Kiesési rangadót veszített a Dunaferr labdarúgócsapata a Borsodi Liga 29. fordulójában, miután 2-0-ra kikapott Békéscsabán - a Kispest pedig nyert Fehérvárott - s leszakadt vetélytársaitól. A felsőházban a Siófok simán nyert az Üllői úton, az MTK pedig debreceni győzelmével két pontra megközelítette a listavezető zöld-fehéreket.

Borsodi Liga, 29. forduló, felsőház:
Debreceni VSC-MegaForce - MTK Hungária 1-2 (0-1)
Debrecen, 3000 néző
vezette: Szabó Zs.
Debrecen: Tomic - Bernáth, Éger, Flávio Pim (Sumudica 65.), Selymes (Hanák 74.) - Kiss (Habi a szünetben), Vincze, Sándor, Böőr - Bajzát, Ilie
MTK Hungária: Hajdu - Andronic, Smiljanic, Juhász, Pető - Madar (Lita 69.), Füzi Á., Jezdimirovic, Zavadszky - Silva (Dragan 90.), Illés
gól: Böőr (86.), illetve Madar (28.), Silva (85.)
sárga lap: Sándor (39.), Selymes (58.), Böőr (62.), illetve Pető (51.)
piros lap: Ilie (50.)

28. perc: Illés indította Madart a jobb oldalon, a középpályás 10 m-ről gurított a hazai kapuba (0-1).

50. perc: Ilie ütötte meg a mögötte álló Juhászt, amiért Szabó játékvezető azonnal kiállította a román játékost.

85. perc: Illés átadásával Silva indult el a félpályáról, majd 13 m-ről a kapuba lőtt (0-2).

86. perc: hazai akció végén Böőr elé került a labda, aki 14 m-ről emelt Hajdu kapujába (1-2).

Alacsony színvonalú mérkőzésen az okosabban futballozó vendégek megérdemelten szerezték meg a 3 pontot a második félidő jelentős részét emberhátrányban játszó hazaiakkal szemben.