első lövéséből Máthé Dominik.

15-16
32
Mikler-védések!

Mackovsek lövését védte a magyar kapus. Méghozzá kétszer egymás után!

32

Ha nincs Balogh, akkor Szita találja meg gólpasszal a hatodikat lövő Bánhidit.

14-16
31

Blagotinsek borította fel Máthé Dominikot, mi támadhatunk.

31

Most nem fogjuk tudni cserélni Balogh Zsoltot, a kapuba pedig visszajött Mikler Roland.

31
Jöhet a második félidő

Ezt a szlovének kezdik.

30
Szünet

16-13-as szlovén előnnyel mehetnek a csapatok pihenőre.

30
Övék az utolsó szó

Sajnos volt még tíz másodperc, ez pedig elég volt egy újabb szlovén gólra.

13-16
30

Megvolt a figura, Bánhidi be is bombázta.

13-15
30
Magyar időkérés

Gulyás István is kikérte az idejét, Chema Rodríguez pedig felvázolja a félidő utolsó támadását. Ha lövünk és nem kapunk, akkor mínusz kettővel mehetünk szünetre.

30
Egy védés!

Székely fogta Mackovsek lövését.

29

A remekül kezdő Győri Mátyás lőtt újabb gólt hosszú idő után. 12-15 az ellen javára.

12-15
29

Be kell lőni nekünk is a ziccereket, mert Cehte és társai nem hibáznak.

27

Tőlük pedig a méltatlankodó Janc ülhet le.

27
Páros kiállítás

Tőlünk Sipos Adrián megy ki, már másodszor.

26

Fontos gól Bóka Bendegúztól.

11-14
26
Megint átlövésből

És megint Nejc Cehte. Ez volt a 10. szlovén átlövés gól.

10-14
24
Megint közte három

Győri hagyta el a labdát, Janc vágta be a ziccert. Ezeket nem nagyon szokták elrontani a szlovének.

10-13
24
Rossz lövés, de...

Nekünk pechünk volt, Cehtének meg szerencséje.

10-12
23

Mackovsek kapufája után kiegészültünk, most mi leszünk emberelőnyben.

22
Bánhidi!

Az utolsó másodpercben talált be Bánhidi!

10-11
16:37
Két perc odaát is

Henigman rántotta le Bánhidit, a padon gondolkozhat, hogy ez jó ötlet volt-e.

21

Nik Henigman, egy újabb átlövő is betalál, megint két góllal vezetnek.

9-11
21
Újabb két perc

Sipos Adriánt küldték ki a szigorú spanyolok.

20
Na, végre!

Ligetvári Patrik lőtt akkora gólt, hogy majdnem kidőlt a kapu.

9-10
19
Hiba hiba után

Labdaszerzés után Hornyák Péter fordult bele egy szlovénbe, majd Ferlin fogta meg Bóka 100%-os ziccerét. Ez volt a magyar szélső első rontott lövése az Eb-n...

Kapust cseréltünk

A szlovének elleni vb-selejtezőkön remeklő Székely Márton érkezett Mikler helyére, és egyből védett is egyet, kár, hogy a lerohanást elrontottuk.

15

Balogh lőtt reménytelen helyzetből, könnyen fogta a szlovén kapus.

14

Megint Mackovsek, aki már az ötödik gólját lövi.

7-9
14
Itt is beesett egy kétperces

Bánhidi Bencének kellett kimennie.

13

Szép lövőcsel után talált be Szita Zoltán. Kellett ez neki is és a csapatnak is.

7-8
12
Először kettő a különbség

Dolenec újabb góljával két góllal vezetnek a szlovének, akik most éppen egy 4-1-es szakaszban vannak (8-6).

6-8
11

Borut Mackovsek nem lesz a barátunk, ha így folytatja.

6-7
11
11/13

Ez Balogh Zsolt hetes mutatója. Ez volt a 11. találata a vonalról.

Balogh már négynél jár

A Tatabánya irányítója, aki ezúttal lövést rontott, már négy gólpassznál jár.

8

Ez olyan szép volt, hogy már csúnya volt, ahogy Zarabecz megverte lábon Sipos Adriánt.

5-5
8

Megint Győri Mátyás! Bátran tört be két védő közé, majd lőtte ki a felső sarkot.

5-4
7

Mackovsek lőtt irgalmatlanul nagy gólt.

4-4
6
Egy kis szerencsével

Két kapufát is érintett Balogh Zsolt labdája, mielőtt a szlovén kapuban kötött ki.

4-3
6
Az első két perc

Blaz Blagotinsek dolgozta meg túlzottan Bánhidi Bencét.

5

Jönnek a veszprémi gólok, sajnos szlovén oldalról, most Blagotinsek talált be.

3-3
5

Eggyel kevesebb, Mackovsek talált be.

3-2
5
Ez működik

Megint Balogh és Bánhidi összjátéka hozta a gólt.

3-1
4

Eladták a labdát a szlovénok, jöhet megint a rövid oldalon átlövőbe Balogh Zsolt.

Szép gól

Győri Mátyás lőtt hatalmas gólt a kilencesről.

2-1
2

A Barcelona átlövője villant meg.

1-1
1
Vezetünk

Bánhidi Bence talált be Balogh Zsolt passzából.

1-0
1
Rajt!

A magyar válogatott vezetheti az első támadást.

16:12
Szigorú játékvezetők

Oscar Raluy Lopez Oscar és Angel Sabrosos Ramirez szigorú páros hírében áll, vigyázni kell a két perc, netán a piros lap határán mozgó szabálytalanságokkal.

16:07

Az látszik, hogy Szlovéniának nagyon nehéz sok gólt lőni, amiről elsősorban a kapuban remeklő Klemen Ferlin, és a két középső védő, Blaz Blagotinsek és Borut Mackovsek tehetnek. A támadójáték kulcsa egyértelműen Dejan Bombac kezében van, aki ördöngős cseleivel és elképesztő passzaival tud helyzeteket teremteni magának és a társaknak.

16:06
Szép emlékeink is vannak

Az egymás elleni mérleg nem nekünk kedvez ugyan, de a legutóbbi párharcból mi jöttünk ki győztesen: 2018 júniusában vb-selejtezőn 29-24-re nyertünk Koperben, így belefért egy 26-22-es vereség is Veszprémben, mi mehettünk a dán-német közös rendezésű vébére. Még Ljubomir Vranjes vezetésével...

15:37
Újra meccsben az izlandiak

A középdöntős csoportunk első meccsén vasárnap délután Izland 28-25-re legyőzte az Eb (egyik) meglepetés csapatát, Portugáliát.

15:34
Tudom, hogy tudod... 2.

A magyar padon ülő triónak, azaz Gulyás Istvánnak, Chema Rodrígueznek és Nagy Lászlónak sem ismeretlen Vranjes, utóbbi kettő játékosa volt a Veszprémben, a ma már a magyar szövetség alelnökeként is dolgozó Nagy pedig a válogatottban is.

Hiába ismernek minket, meg kell lepnünk a szlovéneket

Vasárnap délután Szlovénia ellen sorsdöntő mérkőzést vív a férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének második fordulójában a magyar válogatott, amely két pontjával jelenleg a csoport negyedik helyén áll. A találkozó előtt a Norvégiától elszenvedett első vereség után a szakmai stáb két tagjával, Nagy Lászlóval és Chema Rodríguezzel beszéltünk az időben jött pofonról, a csapat jelenlegi mentális és fizikális állapotáról, valamint az esetleges győztes taktikáról.

15:32
Tudom, hogy tudod, hogy tudom

Gondolhatja a két kapitány, ugyanis a kispadok is jól ismerik egymást, miután a szlovéneket az a Ljubomir Vranjes irányítja, aki az egy évvel ezelőtti világbajnokságon még a magyar válogatottnak osztotta a tanácsokat. Kollégánk a svéd szakember véleményére is kíváncsi volt:

Ljubomir Vranjes: Nincs bennem rossz érzés a magyarok miatt

A férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének második fordulójában a magyar válogatott a tornán eddig veretlen Szlovéniával csap össze. A rivális keretében és kispadján is rengeteg az ismerős arc, hiszen a játékosok közül sokan Magyarországon kézilabdáznak, a szövetségi kapitány, Ljubomir Vranjes pedig 2017 és 2018 között éppen a magyar csapatot irányította.

15:26
Nicsak, mennyi ismerős!

A szlovén csapatban három-három Telekom Veszprém- és MOL-Pick Szeged-játékos lép pályára vasárnap este: a bakonyiakat Blaz Blagotinsek, Borut Mackovsek és Gasper Marguc, míg a Tisza-partiakat Dejan Bombac, Nik Henigman és Mario Sostaric képviseli.

Biztosak lehetünk benne, hogy Dejan Bombaccsal (középen) meg fog gyűlni a magyar védelem baja

Forrás: AFP/Jonathan Nackstrand
15:23
Verhetetlen ellenfél?

Olyan nincs, ezt jól tudjuk. A szlovén csapat eddig valamennyi találkozóját megnyerte, sorrendben Lengyelországot (26-23), az egyik házigazda Svédországot (21-19), Svájcot (29-25), a középdöntőben pedig Izlandot (30-27). Vagyis épp itt az ideje egy vereségnek!

15:20
Vereség után, de nem megtörve

A magyar csapat az előző mérkőzésen derekasan küzdve kapott ki Norvégiától (29-36), de a vereség nem szegte a mieink kedvét, sőt, inkább még jobban összekovácsolta a csapatot, mondták helyszíni munkatársunknak a játékosok.

A vereség még inkább összekovácsolta a kézilabda-válogatottat

Nagy László és Chema Rodríguez után a játékosok, Hornyák Péter, Fekete Bálint, és Nagy Bence beszéltek az Origónak az eddigi tapasztalatokról, és a szlovének elleni csoportmeccsről a kézilabda Európa-bajnokság helyszínén. Kiküldött munkatársunk helyszíni jelentése Malmőből. Sajnos a norvég meccsbe nem úgy mentünk bele, mint az azt megelőző három találkozóba, a riválisunk pedig könyörtelenül kihasználta a hibáinkat" - mondta Hornyák Péter, majd így folytatta.

15:18
Hajrá, magyarok!

Kellemes délutánt és persze magyar győzelmet kívánunk a kézilabda Európa-bajnokság középdöntős csoportkörének második mérkőzésén! Jöjjön a Magyarország-Szlovénia mérkőzés!