Társoldalunk:

A sportszövetségek megválasztották az idei év legjobbjait

2017.12.20. 16:43

A Magyar Távirati Iroda Sportszerkesztőségének felkérésére a hazai szövetségek 1964 óta minden esztendőben eldöntik: kik sportágukban az év legjobbjai. Idén 56 sportág szövetsége válaszolt az MTI megkeresésére.

A voksolás történetében az abszolút csúcstartó Portisch Lajos sakknagymester, aki 23-szor lett első 1964 és 1994 között.

Az idei győztesek közül kiemelkedik a fallabdázó Krajcsák Márk és a búvárúszó Balázs Péter, mindketten 13. alkalommal lettek a legjobbak. A tornász Berki Krisztián tizenegyedszer, az úszó Cseh László és a szörfös Gádorfalvi Áron pedig egyformán tizedszer érdemelte ki szövetsége elismerését.

A legjobbak névsora annak jelölésével, ki hányadszor végzett az élen:

Amerikaifutball:
Törzsök Tamás (Budapest Cowbells) 1.

Asztalitenisz:
Szudi Ádám (Borussia Dortmund) 1.
Póta Georgina (TTC Berlin Eastside) 6.

Autósport:
Michelisz Norbert (JAS Motorsport Honda) 4.

Atlétika:
Baji Balázs (Békéscsabai Atlétikai Club) 2.
Márton Anita (Békéscsabai Atlétikai Club) 4.

Baseball/Softball:
baseball: Erdélyi Dániel (Budapest Reds) 1.
softball: Papacsek Éva (Hungarian Astros) 1.

Birkózás:
szabadfogás:
Veréb István (Szombathelyi Haladás VSE) 2.
kötöttfogás:
Korpási Bálint (BVSC) 1.
nők:
Németh Zsanett (UTE) 1.

Bridzs:
Winkler Gábor (Hegyvidék SE) 1.
Fischer Brigitta (Hegyvidék SE) 3.

Búvárúszás:
uszonyosúszás:
Senánszky Petra (Debreceni Búvárklub) 5.
Kanyó Dénes (Muréna Szegedi Úszó és Búvárklub) 4.
tájékozódási búvárúszás:
Berekméri Dóra (Amphora Búvárklub) 2
Balázs Péter (Amphora Búvárklub) 13.

Cselgáncs:
Csoknyai László (Atomerőmű SE) 1.
Erdélyi-Joó Abigél (KSI) 1.

Curling:
A szövetség csak a szezon végén, májusban jelöli ki az év legjobbjait.

Erőemelés:
Erőemelés:
Kulcsár Dávid (Kelet Ereje SE) 1.
Szabó Ágnes (Orosházi Toldi SE) 7.
fekvenyomás:
Balog Nátán (Marvel Team SE) 1.
Szabó Ágnes (Orosházi Toldi SE) 6.

Evezés:
Juhász Adrián (Pénzügyőr) 4. és Simon Béla (Pénzügyőr) 3.
Horváth Kitti (Ferencvárosi EC) 2. és Preil Vivien (Budapest EE) 1.

Fallabda:
Krajcsák Márk (Victor BLE Griff) 13.
Hajnal Helga (Tisza SC) 1.

Footgolf:
Podusil György (BFGT) 1.

Golf:
Rózsa Dávid (Pannonia Golf & Country Club) 1.
Vadkerti Adél (Pannonia Golf & Country Club) 1.

Gyorsasági görkorcsolya:
Erdős Dávid (Tornádó Team Szeged) 1.
Gardi Dominika (Tornádó Team Szeged) 4.

Hódeszka:
Pátkai Marcell (Magyar Egyetemi Sí Egyesület) 1.
Fehér Zsófia (Magyar Egyetemi Sí Egyesület) 1.

Íjászat:
pálya:
Banda Árpád (UTC ÍSE) 4.
terep:
Kakas István (Malév SE) 3.
3D férfi:
Molnár Ferenc (Paksi Celőke ÍSE) 3.
3D nő:
Kun Alíz (Paksi Celőke ÍSE) 1.
történelmi:
Hunyiné Domokos Emőke (Nyílegyenes ÍE) 1.

Jet-ski:
Gerencsér Olivér (Sea Doo Racing Team) 1. és
Kasza György (GYM CITY Jet-ski Club) 6.

Jégkorong:
Sebők Balázs (KalPa, finn) 1.
Németh Bernadett (KMH) 1.
inline: Duschek Dávid (Dana ETO Inline HC Győr) 1.

Kajak-kenu:
gyorsasági:
férfi kajak: Horváth Bence (Győri Graboplast VSE) 1.
női kajak: Takács Tamara (Vasas SC) 1.
női kenu: Devecseriné Takács Kincső (Győri Graboplast VSE) 2.
maratoni:
férfi kajak: Boros Adrián (Tolna) 3.
női kajak: Kiszli Vanda (Atomerőmű SE) 1., Mihalik Sára (MULTI SE) 1.
férfi kenu: Kövér Márton (Merkapt SE) 7.

Karate:
Hárspataki Gábor (MTK) 1.
Sterck Laura (MTK) 2.

Kendo:
kendo, férfiak:
Babos Gábor (Szigetközi Junior Kendo Klub) 1.
kendo, nők:
Laukó Zsófia (Budapest Főnix Kendo és Iaido Klub) 1.
iaido:
Bota Norbert (Budo Factory - Kiryoku Sportegyesület) 1.
jodo:
Karádi Adél (Budo Factory - Kiryoku Sportegyesület) 1.

Kerékpár:
A Magyar Kerékpáros Szövetség 2018 elején hozza nyilvánosságra döntését.

Kézilabda:
A Magyar Kézilabda Szövetség januárban hozza nyilvánosságra döntését.

Kickbox:
Veres Roland (Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia) 2.
Busa Gabriella (Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia) 1.

Kosárlabda:
Vojvoda Dávid (Szolnoki Olaj) 3.
Medgyessy Dóra (VBW CEKK Cegléd) 1.

Korcsolya:
rövidpályás gyorskorcsolya:
Liu Shaoang (MTK) 1.
Jászapáti Petra (SZKE) 2.
gyorskorcsolya:
Nagy Konrád (DSC) 4.
műkorcsolya:
Tóth Ivett (SKSE) 4.

A cikk itt még nem ért véget, lapozzon a következő oldalra, ha kíváncsi, a többi sportban kik végeztek az élen!

Előző
  • 1
  • 2
Következő