Prague (Csehország), Fortuna Arena, 2021.08.10., 02:00

Ferencvárosi TC Ferencváros
KözvetítésCsapatok
114

A Fradi ugyan 1-0-ra kikapott Csehországban a Slavia Prahától, de a hazai meccsét megnyerte 2-0-ra, így 2-1-es összesítéssel továbbjutott, így a BL csoportkörébe jutásért léphet pályára a playoffban.

95

Vége a mérkőzésnek! Bejutott a BL-playoffba a Fradi!

94

Újabb lövés kerüli el Dibusz kapuját. Sima lőtt mellé.

93
Sárga lap: Ryan Mmaee
93

Felszabadítással felérő lövés, a 16-os előteréből lőtt jócskán fölé a csehek egyik védője.

93
Forrás: MTI/EPA/Martin Divisek
Hatalmas a küzdelem a felek között, már csak 15 percet kell kibírnia a Fradinak

90

5 perc a jelzett hosszabbítás. Ennyit kell kibírnia a Ferencvárosnak, amely még mindig továbbjutásra áll.

89

Hatalmas lövés, Plavsic lökete száll mellé. Dibusz rúghatja ki a labdát. Most kell megnyugodniuk a zöld-fehéreknek.

88

Holes lövése pattan meg egy Fradi-védőn, de a kapu fölé hullik a labda. Újabb Slavia-szöglet.

86

Nehéz hajrá vár a Fradira, emberhátrányban kell kiharcolnia a továbbjutást. Kevesebb mint 4 perc van hátra a rendes játékidőből.

85
Sárga lap: Adnan Kovacevic
85
Sárga lap: Ibrahim Traore
85

Nagyon nyom a Slavia, már csak 20 percet kell kibírnia a Fradinak.

84
Sárga lap: Eldar Civic
84

Civicet kiállította a játékvezető. 5 perc alatt kapott két sárgát a védő. 10 emberrel kell kihúznia a Fradinak.

84

Civic újabb sárga lapot kap 5 perc alatt. Emberhátrányban folytatja az utolsó perceket a Fradi.

82

Uzunit rúgták fel egy szép esernyőcsel után.

79
79

Civic kap sárga lapot időhúzásért.

78

Botka ballag le a pályáról, Zubkov váltja.

77
Csere le: Endre Botka
75
Csere le: Lukas Masopust
75

A gólszerző Masopust hagyta el a játékteret, Musa folytatja a helyén.

74

A hatodik szögletet végezte el a Slavia, egyre nagyobb nyomás alatt a Fradi.

72

Stanciu veszélyes lövése kevéssel kerüli el Dibusz kapuját.

71
Csere le: Kristoffer Zachariassen
71

Somáliát is beküldi Stöger, kell a friss erő a középpályára.

70
Nagyon nyom a Slavia, de még mindig a Fradi áll továbbjutásra

67
Csere le: Tokmac Chol Nguen
67

Cserél Stöger is. Tokmac helyett Ryan Mmaee a pályán.

65

Hármat is cserél a Slavia Praha. Tecl helyett Kuchta a pályán. Schranz helyett Plavsic és Hromada helyére pedig Traore áll be.

64

Domináns játékkal kezdi a második félidőt is a hazai csapat, kemény csata vár a Ferencvárosra.

63

Dibusz védett nagyot megint! Remek formában a Fradi kapusa.

62

Dibusz véd! Stanciu lőtt el a labdát a 16-oson kívülről, szépen fogta a labdát a magyar kapus.

60

Sima fejelt fölé egy beadás után. Veszélyesen játszik a Slavia, fél óra még legalább hátra van a mérkőzésből.

59

Stanciu lövése megpattan, cseh szöglet jön.

58
Sárga lap: Myrto Uzuni
58

Uzuni kapott sárga lapot a szabálytalanságért.

58

Veszélyes helyről lőhet szabadrúgást a Slavia, Uzuni volt szabálytalan.

56

Masopust kezezett, a Fradi kapott újabb szabadot.

54

Tokmac indította Uzunit, akit passz közben buktatnak. Fradi-szabadrúgás jön.

52

Dibusz mentett nagyot, szépen ütötte el a fejelni készülő csatár elől a labdát.

50

Zachariassen harcolt ki egy szabadrúgást a jobb szélen. Uzuni végzi el, lehúzza Kolar.

49

Véget ért az első félidő!

48

A várakozásoknak megfelelően az eredménykényszerben lévő Slavia aktívan kezdte a meccset és a 36. percben megszerezte a vezetést, de még mindig a Fradi áll továbbjutásra, összesítésben 2-1 a párharc állása az FTC javára. Peter Stöger csapata előtt is adódott lehetőség, Tokmac helyzetét hatalmas bravúrral védte Kolar kapus a 19. percben. A Ferencvárosnak szervezett védekezésre és maximális koncentrációra lesz szüksége a második félidőben. A legjobb természetesen az lenne, ha Botkáéknak sikerülne gólt lőniük a Slaviának.

48

Még egy Fradi-szöglet belefér a hosszabbításba. Civic szedi össze a labdát a túloldalon, középre adását azonban Botka a kapu fölé fejeli.

46
Csere le: Samy Mmaee
46

A szünetben cserélt Peter Söger. Mmaee helyett Kovacevic állt be.

46

Elkezdődött a második félidő!

45

3 perc a jelzett hosszabbítás az első félidő végén.

43

Dibusz szed fel könnyedén egy jobb oldalról középre tett labdát.

41

Botka lábára ráléptek, de hamar folytatódott a játék.

40
Sárga lap: Oscar Dorley
40

Dorley kapott sárgát, amiért szabálytalankodott a jobb oldalon.

37

Még mindig a Fradi áll továbbjutásra, fokozott koncentrációra lesz szükség a továbbiakban.

36
Gól: Lukas Masopust
36
Assist: Abdallah Sima
36

Gól. Egy baloldali akció után a középre tett labdát az üresen érkező cseh válogatott Masopust közelről a kapuba passzolja. 1-0-ra vezet a Slavia Praha.

34

Botka óriási mentése! Közeli lövést blokkolt remekül a magyar válogatott védő. Továbbra is 0-0 a meccs.

32
Sárga lap: Kristoffer Zachariassen
31

Mmaee blokkolása után szögletet rúghat az ellenfél. A csehek büntetőt reklamálnak, sikertelenül.

30

A Slavia játszik mezőnyfölényben, amely az összesített eredmény alapján érthető. A Fradi harcosan és olykor veszélyesen futballozik, Tokmac révén akár vezethetne is.

28

Uzuni kapott egyet a lábára, a Fradi jöhet majd szabadrúgással.

24
Sárga lap: Igor Kharatin
24

Haratin kapott sárgát egy szabálytalanságért.

20

Cserélt a hazai csapat.

19

Tokmac a kapussal szemben állt és ziccerbe került, de hatalmas védéssel szögletre mentett a prágai együttes kapusa.

16
Csere le: Peter Olayinka
7

16 méterről veszélyeztetett Hromada, a labda a felső léc felett elszállt. Dibusznak nem kellett közbeavatkoznia.

6

Uzuni felrúgásáért szabadrúgást kap a Fradi.

4

Botka fejelte ki szögletre a labdát.

2

Mmaee helyezkedett szépen, nem engedte labdához férni Masopustot, a Fradi végezhet el kirúgást.

1

A Fradi kezdte a meccset

Elkezdődött a mérkőzés!

0

Így fogadták a Fradi-szurkolók a csapatot a stadionba indulás előtt:

0

Az már biztos, hogy a 2019-ben az Európa-liga, tavaly pedig a Bajnokok Ligája főtábláján szerepelt Ferencváros 2021 őszén is érdekelt lesz valamely európai kupasorozat csoportkörében. Továbbjutás esetén újra a BL-csoportkörért szállhat harcba a Fradi, de ha nem is jár sikerrel, akkor az El-főtábláért küzdhet meg. A legrosszabb esetben, azaz a Slavia Prahával szembeni esetleges búcsút követően az Európa-liga playoffjában lenne érdekelt a csapat, ott a vesztesek a Konferencia-liga főtábláján indulhatnak majd.

0

Ezzel a kezdővel áll fel a Fradi a Slavia Praha ellen:

0

"Nagyon erős az ellenfelünk, amelynek tisztában vagyunk a kvalitásaival, de a sajátunkkal is, és mi erre próbálunk majd építeni" - nyilatkozta a mérkőzés előtt a Fradi osztrák vezetőedzője, Peter Stöger.

Fotó: Csudai Sándor - Origo
Peter Stöger szerint ha a legjobbját nyújtja, továbbjut a Ferencváros

0

Köszöntjük olvasóinkat! A Ferencváros 19 órától lép pályára a Bajnokok Ligája-selejtező visszavágóján Prágában a Slavia Praha ellen. Az első mérkőzést 2-0-ra nyerte a Fradi a Groupama Arénában, a tét a playoffba jutás.