Ezzel búcsúzik az élő közvetítésünk, hamarosan jövünk a nyilatkozatokkal és a örömünnep képeivel.

A Bajnokok Ligája történetében harmadszorra lesz magyar csapat a főtáblán.

És itt a vége! A Fradi ott van a Bajnokok Ligája főtábláján.

90+4

Heister 40 méteres lövése elzúgott a kapu fölött.

90+3

Egy előrevágott norvég labda után lest ítélt a játékvezető, és közben letelt a hosszabbítás,

90+2

Kis híján eldöntötte a meccset a Fradi. Uzuni kapott indítást, kapura tört és elpasszolta a labdát Linde mellett, de sajnos lesen volt a Fradi támadója. Videón is visszanézték.

90+1

Magnus Wolff Eikrem baloldali beadása elment a fejek felett. Kirúgással jöhet a Fradi. Most lehet egyet fújni, meg kicsit jászani az idővel.

90

Letelt a rendes játékidő. Három perc lesz a hosszabbítás.

90

Beléptünk a kilencvenedik percbe.

89

Magnus Wolff Eikrem szöglete után Isael szabadított fel.

89

Magnus Wolff Eikrem 16 méteres lövését Lovrecsics blokkolta, szöglet.

87

Óriási norvég-helyzet maradt ki. Egy jobbról belőtt labdára a csereként érkező Ola Brynhildsen érkezett, 15 méterről kapásból lőtt, a labdája szerencsére elkerülte a kapu jobb oldalát.

87

Cserélni fog a Fradi. Somália helyére a középső védő, Abraham Frimpong érkezett.

85

Egy labdaszerzés után Isael lódult meg, majd a félpályánál kia akarta ugratni Uzunit, aki azonban nem indult el a labdára.

84

Fradi-helyzet. Uzuni tört kapura Gregersen szorításában, megtartotta a labdát, majd 14 méterről lőtt, de nem találta el a kaput.

84

A norvégok újabb magas játékost hoztak be. Innentől kezdve egyértelmű a haditerük, jöhetnek a felívelések.

83

Cserélt a Molde. Etzaz Hussain helyére Ohi Omoijuanfo érkezett.

83

Heister ment el a bal oldalon, betört a tizenhatoson belülre, azonban a betett labdájára senki nem érkezett középen.

82

A Fradi-játékosok most megint nyugodtan eldugják a labdát.

81

A stadionon klívülről zúg a "mindent bele" rigmus.

80

Lorencsics Gergő rengeteget dolgozott a jobbszélen

Fotó: Csudai Sándor - Origo
79

Tokmac helyén pedig a brazil Isael folytatja a Fradiban.

78

Cserélt a Fradi. Sigér Dávid helyére a francia Aissa Laidouni érkezett.

78

Magnus Wolff Eikrem 17 méteres lövése elkerülte a jobb alsó sarkot.

77

Eirik Hestad baloldali beadását Dibusz fogta könnyen.

76

Egy szép háromszögelés után Eirik Hestad került ziccerbe, a közeli lövését azonban Dibusz spárgázva hárította. Nagyon kellett ez is...

75

Egy jobboldali beadásra Dibusz jött ki jó ütemben, és elütötte a labda James elől. Bravó, dénes.

74

Aursnes jobboldali beadása eljutott Wolff Eikremig, de a Molde játékosa ezzen annyira meglepődött, hogy fel tudtak szabadítani előle.

73

Szűk húsz perc van hátra a mérkőzésből. Ennyi választja el a Ferencvárost a Bajnokok Ligája-főtáblától.

71

Sigér ugratta ki Lovrencsicset a jobbszélen, a jobbhátvéd középre lőtt labdáját Linde védte spárgázva.

71

Uzuni is veszélyesen futballozik

69

A Fradi-játékosok türelmesen játszanak, tudják, hogy az idő nekik dolgozik. Nem siettetik a támadásokat.

68

Szergej Rebrov egyre idegesebb a kihagyott lehetőségek miatt

66

Tokmac indítása után Zubkov futott el, lövés helyett meg akart csinálni egy befele cselt, de belevezette a labdát a védőjébe. Egyre veszélyesebbek a Fradi-kontrák.

64

Cserélet a Molde. Erling Knudtzon helyére Ola Brynhildsen érkezett.

64

Az utóbbi percekben a norvégok egyre feljebb merészkedtek, ebből pedig veszélyes kontrákat vezethet a Fradi.

62

Somália rengeteget dolgozik a középpályán

61

Micsoda Fradi-támadás. Sigér hosszú indítását Uzuni vette le, majd dekázott kettőt és remek labdát adott Zubkovnak, aki egy az egyben léphetett ki ziccerben, de elkapkodta a lövést, ami így Linde kezében landolt.

59

Dibusz Dénesnek már 18 védese van a Bajnokok Ligája-selejtezős szakaszában.

58

Magnus Wolff Eikrem szögletét Dibusz öklözte ki akrobatikus mozdulattal, majd az ismétlés után egy lecsúszott beadás tartott a bal felső sarokba, Dibusz ezt is parádésan hárította.

57

A második félidőben egyelőre többet támad a Molde.

55

A rossz szöglet után kontrázott volna a Frad. Tokmac indult meg, a félpályánál azonban Hested felrúgta. Sárga lap.

54

Wolff Eikrem védelem mögé betett labdájával Hussain került ziccerbe, a közeli lövésébe Blazic belelépett, így szöglet lett a dologból.

54

Óriási a harc a BL-szereplésért

53

Gregersen rossz hazaadására Uzuni startolt rá, de sajnos Linde együtt élt a játékkal, és elbikázta a labdát a Fradi támadója elől.

51

A Fradi játékosok nyugodtan járatják a labdát a Molde térfelén.

49

Uzuni szabadrúgását Blazic fejelte el, de a labda Linde kezében landolt.

49

Leke James taglózta le Somáliát, újabb norvég sárga.

48

A Fradi-szurkolók már BL-eksztázisban vannak

46

Botka indításával Tokmac indult meg a kapu felé, de Gregersen jól keresztezett, és szerelte a Fradi támadóját.

21:47

Az első félidőben a Ferencváros 53%-ban birtokolta a labdát, és ugyanannyit - négyet - lőtt kapura, mint a Molde.

45

A játékvezető nem hosszabbít. Vége az első félidőnek.

45

Lejárt a rendes játékidő.

43

Magnus Wolff Eikrem 25 méteres szabadrúgása méterrek ment el a Fradi kapuja mellett.

42

Botka labdavesztés után Leke James indult meg a Fradi kapuja felé, a magyar védő lerántotta a Molde csatárát. Sárga lap.

40

Ellingsen ment el a jobb oldalon, lekészítette a labdát a középen érkező Wolff Eikremnak, aki 19 méterről jócskán a kapu fölé lőtt.

39

Zubkov nyesett be egy labdát a baloldalon érkező Heisternek a védők mögé, a német védő kapásból középre centerezett, de az érkező Tokmacnak hosszú lett a labda. Ez nagyon szép akció volt.

37

Az utóbbi percekben a Molde játékosai birtokolják többet a labdát, de a Fradi kapuja előtt láthatóan elfogy a tudomány.

36

A Fradi-szurkolók óriási hangulatot csinálnak

33

Zubkov cselezett jobbról befelé, tolt kettőt a labdát majd 19 méterről megcélozta a jobb alsó sarkot, de az utolsó pillanatban beleléptek a lövésébe.

31

Heister baloldali beadására Tokmac érkezett középen, magasra ugrott, de sajnos így is túl magas volt neki a labda.

30

Fél óra telt el a mérkőzésből. Az óriási tét rányomja a bélyegét mindkét csapat játékára, mert egyelőre egyik fél sem akar túl sokat kockáztatni.

29

A Groupama Arénába behallatszik a Fradi-szurkolók buzdítása

27

Lovrencsics kapott a labdát a jobbszélen, a Fradi csapatkapitánya középre lőtt, de belül nem volt érkező ember.

26

Heister indult meg a bal oldalon, de Fredrik Aursnes hátulról felrúta. A meccs első sárgája.

25

Fredrik Aursnes bombázott 25 méterről, de a lövése méterekkel elszállt Dibusz kapuja fölött.

23

Egy hosszú indításra Zubkov stratolt rá, de a játékkal együtt élő Linde jó ütemben lépett ki a kapujából, és tisztázott a Fradi támadója elől.

21

A játék képéből nem lehet kikövetkeztetni, hogy a Moldének kellene gólt lőnie. A norvégok a félpályát is alig lépik át, mintha nekik lenne jó az eredmény. Nem fogunk panaszkodni, ha még 70 percig így játszanak...

19

Óriási a hangulat a Groupama Aréna előtt

17

17 perc telt el a mérkőzésből. Komoly helyzetek még egyik oldalon sem voltak, de annak ellenére, hogy a Fradi áll továbbjutásra, a magyar csapat nem állt be sündisznó állásba, hanem láthatóan futballozni akar és gólt lőni.

16

A Molde augusztus 26. óta nem nyert tétmérkőzést.

15

Így néz ki a Fradi-tábor a Groupama Aréna előtt

13

Tokmac ment el a jobbszélen, a középre lőtt labdájával Uzunit kereste, de a Fradi támadója lekésett az átadásról.

12

Az első kaput eltaláló Fradi-lövés. Zubkov 25 méteres bombáját Linde fogta magabiztosan. Sajnos középre ment.

11

Most a Fradi átvette a játék irányítását, főleg a norvégok térfelén jár a labda, de nagy helyzet továbbra sincs.

10

A Fradi az elmúlt 25 év legfontosabb meccsét játssza

9

Wolff Eikrem szögletét Leke James fejelte el, a labdája levágódott egy Fradi-játékosról, így nem jelentett veszélyt.

8

Egy baloldali keresztlabdát Heister csúsztatott ki, szöglettel jöhet a Molde.

7

A Molde hirtelen váltott, és elkezdte letámadni a Fradit. Most a Molde birtokolja többet a labdát.

5

Zubkov eladott labdája után James került lövőhelyzetbe, de a 17 méteres bombáját Blazic blokkolta.

4

Az első Fradi-kísérlet. Haratyin 23 méteres lövése elkerülte a norvég kaput.

3

Úgy tűnik, a forgatókönyv hasonló lesz, mint az első mérkőzéséé. A Fradi fogja irányítani a játékot, a Molde pedig alapvetően kontrafutballra rendezkedik bel.

2

Egyelőre a Ferencvárosnál a labda, a Molda a saját térfelére behúzódva játszik.

20:59

A Fradi-szurkolók "mindent bele" feliratú drapériával készültek

20:58
A Fradi kezdője:

Dibusz – Lovrencsi, Botka, Blazic, Heister – Sigér, Haratyin, Somália – Zubkov, Tokmac, Uzuni.

1

A Molde kezdte a mérkőzést.

20:56
A Molde kezdője

Linde – Pedersen, Gregersen, Ellingsen, Haugen – Hussain, Aursnes – Hestad, Wolff Eikrem, Knudtzon – James.

20:55

A Fradi játékosai végzetek a bemelegítéssel

20:55

Óriási a tömeg a Groupama Aréna előtt

20:53

A párharcnak óriási anyagi tétje is van, hiszen a BL csoportkörébe jutás jelentősen több pénzt ér, mint a vesztesnek az Európa-liga főtábláján való szereplés: eddig mindkét csapat 6,4 millió eurót (körülbelül 2,3 milliárd forint) keresett a selejtezőben, amelyik gárda innen továbbmegy, az további 15,25 millió euróval (5,5 milliárd forint) gazdagodik, míg az El-csoportkör "csak" 2,92 millió eurót (1 milliárd forint) ér.

20:50

A Ferencváros - amely tavaly az Európa-liga csoportkörében volt érdekelt - 25 év után juthat újra a legrangosabb európai kupasorozat csoportkörébe. A zöld-fehérek emlékezetes BL-szereplése óta a magyar csapatok közül csak a Debrecennek sikerült elérnie a csoportkört a 2009/10-es idényben.

20:45
A statisztika a Fradi mellett szól

Az UEFA statisztikái szerint a Ferencváros története során tíz olyan európai kupapárharcot vívott, amelyben az első mérkőzésen idegenben döntetlent ért el, ezek közül nyolcszor jutott tovább. A Molde ezzel szemben hétszer került olyan helyzetbe, hogy hazai döntetlen után kellett volna kivívnia a továbbjutást, s háromszor járt sikerrel. Ezek közül a legnagyobb skalpot egyértelműen az 1999/2000-es szezonban gyűjtötte be, amikor is a BL-selejtező utolsó körében az otthoni 0-0 után 1-1-es döntetlennel, idegenben lőtt góllal búcsúztatta a spanyol Mallorcát és jutott fel története során először, s mindezidáig utoljára is a főtáblára.

20:40

A múlt szerdai első mérkőzésen több mint egy félidőn keresztül úgy tűnt, hogy a Ferencváros számára csak formalitás lesz a Molde elleni visszavágó a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének playoffjában, a norvég együttes feltámadása után azonban óriási csata várható kedden a Groupama Arénában a főtáblára jutásért.

Myrto Uzuni fontos gólt lőtt a Molde ellen

Forrás: MTI/EPA/NTB/Svein Ove Ekornesvag

A Ferencváros Norvégiában sokáig szinte tökéletes játékot mutatott be, már a 7. percben vezetést szerzett Franck Boli góljával, majd az 52. percben Myrto Uzuni fejese után úgy látszott, el is dőlt a párharc. A házigazda norvégok azonban szinte a semmiből visszajöttek, alig negyedóra alatt egyenlítettek és a hajrában a vezetést is átvették, mígnem a magyar bajnok Ihor Haratin büntetőjével egyenlített (3-3).