A bajnoki címvédő Ferencváros a vártnál nehezebben, 2-1-re verte hazai pályán a Diósgyőrt az Arany Ászok Liga második fordulójában. A Zalaegerszeg a Békéscsaba vendégeként győzött, a Sopron viszont nem bírt az újonc Kaposvárral.

Arany Ászok Liga, 2. forduló:
Debreceni VSC MegaForce - Győri ETO FC 1-3 (1-2)
Debrecen, 6500 néző
vezette: Erdős
Debrecen: Csernyánszki - Nikolov, Éger, Hegedűs (Andorka 67.), Szatmári - Kiss, Sándor T. (Dombi a szünetben), Komlósi, Halmosi - Bogdanovic, Leonardo (Sitku a szünetben)
Győr: Stevanovic - Regedei, Horváth, Stark, Tóth - Sándor Gy. (Varga 73.), Vincze O., Vincze G., Jäkl - Peric (Balás 85.), Nicsenko (Pusztai 91.)
gól: Halmosi (2.), illetve Stark (31.), Vincze O. (38.), Jäkl (77.)
sárga lap: Horváth (18.), Vincze G. (19.), Tóth (81.)

2. perc: Sándor T. sarokkal passzolt Halmosihoz, aki a vendég 16-os bal oldalánál lefordult őrzőjéről, majd 14 m-ről a kapu bal oldalába lőtt (1-0).

19. perc: Vincze G. buktatta Leonardót a 16-oson belül, a játékvezető 11-est ítélt, amelyet Halmosi ballal mellé lőtt.

31. perc: Nicsenkót buktatták a 16-os vonalán, a szabadrúgást Stark nagy erővel rúgta a bal felső sarokba (1-1).

38. perc: Győri akció végén Nicsenko passzolt Vincze Ottóhoz, aki egy csel után kilőtte a jobb alsó sarkot (1-2).

77. perc: Varga jobb oldali szöglete után Jäkl bólintotta a labdát a hazai kapuba (1-3).

A remek kezdés után a házigazdákat megfogta a kihagyott 11-es, a Győr pedig a lélektani előnyt kihasználva megfordította az állást. A 2. játékrészben a sérült Sándort nélkülözve elképzelés nélkül játszottak a debreceniek. A Rába-partiak teljesen megérdemelten győztek.