Hiába indult a harmadik helyről, végül pont nélkül zárt a kínai Ningbóban, a WTCR első ázsiai futamán Michelisz Norbert. A BRC Racing Team magyar versenyzőjének Hyundai i30 N TCR-e már az első körben lelalssult, hatalmas füstölés után a boxban fejezte be a versenyt.

A mezőny másik két magyarja, a Zengő Motorsportos Szabó Zsolt a hetedik helyről, csapattársa, Nagy Norbert a 21. helyről indult, de egyikük sem ért célba. Mindkét Cupra a garázsban állva várta meg a leintést.

Michelisznek idén ez volt a nyolcadik olyan futama, melyen nem szerzett pontot. Összetettben visszacsúszott a negyedik helyre, holtversenyben áll Yann Ehrlacher-vel.

Facebookján azt írja, a kormányszervó egyik csövénél volt a meghibásodás.

Ilyen balszerencse nincs Forrás: FIA WTCR

A futamot az Yvan Muller Racing versenyzője, Thed Björk nyerte meg, Esteban Guerrieri lett a második a Münnich Motorsport Hondájával, Frederich Vervisch pedig a harmadik a Comtoyou Racing Audijával.

Folytatás holnap reggel, 8.20-kor az első, majd 9.40-kor a második futammal, előtte, hajnali háromkor lesz az időmérő.

A versenyeket az Origo élőben közvetíti.