Manchester (Anglia), Etihad Stadium, 2021.05.04., 02:00

Paris Saint-Germain Paris Saint-Germain
KözvetítésCsapatok
116

Köszönjük a figyelmet!

A City várhja tehát az ellenfelét, amely vagy a Chelsea, vagy a Ral Madrid lesz. Holnap kiderül, akkor is tartsanak velünk!

115

Pep Guardiola pedig 10 év után jutott be újra a fináléba. A City kettős győzelemmel, 4-1-es összesítéssel utazhat Isztambulba.

114

A Manchester City története során először szerepelhet a BL-döntőben!

97

Íme, Di Maria piros lapja

93

Véget ért a mérkőzés.

92

Neymar szabadrúgása kapu fölé szállt 23 méterről.

89

Danilo rúgta fel Jesust, ez is sárga lap.

88

Neymar passza után Marquinhos lőhetett 10 méterről, de a blokkról Ederson kezébe pattant a labda.

88

A hátralévő bő 25 percben három gólt kellene rúgnia a PSG-nek a továbbjutáshoz.

87
Sárga lap: Presnel Kimpembe
87

Kimpembe rúgta fel Jesust, sárga lap a jutalma.

86

Sterling léphetett volna ki jó helyzetben, de elesett.

86

Íme, Mahrez második gólja

85
Csere le: Phil Foden
85

Cserélt a City: Foden helyére Agüero érkezett.

83
Csere le: Abdou Diallo
83

Bakker is játáklehetősége tkap, méghozzá Diallo helyén.

82
Csere le: Bernardo Silva
82
Csere le: Kevin De Bruyne
82

Cserélt a City is: Gabriel Jesus érkezett De Bruyne helyére, míg Sterling Silvát váltotta.

80

Foden lőtt 15 méterről, a jobb alsóba tartó labdát szépen védte Navas.

77

Jelentjük, hogy Icardi a pályán van, csak nem igazán találkozik a labdával. Az első félidőben 13-szor ért labdához, a legkevesebbszer a mezőnyben, még a két kapus is aktívabb volt.

75
Csere le: Alessandro Florenzi
75
Csere le: Leandro Paredes
75

Kettős PSG-csere: Dagba Florenzit váltotta, Paredest pedig Danilo.

74
Sárga lap: Kevin De Bruyne
74

De Bruyne se ússza meg a meccset sárga lap nélkül.

74

Mahrez ment el szépen a jobb oldalon, becselezte magát a tizenhatoson belülre, de a lövését blokkolták.

72
Sárga lap: Oleksandr Zinchenko
71
Sárga lap: Marco Verratti
71

Zinchenko is sárgát kapott kakaskodásért.

71

Verratti kapott sárga lapot. Kicsit elszabadultak a pályán az indulatok.

70

Nem változtatták meg a döntést, emberhátrányba is került a PSG.

69
Piros lap: Angel Di Maria
69

Di Maria áll ki! Az argentin elvesztette a fejét, és megrúgta Fernandinhót a pályán kívül.

69

Továbbra is szakad az eső.

66

Paredes távoli lövése nem sikerült.

64

Mbappé még nem jön

A francia támadó egyelőre visszült a lelátóra a cserejátékosok közé.

63
Gól: Riyad Mahrez
63
Assist: Phil Foden
63

2-0-ra vezet a City! Kinyílt a PSG, a hazai kontra végén Foden passzolt szép balról Mahrez elé, aki 4 méterről könnyedén lőtt a kapuba.

62
Csere le: Mauro Icardi
62
Csere le: Ander Herrera
62

Kettőt cserélt a PSG: Icardi helyén Kean játszik, míg Draxler Herrerát váltotta.

62

Jönnek vissza a főszereplők a pályára.

61

Dias újabb nagy blokkolása mentette meg a Cityt Herreara lövése után.

60

Az utóbbi percekben nem történt semmi a pályán.

60

Hamarosan kezdés

Jöjjön a második félidő.

55

Közben a másik oldalon Neymar került helyzetbe, de a manchesteri védelem blokkolt.

54

Foden most 22 méterről lőtt, ezt is védte Navas.

54

Foden ziccerét védtte Navas, de les volt, úgyhogy nem lett volna érvényes a gól.

54

Nem talált kaput a PSG

Érdekesség, hogy hiába próbálkozott hétszer is kapura lövéssel a francia sztárcsapat, egyszer sem tette próbára Edersont.

54

53

Egy kis magyar érdekeltségű BL-hír

Ha esetleg még valaki nem olvasta volna, Kulcsár Katalin lesz a női labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjének negyedik számú játékvezetője.

52

paredes ellen fújt a játékvezető egy vendég szüglet után, a PSG támadója nem értett a döntéssel egyet.

51

A PSG képtelen ritmust váltani, a City magabiztosan tartja az előnyét.

49

Di Maria lőtt 22 méterről, Dias blokkolt szépen.

49

City-lépés a finálé felé

A Manchester City még közelebb került a döntőhöz, miután a félidőben 1-0-ra vezet Mahrez góljával a PSG ellen. Összesítésben pedig már 3-1  a párhac állása.

48

Véget ért az első félidő.

47

Okosan tartogatja a labdát a City a félidő elején.

47

Mahrez lőtt kiszorított szögből, Navas szépen védett, majd a második próbálkozás után Kimpembe blokkolt.

46

Elkezdődött a második játékrész.

45

Három perc lesz a ráadás.

43

Rúben Dias fejelte ki szépen a labdát közpen a jobb oldali beadás után.

43

Kérdés, hogy mikor érkezik Mabappé, ugyanis a PSG-nek gólokra lenne szüksége.

40

Kimpembe mentett nagyot Gündogan elől, aki a tizenhatos vonalán léphetett volna ki.

38

Az utóbbi percekben kevesebb a helyzet, a csapatok rápihennek egy kicsit az első félidő hajrájára.

36

Herrera lőtt 15 méterről kapu fölé. Ebben több volt.

33

Marquinhos jobb oldali beadását húzta le szépen Ederson.

31

Florenzi beadása után Neymar és Di Maria egymást zavarta a tizenhatoson belül.

30

De Bruyne lőtt 20 méterről jócskán kapu mellé és fölé.

28

Még mindig 1-0

Összesítésben már 3-1 a Citynek, de PSG-nek még mindig elég a két gól. Igaz, ez már cdak hosszabbítást érne jelen állás szerint.

27

Di María emelt középre a tizenhatos bal sarkáról, de mindenkinek hosszú lett.

24

Neymar ugrott volna ki két védő között, de kicsit hosszú lett a labda és Ederson is figyelt.

Unalom kizárva

Egyelőre kiváló a meccs, BL-elődöntőhöz illő.

20

Kimpembét ápolni is kell.

19

Di Maria szerzett labdát, miközben Kimpembe a földön feküdt, majd 23 méterről centikkel a bal kapufa mellé lőtt. Edersonnak esélye sem lett volna.

18

Foden és Florenzi kakaskodott egy kicsit.

18

A manchesteri öröm

Vezet a City

17

Hatalmas helyzet! Bal oldali beadás után Marquinhos fejelt közvetlen közelről a kapufára.

16

Neymar végezte el a szabadrúgást 22 méterről, de Fernandinho kifejelte a labdát.

15

Gündogan rúgta fel Neymart, jó helyről jön szabadrúgással a PSG.

14

Diallo bal oldali beadást könnyedén szedte össze Ederson.

13

Íme, Mahrez gólja

11
11

Vezet a City! Kijött a hazai csapat a szorításból, Ederson indította Zinchenkót, De Bruyne lövése még lepattant a védőről, de éppen Mahrez elé került a labda, aki a jobb szélről, az ötös sarkáról lőtte ki a hosszút.

8
Cancelled penalty: Oleksandr Zinchenko
7

Jó döntés született.

7

A holland játékvezető megnézte az esetet, nincs büntető. Nem ért a labda Zinchenko kezéhez.

7

Büntetőt kapott a PSG!

5

Neymar, majd Di María lövése pattant le a blokkról, de most nyom a PSG.

4

A PSG kezdője

3

Neymar próbálta indítani a jobb oldalon Florenzit, de nagyon hosszú lett a labda.

2

A játékosok csúszkálnak. Közben Fernandinho Di Mariát rúgta fel, ő is lent maradt a földön.

1

Florenzi marad lent a földön, de nem kell ápolni.

1

Elkezdődött az összecsapás. A PSG indította útjára a labdát.

0

Jön a BL-himnusz

Utána pedig már tényleg jöhet a kezdés.

0

Érkeznek a csapatok

A játékosok megérkeztek a jeges, havas pályára. Május 4-én, több mint fura.

0

A főszereplők már a játékoskijáróban vannak.

0

Sterling és Agüero is a cserepadon

Íme, a Manchester City kezdőcsapata a PSG ellen:

0

Mbappé a kispadon kezd

Ahogy az várható volt, Kylian Mbappé csak a kispadon kapott helyet, és csereként léphet pályára a Manchester City elen. A 22 éves francia támadó kisebb sérüléssel bajlódik, így Maurizio Pochettino, a PSG vezetőedzője úgy döntött, hogy ezúttal nem kezd.

0

Jégeső Manchesterben

A pályát takarítani is kellett emiatt a meccs előtt.

0

A City az esélyes

A PSG feltámadásában a fogadóirodák sem látnak túl nagy fantáziát, Neymarék manchesteri győzelme közel ötszörös oddson fogadható, de a döntetlen is több mint négyszeres pénzt ér, miközben a City hazai sikerére a tét valamivel több mint másfélszeresét fizetnék ki a bukmékerek.

0

A PSG-nek hazájában is harcolnia kell

Mauricio Pochettinónak nem volt lehetősége arra, hogy a meghatározó futballisták közül többnek is pihenőt adjon, a francia bajnokságban címvédő párizsiak ugyanis még mindig csak másodikak a Lille mögött, így az ötödik helyen álló Lens elleni hazai meccset mindenképpen meg kellett nyerniük. Neymarék teljesítették a feladatot, 2-1-re győztek, és változatlanul egy ponttal maradnak el az első helytől a Ligue 1 tabelláján, ám most bizonyára minden figyelmüket a keddi BL-elődöntős visszavágó köti le.

Forrás: AFP/Denis Charlet
Mauricio Pochettino nincs könnyű helyzetben

A PSG-nek bravúros teljesítményre lenne szüksége, hogy sorozatban másodszor bejusson a BL fináléjába, míg ha a Manchester Citynek sikerül megakadályoznia ebben a francia riválist, akkor története első döntőjére készülhet a legrangosabb európai kupasorozatban.

0

Guardiola tudott pihentetni is

Josep Guardiola vezetőedző tanítványai szinte már megnyerték a Premier League mostani kiírását, ennek megfelelően a katalán szakember a hétvégi fordulóban pihentetni is tudott. A felforgatott összeállítás ellenére a manchesteriek 2-0-ra legyőzték vendégként a Crystal Palace-t, vasárnap pedig már meg is ünnepelhették volna a bajnoki aranyat, ha a címvédő Liverpool legyőzi a második helyen álló Manchester Unitedet. Erre a mérkőzésre azonban nem kerülhetett sor, az MU szurkolói ugyanis a klub tulajdonosai elleni tüntetést szerveztek, és bejutottak az Old Trafford gyepére, így a találkozót elhalasztották.

Forrás: AFP/Wolfgang Rattay
Pep Guardiola csapata jó helyzetben van

A City tehát nyugodt körülmények között, a párizsi győzelemben kulcsszerepet vállaló játékosainak pihentetése mellett tudott készülni a keddi visszavágóra, míg a PSG ennél jóval kedvezőtlenebb helyzetben van.

0

Jó estét mindenkinek!

A párizsiak múlt szerdán 2-1-re kaptak ki az angoloktól saját pályájukon, így a City nagyon kényelmes helyzetbe került a visszavágót illetően.