A magyar U21-es labdarúgó-válogatott barátságos mérkőzésen négy góllal kikapott a szlovén korosztályos csapattól, ezzel elveszítette idei veretlenségét. A hazai gárda kapujában a 47. perctől mezőnyjátékos állt, mivel a cserekapust kiállította a játékvezető.

Barátságos utánpótlás labdarúgó-mérkőzés:
Magyarország-Szlovénia 1-5 (0-3)
Fonyód, 500 néző
vezette: Tomovic (szerb-montenegrói)
Magyarország: Fülöp (Kovács, 46.) - Rodenbücher (Takács, 46.), Balogh B., Vanczák - Regedei, Czvitkovics (Horváth G., 52.), Sándor Gy., Kanta J. (Magasföldi, 46.), Józsi - Andorka (Vadócz, 46.), Varga Z. (Feczesin, 46.)
Szlovénia: Handanovic (Nenezic, 68.) - Hadzic, Ilic, Berko (Stromayer, 55.), Mörec - Matic, Bozicic, (Vrsic, 55.), Bozic, Dedic - Mejac , Zinko
gól: Józsi (87.), illetve Dedic (28., 38.), Bozic (42., 50.), Mejac (55.)
kiállítva: Kovács (47.)

28. perc: Bozicic bal oldali lapos beadását követően Dedic öt méterről lőtt a kapuba (0-1).

38. perc: Mejac indításával Dedic ugrott ki, s 12 m-ről a bal alsó sarokba gurított (0-2).

42. perc: a hazai 16-os előterében Kantától Mejac szerezte meg a labdát, jobbról beadott, Bozic pedig 17 méterről jobbal a jobb felső sarokba lőtt (0-3).

47. perc: Kovács a 16-oson kívül kézzel sodorta el a labdát, egyből piros lapot kapott. A hálóőr helyére Regedei állt.

50. perc: Bozic 15 méterről lőtt a bal alsó sarokba (0-4).

55. perc: Mejac 11 méterről Regedei mellett a kapu bal oldalába továbbított (0-5).

87. perc: Horváth jobb oldali beadása után Józsi 13 m-ről lőtt a kapuba (1-5).

A szlovénok rendkívül erőteljesen játszottak, letámadásaik az első pillanattól kezdve megzavarták a magyar együttest. Az első gól után nagy fölénybe kerültek a vendégek, s könnyedén növelték előnyüket.

A szünet után a magyar csapat pillanatok alatt elveszítette cserekapusát, így a fölényesen vezető szlovénok még egyszerűbb helyzetbe kerültek, s ennek megfelelően kiütéses győzelmet arattak.

Róth Antal szövetségi edző csapata idén két győzelmet aratott: először februárban nyert Skóciában, majd március végén Csepelen Lengyelország csapatát múlta felül.