Budapest (Magyarország), Groupama Aréna, 2020.10.24., 02:00

Tallo kihagyott tizenegyese

122

Somália gólja

94

Vége a mérkőzésnek. A Ferencváros magabiztos győzelmet aratott, és továbbra is vezeti a bajnokságot.

93

Abraham Frimpong kapott azonnal piros lapott miután beletalpalt Bacsa Patrik fejébe.

90

Onovoo kapott sárgát Isael megráncigálásáért.

89

Beridze jobboldali szögletét Lovrencsics fejelte ki.

86

Isael csinált meg egy cselt a kapu előterében, majd 17 méterről lőtt, Pajovic azonban vetődve védeni tudott--

85
Csere le: Junior Tallo
85
Csere le: Georgios Koutroubis
85

A tizenegyest kihagyó Tallót pedig Petar Gigic váltotta.

85

Kettőt cserélt az Újpest. Máté Zsolt jött Kutrumpisz helyére.

84
Sárga lap: Patrik Bacsa
84

Bacsa Patrik rántotta le a felfuto Heistert. Sárga lap.

84

Úgy tűnik, az Újpest kihagyott tizenegyesével végleg eldőlt a mérkőzés.

83
Somália elképesztően nagy gólt lőtt

82

Az első félidőben a Ferencváros 68%-ban birtokolta a labdát, és 7 kapura lövéssel kísérletezett. Az Újpest csak egyszer találta el a Fradi kapuját.

80

Kettőt cserélt a Fradi: Mak helyére Sigér érkezett.

80

Csongvai Áron kapott sárgát reklamálásért.

79
Sárga lap: Áron Csongvai
79

Tallo méterekkel a jobb felső sarok fölé rúgta a labdát.

78
Sárga lap: Dénes Dibusz
77

Bacsa kapott egy kiugratást, megtolta a labdát Dibusz mellett, majd átesett a Fradi kapusán. Tizenegyes és sárga Dibusznak.

76

Újpesti-lehetőség: egy jobboldali szöglet után Csongvai fejelhetett hat méterről, de a labdája kapu fölé szállt.

75
Csere le: Nikola Mitrovic
75

Mitrovic helyén pedig Szakály Péter folytatja a játékot.

74
Sárga lap: Nemanja Antonov
74
Csere le: Krisztián Simon
74

Kettőt cserélt az Újpest. Simon Krisztián helyére Bacsa Patrik érkezett.

74

Isael szabadrúgása után Blazic csúsztatott, de nem találta el a kaput.

73

Nemanja Antonon kapott sárga lapot Lovrencsics lerántásáért.

72

Lovrencsics húzott el a jobbszélen, a középre passzolt labdájával Makkot kereste a hosszún, de Ristevski szögletzre tudott menteni előle.

71

A második félidőben a Ferencváros és az Újpest is 50-50%-ban birtokolta a labdát, mindkét csapat négyszer lőtt kapura, de csak a Fradi talált be.

69
Sárga lap: Marcel Heister
69

Heister ráncigálta meg Tallo nadrágját, ez is sárga lap.

68

Újabb Fradi-helyzet. Mak tette le a labdát a balján érkezett Heisternek, aki 7 méterről lőtt, de a labdája az oldalhálóban landolt.

67

Egy labdaszerzés után Isael indította a balszélen elfutó Skvarkát, de túl hosszú lett neki a labda.

65

Kettőt cserélt a Ferencváros. Tokmac helyére Skvarka érkezett.

64
Sárga lap: Giorgi Beridze
64

Giorgi Beridze kapott sárgát miután méterekről rácsúszott a hazaadást kipasszoló Dibusz Dénesre. Ez nyugodtan lehetett volna piros lap is.

63
A Ferencváros egyelőre esélyt sem ad az Újpestnek

61
Gól: Somalia
61

Micsoda gól! Róbert Mak jobboldali szögletére az üresen maradt Somália érkezett, aki 10 méterről, kapásból a jobb felső sarokba lőtt.

59

Lovrencsics jobboldali beadását Mak vett le a hosszú oldalon, megcsinált egy cselt a kapu felé, de végül Csongvai becsúszva szerelni tudta.

57
Csere le: Lasha Dvali
57

Egy baloldali beadással Tallót keresték, de Heister jó ütemben tisztázott az újpesti csatár elől.

57

Cserélt a Fradi. Dvali helyére Frimpong érkezett.

54

Pajovic hosszú indítása után Tallóhoz került a labda, aki lerázta magáról Dvalit, majd 14 méterről megcélozta a bal alsó sarkot, de Dibusz vetődve védeni tudott.

53

Somália szerzett labdát, majd két csel után kiugratta Bolit, Pajovic azonban együttélt a játékkal, és lábbal menteni tudott a Fradi csatára elől.

52

Egy jobboldali beadás után Onovo fejelhetett 11 méterről, de nem találta el jól a labdát.

52
Remek a mérkőzésen a Groupama Arénában

50
Sárga lap: Nikola Mitrovic
50

Egy buktatá után az újpesti Nikola Mitrovic kapta a meccs első sárga lapját.

49

Az újpesti Tallo Gadji lőtt 18 méterről, de a labdája elkerülte a jobb alsó sarkot.

48

Egy labdaszerzés után Lovrencsics adott 50 méteres átadást Bolinak, aki egy cselt követően 13 méterről lőtt, de nem találta el a kaput.

47

A második félidőt az Újpest kezdte aktívabban, de még nem tudott eljutni a Ferencváros kapujáig.

47

Újpesti kontrával záródott az első félidő. Egy gyors támadás végén Pauljevic adott be jobbról, de Blazic tisztázni tudott, a játékvezető pedig lefújta az első 45 percet.

46

A Ferencváros kezdte a második félidőt.

45

Két perc lesz a hosszabbítás az első félidő végén.

44
Lovrencsics Gergő gyönyörű gólpasszt adott

42

Pauljevic beadására a frissen beállt Beridez érkezett, 11 méterről a kapu jobb oldalának irányába fejelt, de Dibusz vetődve hárított.

41

Cserél az Újpest. Perosevic megsérült, Beridze érkezik a helyére.

41
A mérkőzés elején óriási füst borította a Groupama Arénát

40
Csere le: Antonio Perosevic
40

Perosevic sérülése miatt a pillanatnyilag emberelőnyben futballozó Fradi megszerezte a vezetést. Egy szépen felépített támadás végén Lovrencsics ívelt középre, a lendületből érkező Tokmac pedig 11 méterről a kapu jobb oldalába fejelt.

39
Gól: Tokmac Chol Nguen
38

Antonio Perosevicnek megsérült a lágyéke, hamarosan Beridze érkezik a helyére.

38
Elképesztő hangulatban kezdődött a 230. Fradi-Újpest bajnoki derbi

37

Tallo indítása után Simon tört be a tizenhatoson belülre, 14 méterről megcélozta a hosszú alsó sarkot, de a lövése elgurult a kapu előtt.

35

Egy labdaszerzés után Onovo tört kapura, Laidouni azonban hátulról fellökte az újpesti játékost, Bogár játékvezető azonban továbbot intett.

33

Az Újpestnek még nem volt kaput eltaláló lövése az első félidőben.

31

Óriási mentés. Mitrovic adott káprázatos, 50 méteres labdát Simon Krisztiánnak, aki kilépett ziccerben, de az utolsó pillanatban Heister becsúszva szerelni tudta.

30

Egy kis statisztika: a Ferencváros 69%-ban birtokolta a labdát az első 30 percben.

29

Egy baloldali beadás után Tallo fejelt 16 méterről, de nem találta el a ferencvárosi kaput.

27
Bolinak is volt már nagy helyzete a derbin

25

Fradi-ziccer: Mak kapott kiugratást, amivel elfutott az újpesti kapuig, lövés helyett azonban megcsinált egy befele cselt, ami után Onovo szerelni tudta.

24

Az eddig legnagyobb Fradi-helyzet. Egy kontratámadás végén Boli indult meg a kapu felé, az egyik oldalán Mak, a másikon Tokmac kérte a labdát, Boli azonban 17 méterről lőtt, a labdája nem sokkal ment el a jobb alsó sarok mellett.

24

Tallo lövése megpattant Somálián, az érkező Simon Krisztián becsúszva megpróbált belepöckölni a labdába, de Dibusz előbb érte el.

23

Zubkov kapott egy átadást a jobbszélen, befelé húzott majd 25 méterről lőtt, de ezúttal sem találta el a kaput.

22
Tokmac ezúttal is lőtt egy meg nem adott gólt

20

Zubkov 25 méteres szabadrúgása másfél méterrel elszállt az újpesti kapu fölött.

18

Újpesti-lehetőség: Dvali rövid hazaadásával nehéz helyzetbe hozta Dibuszt, akinek kicsúszva kellett tisztázni a labdára rástartoló Perosevic elől.

18

Továbbra is a Ferencváros irányítja a mérkőzést, az Újpest oedig  a saját kapuja előtt védekezik.

15

Negyedóra telt el a mérkőzésből. A Ferencváros játékosai elképesztő tempót diktálnak, egyáltalán nem látszik rajtuk, hogy kedden még Barcelonában játszottak Bajnokok Ligája-meccset.

12

Róbert Mak kapott remek indítást a baloldalon, kapura tört majd 13 méterről megcélozta a hosszú alsó sarkot, de Pajovic vetődve hárítani tudott. Érik a Ferencváros vezetőgólja.

12

Tokmac játszott Bolihoz, aki azonnal kiugratta a norvég támadót, aki ziccerben kilőtte a jobb alsó sarkot, de Bogár játékvezető les miatt ezt is visszafújta.

10

Lovrencsics jobbról belőtt labdáját Zubkov vette le, 16 méterre a kaputól megcsinált egy szép cselt, lövés helyett azonban még egy csellel próbálkozott a tizenhatoson belülről, viszont Ristevski szerelni tudta.

9

Perosevic és Tallo kényszerítőzött, utóbbi a visszakpott labdával kilépett ziccerben, de a lövés előtt Bogár játékvezető beintette a lest.

6

Az első Fradi-helyzet. Egy labdaszerzés után Boli ugratta ki a balszélen felfutó Makkot, aki középre centerezett volna, de az Újpest kapusa, Filip Pajovic olvasta a szándékot és megfogta a labdát.

4

Négy perc telt el a mérkőzésből. Az Újpest egyelőre nem nagyon tudta megszerezni a labdát, de a Fradinak sem volt még helyzete.

2

A Fradi kihúzta az Újpest elsőperces presszingjét, és átvette a mérkőzés irányítását. Most már a zöld-fehérek passzolgatnak a lila-fehérek térfelén.

1

Az Újpest bátran kezdte a mérkőzést, azonnal letámadta a Ferencvárost.

1

Az Újpest kezdte a mérkőzést.

0

Kezdőcsapatok:

FTC: Dibusz - Lovrencsics, Blazic, Dvali, Heister - Tokmac, Somália, Laidouni, Zubkov - Mak, Boli.

Újpest: Pajovic - Ristevski, Antonon, Kutrumpisz, Pauljevic - Csongvai, Onovo - Simon, Mitrovic, Perosevic - Tallo.

0

Az Újpest FC legutóbb 2015. december 12-én tudott győzni a Fradi otthonában. Akkor a lila-fehérek Mbaye Diagne találatával nyertek a Groupama Arénában.

0

Orosz Pál, az FTC Zrt. vezérigazgatója Marcel Heistert köszönti, aki a Puskás Akadémia elleni találkozón 50. alkalommal szerepelt a Ferencváros csapatában bajnoki mérkőzésen.

0

A 2018 augusztusában kinevezett Szergej Rebrov hatszor meccselt az Újpest ellen, ebből ötször győzött, egyszer pedig döntetlenre végzett.

0

Az előző idényben mindhárom bajnoki párharcot az FTC nyerte, de mindannyiszor minimális különbséggel, 1-0-ra, és mindegyik találkozón Boli volt a zöld-fehérek gólszerzője. A mostani sorozatban az Újpest a Székesfehérváron elszenvedett 5-1-es vereség után a Mezőkövesd ellen javított, míg az FTC az első fordulóban játszott döntetlen után megbízhatóan gyűjtögeti pontjait.

Forrás: MTI/Koszticsák Szilárd
Franck Bolinak nagyon megy az Újpest ellen

0

A zöld-fehérek mellett szól, hogy a Bajnokok Ligája-selejtezőben, illetve a csoportszakasz első fordulójában magasabb ritmussal, gyorsabb gondolkodással találkoztak és feladataik jó részét sikeresen megoldották. Kedden ugyan 5-1-re kikaptak Barcelonában, de még ebből, a világ egyik legjobb csapata ellen szerzett tapasztalatokból is profitálhatnak, a kérdés az, mennyit vett ki belőlük a találkozó, mennyire lesznek frissek. A motivációval ugyanakkor biztosan nem lesz gond, mivel a Ferencváros-Újpest találkozóknak rendszerint különleges az atmoszférájuk.

0
Forrás: AFP/Lluis Gene
A Fradi kedden mlg Barcelonában játszott BL-meccset

A két nagy múltú fővárosi csapat a bajnokságban eddig 229 alkalommal csapott össze, az örökmérleg 62 döntetlen mellett 106 FTC-sikert és 61 újpesti győzelmet mutat. A szombat esti találkozó esélyese az FTC, amely úgy áll a tabella élén, hogy eddig csak öt mérkőzést játszott.