Micheliszé a második rajthely a világ egyik legnehezebb pályáján

AUTO - WTCR NURBURGING 2019 Nordschleife allemagne auto championnat du monde circuit course cup europe fia motorsport tourisme wtcr MICHELISZ Norbert, (HUN), BRC Hyundai N Squadra Corse, Hyundai i30 N TCR, portrait FARFUS Augusto, (BRA), BRC Hyundai N Luk
MICHELISZ Norbert, (HUN), BRC Hyundai N Squadra Corse, Hyundai i30 N TCR, portrait FARFUS Augusto, (BRA), BRC Hyundai N Lukoil Racing Team, Hyundai i30 N TCR, portrait during the 2019 FIA WTCR World Touring Car cup of Nurburgring, Nordschleife, Germany from june 20 to 22 - Photo Gregory Lenormand / DPPI
Nagyszerű autózással szerezte meg a második rajthelyet a világ egyik legnehezebb pályáján Michelisz Norbert. A túraautó-világkupában szereplő magyar versenyző már a szabadedzéseken jól ment a Nürburgring Nordschleifén, majd az első idémőrén a legjobb hyundaiosként második lett. A pole pozíciót Esteban Guerrieri szerezte meg a Münnich Motorsport Hondájával, harmadik pedig Guerrieri csapattársa, Néstor Girolami lett.

A több mint 25 kilométeres, 167 kanyarból álló pályán esőben kezdődött meg az időmérő az Eifel-hegység szívében. A nagyjából kilencperces köridők miatt legfeljebb három gyorsköre lehetett minden versenyzőnek, a nedves körülmények pedig kedveztek a BRC Racing Team magyar pilótájának. Második helyet érő gyorskörét elsőre megfutotta, később újra intenzíven esni kezdett a pálya egyes részein, emiatt lehetetlen volt javítani, ráadásul Mikel Azcona Cuprája miatt dupla sárga zászló volt érvényben az edzés utolsó részében, így a végére nem is volt változás az élmezőnyben.

Michelisz a helyszínen az Origónak azt mondta, váratlanul érte a jó eredmény.

Michelisz Norbert érte el a legjobb eredményt a hyundaios versenyzők közül Forrás: Gregory Lenormand / DPPI/Gregory Lenormand

"Nagyon jó időmérő volt, habár amikor elkezdett esni, akkor szentségeltem. Ezen a pályán előnyben van mindenki, aki sokat ment itt, esőben pedig hatványozottan igaz ez. Egyáltalán nem számítottam rá, hogy ennyire jól végezhetek, igaz, ebben benne voltak a körülmények is, az, hogy az időmérő utolsó harmadában nem lehetett gyors kört menni.

Nem várom, hogy dobogón végzünk, mert bőven lehet előzni az egyenesben, az pedig a szabadedzésen látszott, hogy ott le vagyunk maradva a többiekhez képest. Pontokat kell szerezni, ez most a fő cél" - foglalta össze a magyar versenyző.

A WTCR második időmérője 19.30-kor kezdődik a Nürburgringen.