A FIM Supersport 300 portugáliai futamát Ana Carrasco nyerte, aki ezzel történelmi tettet hajtott végre.

A sorozat algarvei futama rendkívül szoros befutó döntött a dobogóról. A 11 körös verseny, csak az utolsó egyenesben dőlt el, ahol a kawasakis Ana Carrasco volt a leggyorsabb, és 0,053 másodperccel verte Alfonso Coppolát, és 0,062-vel Marc Garcíát. A 20 éves Carrasco ezzel az első nő lett, aki világbajnoki futamot tudott nyerni - természetesen a férfiak mezőnyében.

Carrasco háromévesen kezdte a motorozást, és 16 éves volt, amikor bemutatkozott a Moto3-ban, és Katja Poensgen 2001-es bravúrja után ő lett az első, aki világbajnoki pontot tudott szerezni a sorozatban.

2016-ban az európai Moto2 sorozatban húzta a gázt, az idei évben pedig a frissen indított, kimondottan a feltörekvő tehetségek gondozására életre hívott Supersport 300 kategóriában ült motorra.

"Nagyon boldog vagyok - mondta Carrasco a sorozat honlapján. - Szeretném ezt az örömöt megosztani a csapattal is, mert mindenki nagyon keményen dolgozott, hogy minden futamon egyre jobbak lehessünk."