Soha ekkora pénzdíjat nem fizették még ki a profi sport történetében

TOUR Championship - Final Round GOLF SPORT
ATLANTA, GEORGIA - SEPTEMBER 07: Dustin Johnson of the United States celebrates with the FedEx Cup Trophy after winning in the final round of the TOUR Championship at East Lake Golf Club on September 07, 2020 in Atlanta, Georgia. Sam Greenwood/Getty Images/AFP
Dustin Johnson nyerte a golfozók legrangosabb sorozatának (PGA Tour) döntőjét, a Tour Championshipet, ezzel csúcsnak számító 15 millió dolláros prémiumot könyvelhetett el.

Ekkora egyszeri pénzdíjat – átszámolva több mint 4,5 milliárd forintot – a profi sport történetében még nem kapott senki. Johnson a tornagyőzelem mellett az összesített értékelésben is első lett.

A 36 éves amerikai játékos Atlantában három ütés előnnyel végzett az élen Justin Thomas és Xander Schauffele előtt.

Az utolsó gurítás:

Johnson a különleges lebonyolítású tornán már csütörtökön kétütéses előnyre tett szert. A 60 millió dollár összdíjazású versenyen a címvédő Rory McIlroy csak a tizedik lett. Eddig csak az északír golfozónak és Tiger Woodsnak sikerült kétszer megnyernie a FedEx Kupa összesítését, ezúttal azonban a volt világelső Woods nem jutott be a 30 játékost felvonultató döntőbe.