Budapest (Magyarország), Puskás Aréna, 2023.05.31., 02:00

AS Roma AS Roma
KözvetítésCsapatok
182

Elképesztő! Újra kellett rúgnia a 11-est Montielnek, ugyanis Rui Patricio a lövés előtt elmozdult a helyéről. Az argentin másodszorra a kapu jobb oldalába lőtt, Rui Patricio pedig balra vetődött, ezzel a Sevilla 4-1-re nyert a tizenegyes párbajban, és megnyerte fennállása hetedik Európa-liga trófeáját.

181

A negyedik sevillali lövő az argentin Montiel, akinek a balra tartó félmagas lövését Rui Patricio védte (3-1).

180

A harmadik római lövő Roger Ibanez, akinek a jobb alsó sarokba tartó lövése a kapufán csattant (3-1).

180

A harmadik sevillai lövő a horvát Ivan Rakitic, aki kilőtte a jobb alsót a balra vetődő Rui Patrico mellett (3-1).

179

A második római lövő Gianluca Mancini, akinek a középre tartó lövését Jászín Búnú lábbal védte (2-1).

178

A második sevillai rúgó Erik Lamela, aki bal alsóba lőtt (2-1).

177

Az első római rúgó Bryan Cristante, aki a jobb alsó sarokba bombázott (1-1).

176

Ocampos lesz az első sevillai rúgó. Az argetin játékos a kapu közepébe gurított (1-0).

176

A Sevilla-szurkolók előtt fogják rúgni a 11-eseket.

132

Itt a vége, kb. mindenki ezt várta, mert, amit a hosszabbításban mutattak a csapatok - különösen a Roma -, az a labdarúgás megcsúfolása volt. Jöhetnek a tizenegyesek.

131

Kapufa

Zalewski szögletére Smalling érkezett a hosszún, a kapura fejelt labdája a felső lécen csattant.

130

Ibanez ment el a jobb szélen, Lamela azonban felborította. Szabadrúgással jöhet a Roma a tizenhatos jobb csücskétől.

129

Még egyet cserélt a Sevilla. Fernando helyére Jordan érkezett.

128
Csere le: Nemanja Gudelj
128
Csere le: Fernando
127

Cserélt a Sevilla. Marcao érkezett Gudelj helyére.

127

Folyamatosan áll a játék.

125

Montiel kapott sárga lapot reklamálásért.

124
Sárga lap: Gonzalo Montiel
123

Zalewski szabadrúgása után Ibanez és Gudelj és földre került, megint áll a játék.

123
Fotó: Ladóczki Balázs - Origo
A Városligetben is óriási a hangulat

122

Egy jobbról betett labdát el-Neszjrí fejelt el, de Rui Patricio könnyedén védett.

120

Cserélt a Roma. Matic helyére Edoardo Bove érkezett.

119

Tömegjelenet

A sevilliaiaknál elszakadt a cérna, és beszóltak Morunónak a játékosai állandó szimulálsa miatt, heves szóváltás alakult ki a két kispad között.

119

Elképesztő, hogy alig van valami játék, mert valaki mindig a földön fekszik. Újraindult a játék, de Matic megint elterült.

116

Most éppen a Roma játékosa, Nemanja Matic terült el a földön, úgy tűnik meghúzódott.

116

Nyom a Sevilla

Az elmúlt két percben a Sevilla a Roma térfelén járatja a labdát.

114

Nagyon akadozik a játék, a Roma játékosai már a térdükön járnak, próbálják minél inkább húzni az időt.

112

Ibaneznek keményen felszakadt a szája, várzik rendesen. Csoda, hogy Lamelát nem állították ki az eset után.

109
Sárga lap: Erik Lamela
109

Lamela indult meg egy cselsorozatta a Roma kapuja felé, de hátracsapott egyet Ibaneznek, a játékvezető pedig lefújta az ígéretes helyzetet és sárgát adott Lamelának.

107

Vége a hosszabbítás első félidejének. Negyedórája maradt mindkét csapatnak, hogy eldöntse az Európa-liga sorsát.

106
Csere le: Leonardo Spinazzola
106
Csere le: Lorenzo Pellegrini
106

Spinazzola helyére pedig Llorente érkezett.

106

Kettőt cserélt a Roma. Pellegrini helyére El Shaarawy érkezett.

106

A Sevilla kezdte a hosszabbítás második félidejét.

105
Sárga lap: Nicola Zalewski
105

Zalewski rántotta le az előretörő Rekiket, sárga lap.

103

Rendkívül gyenge színvonalú a hosszabbítás. A Sevilla próbálkozgat, de nincs átütőerő a játékában, a Roma pedig csak védekezik, hogy kihúzza a tizenegyespárbajig.

100
Forrás: MTI/Kovács Tamás
Andrea Belotti hagyta ki a Roma legnagyobb helyzetét a hajrában

98

Továbbra is a Sevilla birtokolja többet a labdát, de a Rómának nincs sok terve a labdával, csak annyi, hogy minél távolabb tartsa a kapujától.

96

Vége a rendes játékidőnek, ami 1-1-es döntetlennel zárult, így jöhet a hosszabbítás.

96

Suso lövését Rui Patricio kiejtette, de a kipattanóból nem tudtak gólt szerezni a spanyolok.

95

Jesus Navast pedig az aregntin világbajnok Gonzalo Montiel váltotta.

95

Kettőt cserélt a Sevilla. Telles helyére Rekik érkezett.

94
Csere le: Alex Telles
94
Csere le: Jesus Navas
94

Telles fejelt ki egy római beadást, de nagyon rosszul fogott talajt és a combjához kapott.

94

A Sevilla megy előre a győztes gólért, a Roma már csak a védekezésre koncentrál.

93

Egyelőre a Sevilla birtokolja többet a labdát, de Roma pedig a saját térfelén védekezik.

92

Egy jobb oldali beadás megtalálta Júszef el-Neszjrí fejét, de a marokkói támadó hat méterről kapu fölé fejelt.

91
Csere le: Mehmet Zeki Celik
91

Cserélt a Roma. Zeki Çelik helyére Nicola Zalewski érkezett.

91

A Roma kezdte a hosszabbítás.

91

Hivatalos nézőszám

61 476 néző van a Puskás Arénában.

90

Letelt a rendes játékidő, hat perc lesz a hosszabbítás.

89

Rendkívül hajtós a mérkőzés, de nem igazán élvezetes. A Roma többnyire hosszú labdákkal próbálkozik, a Sevilla pedig szélről belőtt labdákkal, de túl sok ötlet egyik csapat játékában sincs.

86

Suso 25 méteres lövése megpattant Ibanez fején, szöglettel jöhet a Sevilla.

83

Roma-ziccer

Egy szabadrúgás variáció végén Pellegrini löbbölte be a labdát Belottinak, aki kapásból lőtt, de Búnú hatalmas bravúrral védte a ziccert.

82

Egy balról belőtt labda megpattant a sevillai Fernando kezén, a Roma-játékosok pedig tizenegyest reklamáltak, de nincs büntető.

80

Támad a Sevilla

A spanyol csapat folyamatosan erőlteti a szélről belőtt labdákat, de a római védők egyelőre kifejelik azokat.

78

A visszavont 11-es után José Mourinho sárga lapot reklamált Ocamposnak.

76

Mégsincs 11-es. Anthony Taylor játékvezető megnézte az esetet, és úgy látta, Roger Ibanez először a labdát rúgta el Ocampos elől.

75
Cancelled penalty: Roger Ibanez
75

11-es kapott a Sevilla. Ocampos küzdött meg a labdáért a 16-oson belül, majd elvitte Roger Ibanez mellett, aki odarúgott a bokájára. A játékvezető 11-est ítélt.

75

Cserélt a Roma. Abraham helyére Belotti érkezett.

74
Csere le: Tammy Abraham
74
Sárga lap: Mehmet Zeki Celik
74

Zeki Çelik kapott sárgát egy lerántásért, az ötödik római sárga.

73

Feszült olaszok

Forrás: AFP/Filippo Monteforte
A római szurkolók feszülten nézik csapatuk játékát

71

A Sevilla a második félidőben 67%-ban birtokolta a labdát.

68
Csere le: Paulo Dybala
68

Cserélt a Roma. A gólszerző Dybala helyére a holland Georginio Wijnaldum érkezett.

67

Roma-ziccer

Egy kapu elé beívelt szabadrúgás Abraham elé került, az angol válogatott támadó azonban három méterről Jászín Búnúba kanalazta a labdát.

66

Rakitic kapott sárgát Celik buktatásáért.

65
Sárga lap: Bryan Cristante
65
Sárga lap: Ivan Rakitic
65

Egy elvesztett fejpárbaj után Tammy Abraham került a földre, de a játékvezető nem ítélt semmit, ezt követően a Roma megszerezte a labdát, Abraham pedig nagyon gyorsan meggyógyult. Ez után Cristante kapott sárgát reklamálásért.

63

Érkeznek a csapatok a második félidőre.

62

Egy római szabadrúgás után Smalling fejelt éles szögből, de pont Rui Patricio kezébe.

59

Tanácstalan a Roma

Az egyenlítés után a Sevilla megérezte a vérszagot, és beszorította a Romát a saját kapuja elé. Úgy tűnik, az olasz csapatnak a védekezésen kívül semmi terve nincs a mérkőzésre.

57

Várható volt a Sevilla egyenlítógólja, ugyanis Mourinho csapata a vezetés megszerzése óta semmi mást nem csinált, csak folyton rugdalta el a labdát és tördelte a játékot.

56

Messi nyomdokain

Lionel Messi óta (2011) Paulo Dybala az első argetin játékosa, aki gólt lőtt egy európai kupadöntőben.

56

Dybala rekordja

Pedro Manfredini után Paulo Dybala mindössze a második külföldi játékos, aki gólt lőtt az AS Roma színeiben egy európai kupadöntőben. Manfredini 1961-ben a Vásárvárosok Kupájában volt eredményes a Birmingham ellen.

55
Öngól: Gianluca Mancini
55

Egyenlít a Sevilla!

Jesus Navas kapta a labdát a jobb szélen, a középre tekert labdáját Mancini próbálta meg kirúgni el-Neszjrí elől, de combbal a saját kapujába juttatta a labdát.

52

Sevilla-helyzet

Alex Telles, a Sevilla balhátvédje kapott egy átadást a tizenhatoson belül, 13 méterről lőtt, de a bombája kapu fölé ment.

52

Vége az első félidőnek. A Sevilla birtokolta többet a labdát, de a Romának voltak nagyobb helyzetei, és az egyik ilyenből meg is szerezte a vezetést az olasz csapat.

51

Sevilla-kapufa

Ivan Rakitic kapott egy átadást, 21 méterről, kapásból lőtt, de a bombája a bal kapufán csattant.

51

A római játékosok az első félidő hosszabbításában már arra rúgják a labdát, amerre állnak.

50

Egy bal oldali beadás után Smalling fejelte el a labdát, a Sevilla játékosai pedig kezezést reklamáltak, de a VAR-szobában visszanézték, és nem történt semmi.

49

A hajrában folyamatosan támad a Sevilla, záporoznak be a szélről belőtt labdák, de a római védők mindent kivágnak.

48
Sárga lap: Gianluca Mancini
48

Mancini meze szakadt el egy birkózás során, az olasz játékos addig reklamált, amit kidumált magának egy sárgát.

48

A Roma folyamatosan lassítja a játékot.

47

Az első félidőben annyit állt a játék, hogy hét perc lesz a hosszabbítás.

46

A szünetben kettőt cserélt a Sevilla. Gil helyére Lamela érkezett.

46

A Sevilla kezdte a második félidőt.

45
Sárga lap: Lorenzo Pellegrini
45

Dybala szólója után Pelligrini elé került a labda, aki adott egy kötényt Rakiticnek, ezt követően pedig egy hatalmasat homorított a horvát középpályás mellett, azonban Anthony Taylor játékvezető nem ette meg az alakítását, és sárga lapot adott színészkedésért a Roma csapatkapitányának.

43

Az első sevillai helyzet. Egy bal oldali szögeltre Fernando robbant be a hosszú oldalon, de ötméteres fejese kapu fölé szállt.

40

Folyamatosan a Seviila birtokolja a labdát, a Roma pedig nagyon szűken zárja a területeket.

37

Rafa Mir, a Sevilla kispados támadója viszont már a pályára lépése előtt besárgult.

37

A spanyol csapat játékosai a gól után reklamáltak Anthony Taylor játékvezetőnél, mert úgy látták, Dybala gólja előtt szabálytalanul szerzett labdát a Roma, de a VAR jóváhagyta a találatot.

Vezet a Roma!

Egy labdaszerzés után Mancini adott remek kiugratást Paulo Dybalának, aki kilépett ziccerben, majd 13 méterről kilőtte a bal alsó sarkot.

32

Abraham a földön, a VAR pedig úgy ítélte meg, nem jár tizenegyes a Romának.

31

A Roma támadója, Tammy Abraham hajolt mélyre a tizenhatoson belül, Gudelj pedig előrúgta előle a labdát, de közben a fejét is eltalálta.

30

Áll a játék, mert a szurkolók bedobtak valamilyen tárgyat a pályára.

28

Orbán Viktor és az UEFA elnöke

Forrás: NurPhoto via AFP/Giuseppe Maffia
A 60. születésnapját ünneplő Orbán Viktor beszélget az UEFA elnökével, Aleksander Ceferinnel

25

Most Roger Ibanezt, a Roma játékosát kell ápolni egy könyökös miatt. Mourinho sárga lapot reklamál, de valójában Smalling lökte rá el-Neszjrít a saját csapattársára. Akár tizenegyes is lehetne.

24

Egyre paprikásabb a mérkőzés, nagyon ritkán alakul ki folyamatos játék. 24 perc alatt mindkét oldalon 3-3 szabálytalanság volt.

22

Itt az első sárga lap. Matic könyökölte le Lucas Ocampost. Sárga lap.

21
Sárga lap: Nemanja Matic
20

Egy kisebb ápolás miatt állt a játék, de újra folytatódik a mérkőzés. A Sevillánál van többet a labda, de kapura lövése még nem volt a meccsen a spanyol csapatnak.

17

A Sevilla egyelőre 55%-ban birtokolja a labdát a meccsen.

15
Forrás: AFP/Odd Andersen
Spinazzola kihagyott helyzete

12

Az első ziccer

Zeki Çelik jobbról belőtt labdájára Leonardo Spinazzola érkezett a hosszún, az olasz válogatott szélső 13 méterről lőtt, de a Sevilla kapusa, Jászín Búnú bravúrral védett.

11
Nemanja Matic és Oliver Torres párharca

9

Dybala indult meg a Sevilla kapuja felé, Gudelj azonban a félpályánál keményen belelépett a bokájába. A Sevilla játékosa nem kapott lapot.

8

Gera a trófeával

Forrás: AFP/Ferenc Isza
Gera Zoltán, az Európa-liga nagykövete

6

Egy hosszú indítás után Tammy Abraham oxival tett középre a labdát, de Gudelj kifejelt az érkező Dybala elől.

4

Egy indítás után a Roma középpályása, Nemanja Matic csapata arcon Júszef el-Neszjrít, de a játékvezető továbbot intett.

3

Elképesztő koreográfia

A Sevilla-szurkolók koreográfiája

2

Egy római szöglet után Ibanez és Gudelj fejeltek össze, a játékvezető rögtön megállította a játékot.

Gera Zoltán a pályán

A korábbi magyar válogatott támadó, az Európa-liga nagykövete, Gera Zoltán érkezik a pályára a trófeával és lehelyezte a pálya melletti állványra.

0

A kezdőcsapatok

Sevilla: Búnú - Navas, Badé, Gudelj, Telles - Fernando, Rakitić - Oscampos, Torres, Gil - el-Neszjrí.

AS Roma: Rui Patrício - Smalling, Mancini, Ibanez - Çelik, Cristante, Matić, Spinazzola - Dybala, Pellegrini, Abraham.

0

A Sevilla edzőjét nem a jövője foglalkoztatja

A baszk szakember úgy vélekedett, mindkét csapat számára nehéz lesz hazavinni a trófeát. Szerinte a hibák megbosszulják magukat, ezért az dönt majd, melyik együttes hibázik kevesebbet. Arra nem tudott válaszolni, hogy mit tart fontosabbnak, az edzői tapasztalatot, vagy egy csapat nagyobb rutinját, ehhez csak annyit fűzött hozzá, hogy neki - a hatodik fináléjára készülő José Mourinhóval szemben - az első döntője lesz, ezért különleges estére készül.

"Nem érdekel a jövőm, én két és fél hónapra érkeztem. Nyugodt vagyok, csak a holnapi meccsre koncentrálok. Az idény után majd kiderül, mi lesz a sorsom, de nem hiszem, hogy egyetlen meccs döntene erről" - mondta Mendilibar, aki hálás volt kollégája Sevillát méltató szavaiért, ugyanakkor szerinte lényegtelen melyik csapat számít esélyesnek, mert az előny vagy a hátrány a pályán ütközik ki, az előtte lévő spekuláció semmit sem számít.

0

A kevesebb hiba dönthet

José Luis Mendilibar, a Sevilla vezetőedzője szerint a kevesebbet hibázó csapat emelheti majd magasba a trófeát.

"Amikor átvettem az irányítást, már a kieséses szakaszban volt az együttes, így nem minden az én érdemem. Erős csapatokkal kellett játszani, de eljutottunk a döntőig. Holnap sem lesz ez másként, mindent bevetünk, hogy ismét elhódítsuk a kupát. A történelem nem hazudik, ez a klub ebben a sorozatban, főleg az elmúlt húsz évben, a legjobb volt. De a történelem önmagában nem nyer meccset. Ez lesz a legnehezebb mérkőzésünk a legerősebb ellenféllel szemben egy semleges helyszínen" - fogalmazott a 62 éves tréner, aki így a második számú európai kupasorozatban a negyeddöntőtől irányította a Sevillát.

0

Dybala csak egy félidőt játszik?

A mérkőzés előtti sajtótájékoztató végén az utolsó kérdés után Mourinho már majdnem távozott, de az olasz újságírók addig kiabáltak utána Paulo Dybala felől érdeklődve, mígnem annyit válaszolt a tréner, hogy húsz-harminc percet játszhat a világbajnok argentin támadó, aki végül bekerült az AS Roma kezdőcsapatába.

0

Mourinho gondolatai

„Hosszú út volt, és megérdemelten jutottunk el idáig. Nagyon várjuk ezt a mérkőzést, mert az utóbbi időben ezért dolgoztunk. Rengeteg meccsünk volt az elmúlt időszakban, sok sérülés nehezítette a dolgunkat, erre tekintettel kellett lenni, fél szemmel mindig erre a döntőre figyeltünk" – mondta a mérkőzés előtt José Mourinho, az AS Roma edzője, aki a jövőjét firtató kérdésre úgy reagált, minden a csapatról szól, nem róla.

Mourinho elmondta, hogy az AS Roma vezéregyéniségei is feltették neki ezt a kérdést, nekik konkrét választ adott, de azt nem kívánta most felfedni. Megjegyezte, amikor 2010-ben távozott az Internazionalétól a triplázás után, az teljesen más helyzet volt, most nincs kapcsolatban senkivel. Később a csapatkapitány Lorenzo Pellegrini úgy fogalmazott, ez egy bizalmas beszélgetés volt, amiről nem akar beszélni, mert csakis a mérkőzéssel akar foglalkozni.

„Nem az edző játszik, az edző a meccs előtt végez hatalmas munkát, az utolsó edzés végén a stáb munkája lezárult. Ülünk majd a padon, és próbálunk segíteni, de a játékosok írhatnak történelmet" - mondta Mourinho, aki szerint nem jelent előnyt, hogy több trófeát nyert kollégájánál, José Luis Mendilibarnál, mert a Sevilla csapatként nyert jóval több trófeát, mint a Roma.

Intenzív osztályon a Sevilla korábbi kapusa

A Sevilla játékosai egyenpólóban jöttek ki a melegítésre, és minden jót kívántak a klub korábbi kapusának, a spanyol válogatott Sergio Ricónak, aki vasárnap került az intenzív osztályra, miután leesett a lováról El Rocío városában. Ricót jelenleg egy sevillai kórházban ápolják fejsérüléssel.

Sergio Ricónak üzentek a Sevilla játékosai

0

A Sevllának ez a második meccse a Puskásban

Az új Puskás Arénában ez lesz a második európai kupafinálé. A Sevillának nincs innen jó emléke, mivel 2020-ban az európai Szuperkupa-mérkőzésen hosszabbításban 2-1-re kikapott a Bayern Münchentől.

0

A Sevillából biztosan hiányzik majd egy világbajnok

A Sevillából viszont mindenképpen hiányozni fog egy világbajnok, mivel a védő Marcos Acunát kiállították az elődöntő visszavágóján. Rajta kívül mindenki más bevethető. A Románál két védő, Rick Karsdorp és Marash Kumbulla hiányzik, de egyikük sem tölt be meghatározó szerepet a kiváló hátsó alakzatban. Ami fontosabb a rómaiak számára, hogy Dybala és Smalling mellett a szintén sérüléssel bajlódó Rui Patricio, Lorenzo Pellegrini és Nemanja Matic is valószínűleg vállalja a játékot, az esetükben az a kérdés, mennyit bírnak majd játszani.

0

Mi lesz a Roma legnagyobb sztárjával?

A rómaiak menetelésében szintén a José Mourinho védjegyének számító remek védekezés játszotta a kulcsszerepet. A Roma - a Sevillához hasonlóan - öt egyenes kieséses meccsén nem kapott gólt. Támadásban viszont sok esetben kifejezetten elképzelés nélküli futballt nyújtott a római gárda, amikor Paulo Dybala nem volt bevethető.

Forrás: Getty Images//Matthew Ashton - Ama
A világbajnok Paulo Dybala rengeteget volt sérült a szezonban

Az argentin válogatottal világbajnok támadó hetek óta bokasérüléssel bajlódik, így az együttes legutóbbi nyolc találkozójából csak kétszer lépett pályára, akkor is csupán csereként. Az szinte biztosra vehető, hogy kilencven percet nem bír végig, ezért nagy kérdés, hogy kezdőként kap-e helyet az AS Romában, vagy meccs közben áll majd be, ahogy április eleje óta mindig.

0

A Sevilla az idei harmadik edzőjét fogyasztja

Összességében mindkét csapat döntőbe jutása meglepetés volt, de a Sevilla klasszisai az idény legfontosabb részében lendültek formába, míg az idény során rendre sérülésektől tizedelt rómaiak annak örülhetnek, hogy olyan vezéregyéniségeik, mint Paulo Dybala és Chris Smalling a döntőre felépültek.

José Luis Mendilibar bent tartotta a Sevillát a La Ligában

A Sevilla vezetősége a tragikus szezonkezdés után előbb októberben Julen Lopetegui, majd márciusban Jorge Sampaoli munkáját köszönte meg, de aztán José Luis Mendilibar irányításával nemcsak simán biztosította bennmaradását a csapat, hanem döntőbe jutott a kedvenc sorozatában, amihez elengedhetetlen volt a védekezés javulása.

0

A megállíthatatlan erő találkozik a mozdíthatatlan tárggyal

A döntő nagy kérdése, hogy a Sevilla vagy az AS Romát irányító vezetőedző, José Mourinho sikersorozata folytatódik-e tovább. A spanyolok ugyanis hetedszer jutottak a második számú európai kupasorozat fináléjába, az előző hatot mind megnyerték, így csúcstartók az Európa-ligában.

Forrás: AFP/Lars Baron
A Sevilla az Európa-liga csúcstartója

A portugál tréner szintén százszázalékos az európai kupafinálékban, korábbi öt döntőjét kivétel nélkül megnyerte: kettőt a BL-ben, egyet-egyet az UEFA Kupában, az Európa-ligában és tavaly az akkor debütáló Konferencia-ligában. A hatvanéves szakember számára a duplázás sem lenne ismeretlen, mivel pályafutása kezdetén az FC Portóval 2003-ban az El jogelődjében, az UEFA Kupában, majd egy évvel később a BL-ben diadalmaskodott, most hasonló bravúrra készül a Farkasok kispadján.

0

Mindent feltettek az El-döntőre

A csapatok formáját szinte lehetetlen megítélni, mert mindkét esetben hetek óta az látszik, hogy kizárólag az Európa-liga számít, annak megnyerése jelentené a szezon megmentését. Ennek megfelelően a Sevilla három, a Roma pedig már nyolc kör óta nyeretlen a La Ligában, illetve a Serie A-ban.

0

Köszöntjük kedves olvasóinkat!

Csütörtök este a Puskás Arénában sorra kerülő Európa-liga-döntőben az AS Roma és a Sevilla számára nem csak a trófea elhódítása lesz a tét, hanem a jövő évi Bajnokok Ligája-szereplés is.

José Mourinho, az olasz AS Roma vezetőedzője pályafutása 6. európai kupatrófeáját nyerheti

Az olasz csapat a hatodik, míg a spanyol a 11. helyen áll hazája bajnokságában, így a BL-szereplésre egyiknek sincs esélye az utolsó forduló eredményeitől függetlenül, mert ahhoz az első négy között kellett volna végezni. Ráadásul az andalúziai gárda a következő idényben egyáltalán nem szerepelhet nemzetközi sorozatban, ha vereséget szenved a magyar fővárosban, míg a római együttes számára ismét az Európa-liga, vagy rosszabb esetben a Konferencia-liga maradna.