Élő
Frissítés
Főbb események
20:37

A MOL Fehérvárnak a főtáblára jutásért már csak egy meccset kell nyernie. A székesfehérváriak az utolsó körben a belga Standard Liege, vagy a szerb Vojvodina vendégeként harcolhatják majd ki a főtáblára kerülést.

20:36

A Vidi franciája, Loic Nego érkezett és a jobb alsó sarokba gurított a balra vetődő Rajkovic mellett. 4-1, ezzel pedig továbbjutott a MOL Fehérvár.

4-1
20:35

Ghislain Konan a jobb alsó sarokba lőtt, 3-1 a Vidinek.

3-1
20:34

Armin Hodzic magabiztosan lőtt a jobb alsó sarokba.

3-0
20:34

Yunis Abdelhamid, a Reims csapatkapitánya a bal alsót vette célba, de Kovácsik ezt is védte.

20:33

A Vidi kapitánya, Stopira lőtt a jobb felső sarokba.

2-0
20:32

Kovácsik védte Boulaye Dia jobb alsóba tartó lövését. Bravó.

20:32

A Vidi játékosa, Evandro lőtt a kapu jobb oldalába.

120

Egy baloldali beadás után Hodzic fejelt 10 méterről, de jóval a kapu fölé.

119

A Vidi most a Reims tizenhatosa előtt adogat, de nem vállal túl nagy kockázatot.

117

Az emberhátrány ellenére továbbra is a franciáknál van a labda.

115

Emberelőnyben a Vidi. A belga Thomas Foket szövegelésért megkapta a második sárga lapját.

113

Így gyúrták a Vidi-játékosokat a hosszabbítás előtt

111

Xavier Chavalerin próbálkozott egy távoli lövéssel, de métereket tévedett.

109

Anastasios Donis lőtt kapura 14 méterről, Kovácsik azonban visszahúzta a kezét, mert érezte, hogy a lövés fölé fog menni.

108

Hodzic próbálkozott egy 25 méteres lövéssel, de körülbelül 6 méterrel fölé ment a bombája.

106

Elkezdődött a hosszabbítás második félideje.

105

Vége a hosszabbítás első félidőjének.

105

A csereként beállt Toure elé került oda egy lecsorgó labda, majd 12 méterről kapura lőtt, Kovácsik azonban vetődve hárított. Ez nagyon kellett.

104

Egy perc van hátra a hosszabbítás első felvonásából. Az első 15 perc elég eseménytelenül csordogált.

102

Márton Gábor, a MOL Fehérvár edzője

99

Hodzic távoli lövését Rajkovic könnyedén fogta.

98

Így buzdítják a Vidi-szurkolók a csapatukat a stadionon kívülről

96

A holland Kaj Sierhuis lőtt 20 méterről, de jócskán fölé ment.

95

A tizenegyespárbajig nem biztos, hogy el kellene jutni, ugyanis a Reims kapusa, Predrag Rajković a legutobbi hat tizenegyesből ötöt kivédett.

94

Továbbra sem túl magas a színvonal. Egyik csapat sem vállal túl sok kockázatot, mintha mindkét csapat a tizenegyespárbajt várná.

92

A Fehérvár kezdte bátrabban a játékot. A Reims még nem jött át a félpályán.

90

A Reims kezdte a hosszabbítást.

90+3

Véget ért a rendes játékidő. Jöhet a hosszabbítás.

90+3

A holland Kaj Sierhuis lőtt 25 méterről, de nem találta el a Vidi kapuját.

90+2

Horui jobboldali szögletét Rajkovic húzta le.

90

Az utolsó percben vagyunk. A játékvezető 3 percet hosszabbít.

89

A Vidi támadóját, Evandro Da Silvát rúgták fel 25 méterre a kaputól. Ígéretes helyről jöhet a Vidi.

87

Hodzic tört be a tizenhatoson belülre, szember került Rajkoviccsal, de az éles szögből leadott lövését védte a francia csapat kapusa.

85

Elérkeztünk a mérkőzés hajrájához. Az utóbbi percekben ismét a Reims irányít. Nagyon úgy tűnik, hogy hosszabbítás elé nézünk.

82

Houri átadása után Hodzic került helyzetbe a tizenhatoson belül, de lövése helyett csellel próbálkozott, az viszont nem sikerült neki.

80

Cserélt a Reims. Berisha helyére Bilal Toure érkezett.

79

Xavier Chavalerin tartolta le Hourit a félpályánál. A francia csapat játékosának van egy sárgája, ezért nyugodtan megkaphatta volna a másodikat.

77

Az utóbbi percekben mindkét csapat rengeteget hibázik. Most éppen a csereként beállt Donis beadása ment méterekkel a kapu fölé.

75

Cserél a Fehérvár. Ivan Petrjak helyére Armin Hodzic érkezett.

72

Vidi-helyzet. Houri jobboldali szöglete egy francia védő fejéről pattant a kapu felé, de Rajkovic résen volt és vetődve hárított.

70

A 70. percben járunk. A MOL Fehérvár a második félidőben sokkal óvatosabban játszik. Egyelőre a franciák diktálják a tempót, de nagy helyzetük nekik sem volt.

69

Cserélt a Reims. Derek Kutesa helyére Anastasios Donis érkezett.

68

Cserélt a Vidi. Zivzivadze helyére Evandro érkezett.

66

A második félidőben a Reims 62%-ban birtokolja a labdát és már volt két lövése is.

65

Óriási a küzelem Székesfehérváron

63

Cserélt a francia csapat. Zeneli helyére a holland Kaj Sierhuis érkezett.

62

Egy baloldali beadás után Thomas Foket képzelte magát Ibrahimovicnak, és megpróbált kapura oxizni, de a végeredmény elég viccesre sikerült.

60

Kovácsik Ádám kirúgása

58

Kimaradt a mérkőzés eddigi legnagyobb helyzete. Bolla Bendegúz jobbról bepasszolt labdáját Nego lőtte hét méterről kapu fölé.

57

Boulaye Dia kapott remek indítást a kapu elé, azonban a lovés előtt Musliu becsúszva szerelte.

56

Thomas Foket rántotta le a félpályáról meginduló Petrjakot. Sárga lap.

55

A második félidőt magasabb fordulatszámon kezdte a francia csapat. A MOL Fehérvár egyelőre nem nagyon tudta átlépni a félpályát.

53

Ghislain Konan tört be a Vidi tizenhatosára, majd nekifutott egy hazai védőnek, de ezért sem jár tizenegyes.

49

Ghislain Konan vezette a labdát a bal oldalon, majd 21 méterről megpróbálkozott egy átlövéssel, de a kísérlete jócskán célt tévesztett.

48

Egy kényszerítő után Derek Kutesa tört be a Vidi tizenhatosára, majd Fiola Attila mellett hatalmasat homrított, de a játékvezető nem vette meg a színészi alakítást.

47

A francia védők egyelőre rendre kifejelik a székesfehérvári beadásokat

46

A Fehérvár kezdte a második félidőt.

18:51

Az első félidőben a MOL Fehérvár 56%-ban birtokolta a labdát és négy lövéssel kísérletezett, míg a franciák egyszer sem vették célba a magyar csapat kapuját.

18:47

A Vidi játékosait sokat faragták az első félidőben

45+1

Véget ért az első félidő.

45

Nego csinált meg egy megkerülős cselt a jobbszélen, majd megindult a kapu felé, azonban Xavier Chavalerin hátulról felrúgta. Itt a meccs második sárga lapja.

43

Fiola tűnt a bal oldalon, tükörszélső pozícióban, majd Hourihoz játszott, akit azonnal felrúgtak. Szabadrúgással jöhet a Vidi.

41

A francia Lyes Houri a MOL Fehérvár legveszélyesebb játékosa

39

A Vidi ugyan már "csak" 55%-ban birtokolja a labdát, de a francia csapatnak 40 perc alatt még nem volt kapura lövése.

37

Ivan Petrjak sokat van foglalkoztatva a bal oldalon

34

A székesfehérvári szurkolók a stadionon klvülről buzdítják a csapatukat. Most éppen a piros-kék fúst árad be kintről a MOL Arénába.

32

Petrjak indult meg a balszélen egy gyors kontrára, de buktatták. A lap azonban most elmaradt.

30

Houri végezte el a szabadrúgást. A lövése 40 centivel kerülte el a jobb alsó sarkot.

29

Nego indult meg a kapu felé, azonban Marshall Munetsi 25 méterre a kaputól elkaszálta.

29

Ghislain Konan tört be a tizenhatoson belülre, azonban a balról belőtt labdáját Visar Musliu kifejelte.

26

Nikolov távoli bombáját Predrag Rajković fogta.

26

Akcióban a MOL Fehérvár csatára, Budu Zivzivadze

24

Az első székesfehérvári helyzet. Hangya Szilveszter baloldali keresztlabdáját Houri vette le a hosszú oldalon, majd egy pattanás után 11 méterről lőtt, de a kísérlete kapu fölé ment.

23

Houri indult meg a félpályáról, kicselezett  két francia védőt, de mielőtt lőhetett volna, szerelték a 16-os előtt.

22

A MOL Fehérvár egyelőre 75%-ban birtokolja a labdát.

19

Kovácsik előrerúgott labdájáért Budu Zivzivadze harcolt meg, megcsinált egy cselt a tizenhatoson belüle, de a francia csapat kapusa, Predrag Rajković kivetődve hárított előre.

17

Houri végezhetett el egy szabadrúgás a bal oldalról, de ezt is kifejelték a franciák.

15

Egy ígértes kontra végén helyzetbe kerülhetett volna a Vidi, de Houri indítása után Petrjak lesre futott, így oda lett a lehetőség.

13

Az iramra egyelőre nem lehet panasz, de túl sok kockázatot egyik csapat sem vállal. Mintha mindkét csapat azt várná, hogy a másik kezdjen támadni.

10

Tíz perc telt el a mérkőzésből. Egyelőre egyik kapu előtt sem alakult ki nagy helyzet, de a Fehérvár irányítja a játékot.

8

Boban Nikolov próbálkozott egy távoli lövéssel, de a Vidi játékosának a kísérlete jócskán a kapu fölé szállt.

7

Valon Berisha lépett oda keményen Houri bokájára. Megvan a meccs első sárga lapja.

6

Az utóbbi percekben a Fehérvár átvette a játék irányítását. Most a franciák térfelén jár a labda.

5

Houri kapu elé belőtt szabadrúgását kifejelték.

4

Nagya futtatta volna Petrjakot a szélen, de az ukrán szélsőt lerántották. 19 méterről lőhet szabadrúgást a Vidi.

3

Egyelőre a francia csapat irányítja a játékot, a Fehérvár még nem nagyon lépte át a saját térfelét.

2

Így melegítettek a Vidi játékosai a talákozóra

1

A francia csapat kezdte a mérkőzést.

17:59

A csapatoknak a mostanival együtt még két párharcot kell nyerniük a csoportkörbe jutáshoz, a továbbjutó a belga Standard Liege, vagy a szerb Vojvodina vendégeként harcolhatja majd ki a főtáblára kerülést.

17:55

A Fehérvárnak kellemes emlékei vannak a francia riválisokról, ugyanis az 1984/85-ös idény legendás menetelése során az UEFA Kupa második fordulójában kettős győzelemmel, 5-2-es összesítéssel búcsúztatta a Paris Saint-Germain gárdáját, míg három éve az El selejtezőjének harmadik körében idegenben szerzett góllal kiejtette a Girondins Bordeaux együttesét. A Reims viszont 1963 márciusa, azaz 57 év után tért vissza az európai kupaporondra azzal, hogy hatodikként zárt a félbeszakított és be nem fejezett francia bajnokság előző szezonjában.

17:50

Márton Gábor csapata ugyan két döntetlennel rajtolt az OTP Bank Liga új idényében, de aztán két győzelemmel a tabella élére ugrott. Ezzel szemben a Reims beragadt a francia élvonalban, ugyanis négy fordulót követően még nyeretlen, egyetlen pontjával pedig az utolsó előtti helyen áll. Mindkét csapat vasárnap tartotta a főpróbáját, a Fehérvár a Magyar Kupában Tiszaföldváron 5-0-s sikerrel melegített a meccsre, míg a Reims a Ligue 1-ben 2-1-es vereséget szenvedett a Metz vendégeként.

17:45

A magyar bajnoki ezüstérmes előzőleg ír és máltai ellenfelet kapott, és bár papíron mindkettő jóval gyengébb csapat volt, egyik párharcot sem nyerte könnyedén: a Bohemians együttesét 1-1-es döntetlen után csak 11-esekkel múlta felül, majd a Hibernians vendégeként 1-0-ra győzött. A Reims a második körben kapcsolódott be, ahol a svájci Servette otthonában 1-0-ra diadalmaskodott.

17:40

Eddigi legnehezebb feladata előtt áll a MOL Fehérvár FC a labdarúgó Európa-liga selejtezőjében, melynek harmadik fordulójában, csütörtökön 18 órától a francia Reims együttesét fogadja.