A francia győzelem a MotoGP Andalúziai Nagydíján

Horizontal TOPSHOTS
Petronas Yamaha SRT's French rider Fabio Quartararo celebrates after winning the MotoGP race during the Andalucia Grand Prix at the Jerez race track in Jerez de la Frontera on July 26, 2020. (Photo by JAVIER SORIANO / AFP)
A francia Fabio Quartararo győzelmét hozta a gyorsaságimotoros-világbajnokság elitkategóriája, a MotoGP szezonbeli második futama, az Andalúziai Nagydíj.

A Yamaha pilótája ezzel két futam alatt másodszor nyert, ugyanis egy hete ugyanezen a pályán, a Spanyol Nagydíjon is ő diadalmaskodott.

Quartararo mögött márkatársai, a spanyol Maverick Vinales, illetve a 41 éves Valentino Rossi csatázott a dobogó második fokáért, végül előbbi örülhetett, miután az utolsó körben megelőzte olasz riválisát. A hétszeres világbajnok Rossi így is közel egy év után állhatott ismét dobogóra a MotoGP-ben.

A címvédő, az elitkategóriában hatszoros világbajnok spanyol Marc Marquez egy hete felkartörést szenvedett, és bár részt vett a szombati edzésen, végül visszalépett a futamtól.