Manchester (Anglia), Etihad Stadium, 2022.04.26., 02:00

114

Köszönjük a figyelmet!

Manchester City-Real madrid 4-3!

113

A Manchester City egészen elképesztő meccsen 4-3-ra győzte le a Real Madridot, így egygólos előnyből várhatja a madridi visszavágót.

101

Ha már Benzema. A Real támadója a nem akart hinni a szemének Bernardo Silva gólja után, mivel a játékvezető az előnyszabálynál a szájába vette a sípot, ami megzavarhatta a spanyol játékosokat.

91

Egy kisfiú rohant be a pályára. Közben megérkezik egy felnőtt férfi is, mindenki De Bruynéhez rohant.

90

Három perc lesz a ráadás.

88
Csere le: Vinicius Junior
88

Újabb Real-csere: Vinícius helyére Asensio állt be.

87

Vinícius lőtt 15 méterről jócskán kapu fölé.

85

Rúben Dias maradt le centikkel a jobb oldali beadásról.

Szépített megint a Real!

Karim Benzam panenkásan értékesítette a büntetőt! Megint csak egy gól a különbség.

81
Sárga lap: Fernandinho
81

Jön a Real-büntető.

80

Büntetőt kap a Real Madrid? Laporte kezéhez ért a labda.

79
Csere le: Luka Modric
79

Modric le is ment, Ceballos a helyén.

78

Modric lőtt ballal 16 méterről alig a bal kapufa mellé.

77

Nagy az öröm:

76

Mahrez tört a kapu felé szépen, majd lőtt 2 méterről, kissé kiszorított szögből, de előtte a labdát a kapu előtt.

Újabb City-gól!

Megint kettővel megy a ManCity! Zinchenkót rúgta fel Kroos, de Kovács István játékvezető előnyszabályt ítélt, és milyen jól tette. Bernardo Silva ugyanis nem állt le és 14 méterről elképesztő gólt lőtt a jobb felsőbe.

72

Adogat a City, tartogatja a labdát. z elmúlt percekben lehetőségek nélkül.

70
Csere le: Rodrygo
70

Cserélt a Real: Camavinga állt be Rodrygo helyére.

69

Rodrygo ugrattaki hosszan Viníciust a tizenhatoson belül.

68

Zinchenko szépen passzolt Laporte-hoz, aki 14 méterről éppen Courtois kezébe lőtt. Nagy helyzet volt ez is.

65

Most a felállt madridi fal ellen nem tud mit kezdeni a City.

63

Érkeznek a csapatok a folytatásra, a hírek szerint csere is lesz.

62

Benzema ment el a bal oldalon, a beadása is jó volt, de Laporte hatalmasat mentett.

61

A főszereplők már a játékoskijáróban várakoznak.

59

Hamarosan jön a második félidő.

57

Militao fejelt 10 méterről, Ederson könnyedén hárított.

55
Gól: Vinicius Junior
55

Azonnal itt a Real-válasz!

Ismét szépített a Real Madrid! Vinícius csapta be a bal szélen Fernandinhót, majd egészen a lapuig gyalogolt, és szépn lőtt a hálóba közelről.

54

Pep Guardiola reklamált, sárga lapot kapott a City mestere.

53
Gól: Phil Foden
53
Assist: Fernandinho
53

Újra kettővel megy a City!

Ismét nagy bajban a Real: 3-1! Fernandinho jobb oldali beadása után Foden 5 méterről fejelt senkitől sem zavartatva a kapuba.

52

Most a City járatja a labdát.

50

De Bruyne próbálta jobról kiugratni Fodent, de kicsit hosszú lett a labda.

50

A félidőben

Forrás: uefa.com
A félidei statisztika

48

Te jó ég, mi maradt ki? Előbb Mahrez egy nagy sprint után 8 méterről a kapufát találta el, majd Foden ismételhetett, de az angol játékos eltalálta az egyetlen embert a gólvonalon, így Carvajal góltól mentette meg a csapatát.

48

Benzema megállíthatatlan

Karim Benzema az első játékos, aki 40+ gólt szerzett egyetlen szezonban a Real Madridban, mióta Cristiano Ronaldo 2018-ban elhagyta a klubot. Ronaldo utoljára 2017-2018-ban lőtt negyven felett (44).

47

Türelmesen keresi a lehetőséget a Real Madrid.

46
Csere le: David Alaba
46

A szünetben Nacho váltotta Alabát a Real Madridnál.

46

Jön a folytatás

Elkezdődött a második félidő.

46

Vége az első félidőnek

2-1-re vezet a Manchester City a Real Madrid ellen.

46

Mahrez jobb oldali beadása után Carvajal mentett hatalmasat középen.

45

Egy perc a ráadás az első félidőben.

45

De Bruyne a sorfalba lőtte a szabadrúgást.

43

Gabriel Jesus bolondította meg a Real-védelmet a tizenhatoson belül, de végül sikerült a felaszabadítás. Ebben több volt.

41

Mahrez tekerte kapura a jobb szélről a szabadrúgást, de Courtoisnak nem okozott gondot.

38

Jesus takarította el Mendyt a tizenhatoson belül, így szabadrúgással jöhet a Real.

36
Csere le: John Stones
36

Stones nem bírja folytatni a játékot, Fernandinho állt be a helyére.

36

Rodrygo lőtt kiszorított szögből, Ederson háríteni tudott.

33
Gól: Karim Benzema
33
Assist: Ferland Mendy
33

Szépített a Real Madrid!

A semmiből jött a Real-gól! Mendy bal oldali beadására érkezett szép Karim Benzema, majd Zinchenko mellől lőtt 10 méterről a bal alsóba.

33
Forrás: NurPhoto via AFP/Jose Breton/NurPhoto/Jose Breton
Egyelőre Guardiola lehet boldogabb

31

Zinchenko lőtt 17 méterről nem sokkal a bal kapufa mellé.

30

Helyzet a másik oldalon is: madridi szüglet után Alaba fejelt 8 méterről centikkel kapu mellé.

30

Gyors City-kontra végén Foden lőtt 10 méterről centikkel kapu mellé. Ezúttal egyébként Mahrez érkezett a jobb oldalon egyedül...

29

Stones adott ajándék labdát Viníciusnak, de a brazil támadó rosszul passzolt Benzema felé.

26

Mahrez kapott jó labdát a jobb szélen, majd kapura lőtt 8 méterről, de csak az oldalhálót találta el. Önző volt most a City támadója, középen egyedül érkezett Foden, aki egy jó passzal az üres kapuba lőhetett volna.

25

Kis híján Rúben Dias szerzett öngólt, de egyrészt megmentette a kapufa, másrészt már les is volt.

25

A nagy rohamok után az elmúlt percekben egy kicsit visszavettek a csapatok.

22

Zinchenko szép szerelése után gyors kontrát vezetett a City, de Jesust lefutotta Alaba, így oda lett a lehetőség.

20

A City több mint 60 százalékban birtokolja a labdát a meccsen, igaz, erre azért fel lehetett készülni.

18

Vinícius tört be a tizenhatoson belülre, majd lőtt is, de a blokkról szögletre pattant a labda.

17
Forrás: AFP/Paul Ellis
Nagyon jól kezdett a City

16

Újabb nagy lehetőség lehetett volna Foden beadása után, de már lest intett a játékvezető. Tévesen.

15

Egyelőre az történik a pályán, amit a City eltervezett. A Real Madridnak esélye sincs, még a labdatartásra sem.

Kettővel vezet a City!

Itt az újabb manchesteri gól! De Bruyne gyönyörű bal oldalról érkező kiszolgálása után Gabriel jesus fordult le Alabáról, majd öt méterről könnyedén lött a kapuba.

10

Laporte segítette ki a szélen Zinchenkót, Rodrygo ment volna el a jobb oldalon.

8

Többet birtokolja a labdát a Manchester City, de most már az angol együttesnek sem annyira sürgős a támadásépítés.

6

Rodrygo kerülthetett volna jó helyzetbe, de sokáig várt a tizenhatoson belül, így Rodri szépen elvitte a labdát.

5

Micsoda kezdés:

3

Biztos nem ilyen kezdésről álmodtak a Real-szurkolók.

2
Assist: Riyad Mahrez
2
Gól: Kevin De Bruyne
2

Vezet a City!

Nagyon gyorsan ment, vezet a City! Mahrez jobb oldali beadása után De Bruyne érkezett középen, Carvajal marad le a belgáról, aki 6 méterről szépen fejelt a kapuba.

2

A Real Madrid hátul adogat, a spanyol csapat próbálja tartani a labdát.

1

Elkezdődött az összecsapás

A Manchester City indította útjára a labdát.

0

Jön a BL-himnusz

Egy-két füttyszót is lehet hallani közben.

0

Megérkeztek a játékosok a pályára, hamarosan kezdés!

0

Érkeznek a csapatok

A főszereplők már a játékoskijáróban várnak.

0

Így kezdenek a csapatok

0

Hamarosan kezdés

Fantasztikus a hangulat Manchesterben, hamarosan jönnek a csapatok a pályára.

0

Jelenleg 11 Celsius fok van Manchesterben, így kellemesnek mondható kora esti időjárás fogadja majd a játékosokat az Etihad gyepén.

0

Ancelotti négy évtizede részese csapataival a BL-elődöntőknek

A Real Madridot irányító Carlo Ancelotti lett a futballtörténelem első edzője, aki sorozatban négy évtizeden keresztül bejuttatta aktuális csapatát a Bajnokok Ligája elődöntőjébe. Az olasz szakember először a Juventust vezette el a BL legjobb négy együttese közé 1999-ben, majd egy másik olasz csapattal, az AC Milannal jutott el négy ízben is (2003, 2005, 2006, 2007) a tornának ebbe a szakaszába. A Real Madrid vezetőedzőjeként pedig a mostani siker előtt két alkalommal, 2014-ben és 2015-ben ünnepelhetett már elődöntős szereplést. Ancelotti a Milannal kétszeres, a Reallal egyszeres BL-győztes.

Forrás: AFP/Oscar Del Pozo
Carlo Ancelotti, a varázsló

0

A manchesteriek a nyolcaddöntőben simán búcsúztatták a portugál Sportingot, a negyeddöntőben azonban alaposan megszenvedtek a másik madridi együttes, az Atlético ellen. Utóbbi párharcban mindössze egy gólt tudott szerezni Josep Guardiola csapata, amely a Watford elleni 5-1-es bajnoki sikerrel hangolt a keddi BL-elődöntőre.

Forrás: AFP/Cristina Quicler
Vajon Karim Benzema a döntőbe vezeti a Realt?

A Real négymeccses győzelmi sorozatot épített fel a bajnokságban, a BL-ben pedig nehéz ágon verekedte be magát a négy közé: a nyolcaddöntőben a Paris Saint-Germain ellen 150 percig szinte semmit nem mutatott, majd Karim Benzema 17 perc alatt szerzett mesterhármasával mégis továbbjutott, a nyolc között pedig a címvédő Chelsea-t hosszabbítás után búcsúztatta.

0

Pep Guardiola: Az előző körhöz képest javulnunk kell

"A klub harmadszor szerepel elődöntőben a Bajnokok Ligájában, és bár az Atlético a második negyeddöntős meccs második félidejében remekül játszott, mi jutottunk tovább. Fantasztikus eredmény, hogy újra itt lehetünk, de az előző körhöz képest javulnunk kell, különben nem lesz esélyünk a Real ellen" - fogalmazott a katalán tréner, aki rekordot jelentő kilencedik elődöntőjére készülhet a legrangosabb európai kupasorozatban.

Pep Guardiola javulást vár a csapatától

0

A nagykárolyi bíró élete meccse jön

A találkozón a romániai Kovács István fújja majd a sípot.

Forrás: thesun.co.uk
Kovács István lesz a bíró

0

Jó estét!

A két együttesnek a keddi lesz a hetedik egymás elleni találkozója, eddig két-két győzelem mellett kétszer döntetlent játszottak, és az összesített gólkülönbség 7-7. Egyenes kieséses szakaszban kétszer csaptak össze: 2015-16-ban ugyancsak az elődöntőben a Real örülhetett (az idegenbeli 0-0 után odahaza Fernando öngóljával 1-0-ra nyertek a madridiak), míg a 2019-20-as idényben a nyolcaddöntőből a Manchester City jutott tovább: az idegenbeli 2-1-es sikert követően a koronavírus miatt csak fél évvel később, augusztusban került sor a visszavágóra, amelyen ugyancsak 2-1-re nyertek Guardioláék.