Frissítés
Főbb események
22:00
Köszönjük a figyelmüket!

Találkozunk szerdán, amikor Dánia lesz a mieink ellenfele. Várjuk Önöket, jó éjszakát!

21:58
Bíró Blanka a meccs embere

Legalább ennek örülhetünk, hogy a magyar kapus lett a meccs legjobbja.

60
Egy góllal kaptunk ki

Magyarország-Németorszák 24-25. A németek 4, mi pedig 2 pontot viszünk a középdöntőbe, ahol Dániával, Dél-Koreával és Kongóval fogunk találkozni.

60
Kikaptunk

Bíró védte ugyan Kalf lövését, de az indítása egy nagyon picit magas volt Tóth Eszternek, így nem volt esélyünk az egyenlítésre.

60

Egy szélső befutás után Lukács talál be, egy gól a hátrányunk.

24-25
59

A németek is eladják a labdát.

59
Német időkérés

Ha ebből gólt lőnek, akkor meg is nyerték a meccset.

58

Jó volt az elképzelés, de Zácsik passza nem jutott el Szabóhoz.

57
Magyar időkérés

De már csak 3 másodperc maradt a magyar emberelőnyből.

56

Klujber hetesét most védte Filter, de maradt nálunk a labda, a német kapus, azonban az újabb lövést is hárította.

21:48
Német kiállítás és magyar hetes

Marlene Kalf megy ki.

55

Szépen játszották meg a beállóst, és megint kettővel vezetnek.

23-25
54

És még a hetest is belövik a németek.

23-24
54
Újabb magyar emberhátrány

Alighogy Bordás visszajött, Vámos mehet ki.

53

Márton Gréta labdát szerez, a vezetésért támadunk emberhátrányban! Kár, hogy elveszítettük a labdát...

52

Klujber bevágta Eckerlének, majd lesántikál a pályáról.

23-23
52

Zácsik harcok ki hetest emberhátrányban! Tessék belőni!

51
Megint Bíró Blanka!

A 14. védését Stockschlade bánta!

51
Magyar emberhátrány

Bölk harcolta ki Bordás Réka kárára. Ez most kritikus két perc lesz.

50

Nem tudjuk átvenni a vezetést, mert jön Grijseels.

22-23
49

Parádés munka: Zácsik Szandra újabb tökéletes ütemű labdaszerzés után viszi végig a támadást.

22-22
48

Bölk kezd formába lendülni. Ez rossz hír...

45

Zácsik szép labdaszerzése után 20-19-nél újból egyenlíthetnénk, de Háfra labdája nem jó Mártonnak, pedig a szándék hibátlan volt.

44

Ott van most a Lukács-gól, a győri szélső a harmadik gólját lövi.

19-20
44

Az utolsó negyedórára fordulva nem hagyhatjuk, hogy megint ellépjenek a németek.

44

Megint ők vezetnek.

18-20
43

Bíró védett újabb ziccert, ezúttal fradis csapattársának, Bölknek.

43

Nem engedik át a vezetést, a túloldalon pedig Lukács hibázik, majd Bíró fogja Bölk lövését.

41

Ez egy bravúros gól volt Vámos Petrától.

17-17
40

Ötödik gólját lövi a német beálló, Melke Schmelzer.

16-17
40

Az ellenfél holland szakvezetője kikéri az idejét, mert most ők vannak bajban.

40
És egyenlítünk!

Lukács zár le gyors indításból lőtt góllal egy 7-2-es magyar rohamot, és 16-16-nál utolérjük a németeket!

16-16
39
Csak összejött

Döcögős támadás végén Háfra talált be!

15-16
38

Nem tud hibázni Márton Gréta, 10/10 a vb-mérlege.

14-16
37
Magyar emberelőny

Grijseels pihenhet két percet.

37
Ezt hogy adhatták meg?

Schmelzer nem a vonalon, hanem a hatoson belül állt egy lépéssel, amikor betalált, de megadták.

13-16
36
Mindkét oldalon hibák

Utoljára Stolle szedte ki a labdát egy magyar játékos kezéből.

33

Labdaszerzés után Lukács is lő egy gólt! És máris 12-14 egy 3-0-s roham után.

12-14
33

Az újabb Márton Gréta-gólra nem kellett sokat várni.

11-14
32
Végre egy magyar gól

De sokat kellett rá várni...

10-14
32

De legalább van egy jó kapusunk, aki most Stolle lövését fogta.

31
Jöjjön a második félidő

Mi kezdtük, és rögtön el is adtuk a labdát.

21:05
Mi van Klujberrel?

A magyar csapat eddigi legjobbja a meccs első percében kapott a combjára egy medvepuszit, és bizony fáj a lába, ezért nem láttuk a pályán az első félidőben.

30
Vége az első félidőnek

Csúnyán elrontottunk az utolsó bő tíz percet, így 14-9-es német előnnyel mennek szünetre a csapatok.

30

Egy másodperccel a dudaszó előtt Stolle még belövi.

9-14
29

Addig járatták a labdát, míg megtalálták a beállót. 6-1-es sorozatban vannak a németek.

9-13
29

Eckerle védte Kovács Anett szélső kísérletét. 12 perce nem lőttünk akciógólt.

28

Megint 3-mal vezetnek a németek, 12-9 a javukra.

9-12
27

Hiba, hiba és hiba... Ezúttal Bíró indítása lett hosszú Fodor Csengének.

27

Eckerle ütött ki Háfra lövését. Nem ízlik a németek nyitott védekezése.

21:00

Rengeteg labdát adtunk el, már tíznél járunk 25 perc után.

25
Bí-ró Blan-ka!

Ezúttal Laurenroth ziccerét rúgta ki egy lerohanás végén!

24
Megint Bíró!

Épp csak visszaért a kapuba, de megfogta az egyedül nyargaló Berger ziccerét.

23

Ez most balszerencse volt, Háfra elcsúszott, Berger pedig a magyar kapuig szaladt a labdával.

21

Zácsik labdaszerzése után nem sikerült leindítani a németeket.

20

Most Henk Groener igyekszik rendet tenni.

20

Ezt már nem fogta meg Filter, Klujber vágta be a hetest, 9-9.

9-9
19

Hibáztunk elől, meg is büntették egy gyors góllal.

8-9
18

Grijseels harcolta ki, Maidhof lőtte be. A negyedik gólját szerezte.

Egyenlítünk

Mínusz 3-ról Márton góljával már nálunk az előny.

7-7
15

Nagyon szép gól elől, jó védekezés hátul.

13

Öt lövésből három gól, és szintén öt eladott labda, valóban időt kellett kérni.

13

Bíró pedig a BL-góllövőlistát vezete Grijseels átlövését védi.

13

Katharina Filter védte Planéta hetesét.

12

Márton Gréta harcolt ki hétméterest.

11

Ezt a pechet... Planéta blokkján megpattan a labda, ami Bíró fölött beesik a kapuba.

3-6
11

Smits gyenge lövése után Albek adja el a labdát, amikor a szélen álló Lukácsot próbálja megjátszani.

10
Magyar emberlőny

Bölk találta nyakon Háfrát.

9

Nagy szerencséje volt most Schmelzernek.

8

Planéta lövi be a Vámos által kiharcolt hetest. Ez volt az átlövő első gólja a vb-n.

2-3
7

Gyorsan jön a német válasz.

1-3
7
Megvan az első magyar gól

Márton Gréta szerezte közel hét perc elteltével.

1-2
6

Bíró védi Maidhof lövését, most már csak elől kéne valakinek villannia.

6

Bölköt sikerül levédekezni, de marad a labda a németeknél.

5

A harmadik labdát adjuk el öt perc alatt.

5
Megsérült Bíró Blanka

Eckerle indította Laurenrothot, aki fejbe lőtte Bíró Blankát. Nem volt szándékos, és a magyar kapus tudja folytatni a meccset.

5

Újabb német gól, majd Háfra lövését fogja Eckerle.

0-2
4

Háfra akciója után is várnunk kell az első magyar gólra.

3
A németeké az első gól

Julia Maidhof szerezte egy betörés után.

0-1
2

Eckerle védte Klujber lövését, maradt a 0-0.

1

Grijseels lövése megy a kapu mellé. Az eddig 10-ből 10-es mérleggel álló német klasszis először hibázott lövést a vb-n.

1
Kezdődik a mérkőzés

A németek kezdenek, a magyar kapuban pedig ezúttal Bíró Blanka kezd.

20:24
Mindkét oldalon vannak ismerősök

Jól ismerik egymást a játékosok. A németek két sztárja, Alicia Stolle és Emily Bölk a magyar bajnok FTC-Rail Cargo Hungaria játékosa, Szikora Melinda a német Bietigheimben véd, neki négy csapattársa is lesz az ellenfélnél.

Emily Bölk a Fradiban és a német válogatottban is vezérnek számít

Forrás: MTI/Illyés Tibor
20:23
Először a pályán Szöllősi-Zácsik Szandra

Az MTK rutinos balátlövője az első két csoportmeccset kihagyta, most a kisebb sérüléssel bajlódó Kácsor Gréta helyett került a keretbe. Kácsor mellett a másik kimaradó ezúttal is a fiatal kapus, Szemerey Zsófi.

Szöllősi-Zácsik Szandra góljaira ma óriási szükség lesz

19:55
Az örökmérleg egyelőre nekünk kedvez

A két csapat eddigi 22 tétmérkőzéséből 12-t nyertünk, 2 döntetlen mellett pedig nyolcszor kaptunk ki. Érdemes lesz vigyzáni a német csapattal, mert utóbbi 10 tétmeccsünkön bizony negatív a mérlegünk (4-6) ellenük.

19:53
Folytatás újabb három mérkőzéssel

A már biztos továbbjutó magyar csapatra az F csoport első három helyezettje vár a középdöntőben, azaz Dánia, Dél-Korea és Kongó. Velünk jönnek a németek és a csehek. A hatosból az első két helyezett jut a negyeddöntőbe, azaz a legjobb 8 közé. Ezért sem mindegy, mi lesz a mai meccsünk eredménye!

19:51
Mutatjuk a délutáni eredményeket

A mieink csoportjában Csehország 24-23-ra verte Szlovákiát, így előbbi jutott tovább, míg a mieinkkel azonos ágon lévő F csoportban 33-24-re verte Tunéziát a továbbjutásért vívott csatában.

19:49
A döntetlen a németeknek kedvez

Az ellenfélnek ugyanis sokkal jobb a gólkülönbsége. Míg mi 35-29-re vertük Szlovákiát, addig ők 36-22-re, Csehország ellen pedig mi 33-29-re, ők pedig 31-21-re nyertek.

19:47
Itt már komoly a tét

A győztes nem csupán a csoportját nyeri meg, hanem 4 pontot visz a középdöntőbe, ahol így lépéselőnybe került a legjobb nyolc közé jutásért vívott versenyben.

19:45
Kőkemény ellenfél vár a mieinkre

Az eddig a magyar csapathoz hasonlóan mindkét csoportmeccsét megnyerő Németország lesz Golovin Vlagyimir csapatának ellenfele:

19:44
Tartsanak velünk ma este is!

20.30-tól, ha nem is sorsdöntő, de rendkívül fontos mérkőzésen lép pályára a magyar női kézilabdaválogatott a spanyolországi világbajnokság csoportkörének harmadik, utolsó fordulójában. Kövessk az Origo szöveges élő közvetítését!