Az összetettben élen álló katari Nasszer al-Attijah nyerte a kilencedik szakaszt az autósoknál a Peruban zajló Dakar-ralin, ezzel előnye jelentős a csütörtöki zárónap előtt.

Szerdán Nani Roma és Alex Haro Bravo kettőse ért célba a második helyen, a spanyol páros összetettben is a második, de az utolsó szakasz előtt több mint 51 perccel marad el az éllovastól.

A Dakaron 13-szoros győztes Stéphane Peterhansel feladta a versenyt Forrás: AFP/Franck Fife

A Dakaron 13-szoros győztes francia Stéphane Peterhansel - aki a szerdai nap előtt összetettben még a negyedik volt - balesetet szenvedett, és a verseny feladására kényszerült.

A Szalay Balázs, Bunkoczi László páros 40 célba érkező után a 28. helyen áll, és összetettben huszadik.

A motorosoknál a francia Michael Metge végzett elsőként, összetettben pedig az ausztrál Toby Price maradt az élen. Utóbbi előnye csupán egy másodperccel csökkent a második helyezett chilei Pablo Quintanillával szemben. Price az ötödik, Quintanilla a harmadik helyen zárt szerdán.

Eredmények
9. szakasz, Pisco-Pisco (313 km):

autó:
1. Nasszer al-Attijah, Matthieu Baumel (katari, francia, Toyota) 3:53:22 óra
2. Nani Roma, Alex Haro Bravo (spanyol, Mini) 4:58 perc hátrány
3. Giniel de Villiers, Dirk von Zitzewitz (dél-afrikai, német, Toyota) 7:15 p h.

az összetett állása:
1. al-Attijah, Baumel 33:09:12 óra
2. Roma, Bravo 51:27 p h.
3. Sebastien Loeb, Daniel Elena (francia, monacói, Peugeot) 2:02:37 óra h.

motor:
1. Michael Metge (francia, Sherco) 3:46:38 óra
2. Daniel Nosiglia Jager (bolíviai, Honda) 2 perc hátrány
3. Pablo Quintanilla (chilei, Husqvarna) 3:28 p h.

1. Toby Price (ausztrál, KTM) 32:43:15 óra
2. Quintanilla 1:02 p h.
3. Matthias Walkner (osztrák, KTM) 6:35 p h.

Csütörtökön a verseny utolsó etapját rendezik meg: a mezőny Piscóból indul és 359 kilométer - benne 112 km gyorsasági szakasz - megtételét követően érkezik meg a limai célba.