Lisbon (Portugália), Estadio da Luz, 2020.08.14., 02:00

Bayern München Bayern München
KözvetítésCsapatok
109

A párharc továbbjutója a Juventust búcsúztató Olympique Lyon és a Real Madridot kiejtő Manchester City szombati összecsapásának győztesével találkozik.

92

Itt a vége. A Bayern München érvényesítette a papírformát, és legyőzte a Barcelonát a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében, bár ekkora különbségre talán a legfanatikusabb müncheni szurkolók sem számítottak.

90

A játékvezető nem könyörül a Barcelonán. Két percet hosszabbít.

89

Nincs megállás, Coutinho duplázik. A brazil karmester mellre vett egy lefejelt labdát három méterre a kaputól, és éles szögből a rövid alsóba lőtt.

88

Lewandowski a BL-történelem ötödik játékosa, aki nyolc egymást követő meccsen gólt tudott lőni.

85

Ott a hetedik Bayern-gól. Müller tálalt Coutinho elé, aki a tizenhatoson belül átvette a labdát, tolt is egyet rajta, majd Piqué és Lenglet között a kapuba pöckölt.

85

Kimmich kapott sárgát egy elkésett belépő után.

84

Kettőt cserélt a Bayern. Davies helyére Tolisso érkezett.

84

Goretzka helyén pedig Lucas Hernández folytatja.

82
Gól: Robert Lewandowski
82
Assist: Philippe Coutinho
82

Lewandowski is betalált. Coutinho tört be a tizenhatoson belülre majd átnyesett a hosszúra, a lengyel csatár pedig az üres kapuba gólt fejelt.

80
Forrás: Picture-Alliance via AFP/Verwendung weltweit/Peter Schatz
Karl-Heinz Rummenigge, a Bayern elnöke ünnepel

79

A Bayern München a 79. percben is egész pályás letámadással játszik, ami nagyon nem ízlik a Barcának.

77

Messi kapott átadást Ansu Fatitól, betört a tizenhatoson belülre majd 14 méterről lőtt, de Neuerről ki se jött a labda.

76
Csere le: Jerome Boateng
75

Boateng helyén pedig Süle folytatja.

75

Kettőt cserél a Bayern München. A Barca kölcsönjátékosa, Coutinho érkezett Gnabry helyére.

75
Csere le: Serge Gnabry
74

Továbbra is a Barca kapuja előtt folyik a játék.

72

A Barcelona legutóbb 1976 márciusában kapott öt gólt egy európai kupameccsen, amikor 5-4-re kikapott a bolgár Levszki Szófiától az UEFA-kupában.

70
Csere le: Sergio Busquets
70

Cserélt a Barca. Busquets helyére Ansu Fati érkezett.

68

Coman az első labdaérintéséből gólt lőhetett volna. Müller került ziccerbe, már csak Ter Stegennel állt szemben, de lövése helyett visszapasszolt Commannak, akinek az üres kapuba kellett volna passzolnia, de egy bevetődő védőben elakadt a labdája.

67
Csere le: Ivan Perisic
67

Cserélt a Bayern München. Ivan Perisic helyére Kingsley Coman érkezett. Gyengébb nem lett a Bayern ettől a változtatástól.

66

Semedo és Davis fejeltek össze, a kanadai balhátvéd egyelőre a földön.

65

Továbbra is támadásban a Bayern München. Lassan már tényleg csak az lehet a bajorok célja, hogy Lewandowskival is gólt lövessenek.

63
Assist: Alphonso Davies
63

Micsoda gól! A 19 éves Alphonso Davies a bal oldalon bolondot csinált Semedóból, betört a tizenhatoson belülre majd az alapvonalról visszagurított az érkező Kimmichnek, aki az üres kapuba passzolt.

63
Gól: Joshua Kimmich
60
Sárga lap: Jordi Alba
60

Perisichez került egy eladott labda, a horvát támadó 17 méterről kapura bombázott, de jócskán fölé lőtt.

59

Jordi Alba kapott sárga lapot reklamálásért.

57

Thomas Müller már 23 gólos a Bajnokok Ligája egyenes kieséses szakaszában, ezzel harmadik helyen áll az örökranglistán Lionel Messi (47) és Cristiano Ronaldo (67) mögött.

57
Gól: Luis Suarez
57
Assist: Jordi Alba
57

Szépített a Barcelona. Messi adott remek labdát Jordi Albának a bal oldalon, aki visszapasszolt Suáreznek, az uruguayi csatár oedig egy csellel elküldte Boatenget, majd 12 méterről kilőtte a bal alsó sarkot.

56

Tíz perc telt el a második félidőből. A Barcelona most közel 70%-ban birtokolja a labdát, de komoly helyzetet még nem tudott kialakítani. A Bayern kontráiban pedig ott van az életveszély.

54

Suárez kapott sárga lapot miután felrúgta Thiagót.

54
Sárga lap: Luis Suarez
53

Egy kontratámadás végén Müller hozta kihagyatatlan helyzetbe Lewandowskit, a lengyel csatár 11 méterről az üres kapuba passzolt, de a játékvezető les miatt nem adta meg a gólt.

52
Sárga lap: Alphonso Davies
51

Davis ütközött Vidallal, a könyökét is használta, ezért sárga lapot kapott.

51

Kimmich védelem mögé beemelt labdáját Goretzka vette mellre, majd 11 méterről kapura fordult, de fölé lőtt.

49

Kicsit olyan a mérkőzés, mint a 2014-es világbajnokságon a német-brazil elődöntő, ahol a félidőben már 5-0-ra vezettek a németek. Akkor az volt a kérdés, hogy hol állnak meg a németek. Utólag már tudható, hogy Joachim Löw szövetségi kapitány a szünetben szólt a játékosainak, hogy tartalékoljanak a döntőre, és ne alázzák tovább a brazilokat. Vajon most mi hangozhat el a Bayern öltözőjében?

49

Neuer kirúgásával Müller került ziccerbe, de leadta a labdát a jobbján érkező Perisicnek, akinek a 17 méteres bombáját Ter Stegen védeni tudta.

47

A Barcelona birtokolja most a labdát, de nem nagyon tud kijönni a saját térfeléről.

46
Csere le: Sergi Roberto
46

A Barca cserélt a félidőben. Sergi Roberto helyére Antoine Griezmann érkezett.

46
Forrás: AFP/Rafael Marchante
Thomas Müller a BL-történelem első játékosa, aki hat gólt lőtt a Barcelonának

46

Elkezdődött a második félidő.

45

Vége az első félidőnek. A Bayern München esélyt sem adott a Barcelonánának. A németek mintha akkor lőnének gólt, amikor akarnak. A továbbjutás nagy valószínűséggel eldőlt, már csak a számszerű végeredmény a kérdéses.

45

Suárez elé került egy lecsorgó labda, 17 méterről lőtt, de pont középre, így Neuer könnyedén fogta a labdát.

42
Sárga lap: Jerome Boateng
42

Suárez szerzett labdát a félpályán, elindult a Bayern kapuja felé, de Boateng felrúgta. A meccs első sárga lapja.

41

Egy labdaszerzés után kontrázott a Barcelona. Semedo indult meg a jobb oldalon, középre adott volna Suárez irányába, de a beadása méterekkel elkerülte az uruguayi csatárt.

39

Egy jobboldali szöglet után Lewandowski fejelt nyolc méterről, de a labdája pont középre tartott, így Ter Stegen könnyedén fogta azt.

38

Az utóbbi percekben a Bayern München magabiztosan tartja a labdát, a Barca játékosai meg minden bizonnyal várják a félidő (a meccs) végét.

36

Az FC Barcelona először négy gólt egy félidő alatt a Bajnokok Ligája történetében.

34

Elképesztő statisztika. A Bayernnek 11 kapura lövése volt, a Barcelonának csak három.

31
Assist: Joshua Kimmich
31

Eldőlt a továbbjutás. Egy jobbról belőtt labdára Thomas Müller érkezett a rövid oldalon, és közelről a kapuba pöckölt.

31
Gól: Thomas Mueller
29

Kis híján eldöntötte a meccset a Bayern München. Most Lewandowski került ziccerbe, de ter Stegen lábbal védeni tudta a közeli lövést.

28

Megvan a harmadik Bayern-gól. Lewandowski gyönyörű felpörgetett labdával hozta ziccerbe Gnabryt, aki egy pattanás után, 11 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot.

27
Assist: Leon Goretzka
27

Újabb Bayern-helyzet

Perisic baloldali beadását ter Stegen kiejtette, a kipattanóra Lewandowski érkezett, de a közeli lövését Piqué blokkolta.

27
Gól: Serge Gnabry
26

Messi jobboldali beadása a Napoli ellen gólt fejelő Lenglet irányába ment, de Boateng menteni tudott a francia védő elől.

24

A korábbi Barca-játékos, Thiago Alcántara lőtt 20 méterről, de a bombája elkerülte a bal felső sarkot.

21

Megint vezet a Bayern München. Egy labdaszerzés után Perisic kapott labdát, majd balról, éles szögből kilőtte a hosszú alsó sarkot. Ter Stegen lábbal belekapott, de védeni nem tudott.

20

Messi kapufája a 10. percből

20

Messi-szóló

Messi kapott labdát a Bayern térfelén, megindult a kapu felé, három védő között betört a tizehatoson belülre majd 14 méterről lőtt, de Neuer vetődve fogta a jobbra tartó lövést.

18

Újabb Bayern-szöglet következik, egy percen belül a harmadik.

17

Egy jobboldali szögletre Leon Goretzka érkezett a hosszún, de a Bayern középpályása nyolc méterről fölé fejelt.

15

Negyedóra telt el a mérkőzésből. A Bayern München irányítja a játékot, de a Barcelonának már több nagy helyzete is volt.

13

Ter Stegen rosssz kirúgása után helyzetbe került a Bayern, de Müller jobboldalá beadása után Lewandowski 10 méterről fölé lőtt.

12

Thomas Müllernek ez az ötödik Bajnokok Ligája-meccse a Barcelona ellen, és már az ötödik gólját lőtte. A Milan ukrán legendájának, Andrij Sevcsenkónak van ugyanilyen átlaga a katalán csapat ellen.

10

Barca-kapufa

Messi jobboldali beadása elszállt a berobbanó támadók feje fölött, azonban így lett csak igazán veszélyes, hogy senki nen ért bele, de a labda a jobb kapufán csattant.

9

Fordíthatott volna a Barca. Semedo kiugratása után Suárez került ziccerbe, de a közeli lövése elakadt Neuerben.

7
Öngól: David Alaba
7

Egyenlített a Barcelona. Jordi Alba kapott remek indítást, középre centerezett az érkező Suárez irányába, azonban a becsúszó David Alaba olyan szerencsétlenül ért a labdába, hogy az a bal felső sarokban kötött ki.

6

A gólszerző Thomas Müller 113. alkalommal játszik a Bajnokok Ligájábanm, amivel megdöntötte Philipp Lahm német rekordját.

4

Vezet a Bayern München. Egy baloldali beadás után Müller játszott Lewandowskihoz, a lengyel csatár a kapunak háttal visszatette a labdát Müllernek, aki 11 méterről a bal alsó sarokba lőtt.

4
Assist: Robert Lewandowski
4
3

Barca-helyzet. Suárez starolt rá egy lecsorgó labdára, Manuel Neuer azonban becsúszva tisztázott az uruguayi csatár elől.

2

Két perc telt el a mérkőzésből. Egyelőre a Bayern birtokolja többet a labdát, a Barcelona a saját térfelére visszahúzódva védekezik.

1

A Barcelona kezdte a mérkőzést!

0

A Barca kezdője

0

A 21 órakor kezdődő összecsapáson a Bayern - amely a pandémiát követő leállás után mind a 12 tétmérkőzését megnyerte (ez a 30. bajnoki címet és a Német Kupa begyűjtését is eredményezte) - jubilál is, ugyanis ez lesz a klub történetének 250. Bajnokok Ligája-mérkőzése, Thomas Müller, az együttes világbajnok támadója pedig 113. alkalommal léphet pályára a sorozatban, amivel megdöntheti Philipp Lahm német rekordját.

Forrás: AFP/Christof Stache
Thomas Müllernek 12 gólja és 25 gólpassza van az idei szezonban

0

A Barcelona kezdőcsapatának átlagéletkora 29 év és 329 nap. Ez a legöregebb kezdő, amivel a Barcelona valaha pályára lépett a Bajnokok Ligájában.

0

A két sztárcsapat eddig tízszer találkozott egymással az európai kupákban, a statisztika Bayern-fölényt mutat, a németek ugyanis hat győzelem és két döntetlen mellett, mindössze kétszer kaptak ki.

Forrás: AFP/Oliver Lang
A Barca legutóbb 2015-ben, az elődöntőben ejtette ki a Bayernt, utána BL-t nyert

Érdekesség, hogy amikor ez a két csapat összekerült egymással a BL egyenes kieséses szakaszában, akkor a párharc továbbjutója az idény végén magasba is emelhette a legrangosabb európai trófeát. Ebbe a statisztikába beleillik az UEFA Kupa 1995/96-os kiírása is, ahol az elődöntőben csaptak össze, a Bayern jutott tovább, és végül a fináléban is diadalmaskodott.

0

A meccs két kulcsfigurája Lionel Messi és Robert Lewandowski lehet: előbbi egyértelműen csapata vezére volt a Napoli elleni összecsapáson, a hatszoros aranylabdás argentin - aki a spanyol bajnokságot 25 góllal és 21 gólpasszal zárta - azonban talán némileg kevesebb segítséget várhat társaitól, mint a kiváló lengyel csatár. A 31 éves támadó pályafutása legjobb szezonját futja, 44 tétmérkőzésen 53-szor talált be és sokak szerint az Aranylabda egyértelmű várományosa lett volna, ha a France Football nem dönt úgy, hogy a koronavírus-járvány miatt idén nem hirdet győztest.

Forrás: AFP/Tobias Schwarz
Robert Lewandowski az idei futballszezon legjobb játékosa

A BL-ben hét találkozón 13 alkalommal volt eredményes és esélye van arra, hogy beállítása vagy akár meg is döntse Cristiano Ronaldo 17 gólos rekordját. Lewandowski ráadásul nincs egyedül a gólszerzéssel: a Bayern eddig 31 gólt jegyzett a sorozat mostani kiírásában és mindössze két találatra van attól, hogy beállítsa klubcsúcsát.

0

A labdarúgó Bajnokok Ligája lisszaboni végjátékának harmadik negyeddöntője nevezhető az egyetlen "nehézsúlyú" párharcnak: a pénteki Barcelona-Bayern München mérkőzésen az a két, még versenyben lévő csapat találkozik egymással, amely korábban már megnyerte a sorozatot.

0

Mindkét gárda 18. alkalommal jutott a legjobb nyolc közé a BL-ben: a Bayern oda-vissza kiütötte a Chelsea-t, így nyolc mérkőzés után is százszázalékos, a Barcelona pedig a februári olaszországi 1-1 után a múlt heti visszavágón, Lionel Messi varázslatos játékának is köszönhetően, könnyedén verte a Napolit.

Forrás: AFP/Lluis Gene