Drámai befutó a Mexikó Ralin

auto-rally Horizontal, WRC, Mexikó Rali
Citroen C3 WRC British driver Kris Meeke (2-R) and Irish co-driver Paul Nagle (3-L), are sprayed with champagne as they celebrate their victory following the 2017 FIA World Rally Championship in Leon, Guanajuato State, Mexico on March 12, 2017. / AFP PHOTO / PEDRO PARDO
Kris Meeke győzelme métereken múlott: kevesebb mint egy kilométerrel a befutó előtt lecsúszott a pályáról és eltévedt.

Hátborzongatóan izgalmasra sikerült a WRC harmadik versenyének utolsó néhány perce. A Citroen C3-ast hajtó brit Kris Meeke az első helyen autózott, és

kevesebb, mint egy kilométerrel a cél előtt lesodródott az útról egy jobb kanyarban.

Az autóban nem esett komolyabb kár, így tudta ugyan folytatni a versenyt, de

a ritmusból teljesen kizökkent Meeke egyszerűen nem talált vissza az útra.

Előbb megtett egy kört a parkoló kocsik között, majd visszajutott a pályára és mengnyerte a Mexikó Ralit.

Kris Meeke és navigátora, Paul Nagle a dobogó tetején Forrás: AFP/Pedro Pardo

Meeke mögött 13.8 másodperccel lemaradva a világbajnoki címvédő Sebastian Ogier lett a második a Ford Fiestával, a harmadik helyet Thierry Neuville szerezte meg a Hyundai i20 Coupéval. Három kör után Ogier vezeti a világbajnokságot.