A magyar U21-es labdarúgó-válogatott 2-0-s győzelmet aratott Máltán az Európa-bajnoki selejtező 8. csoportjában. Így négy mérkőzésen szerzett hat pontjával a harmadik helyen áll Róth Antal szövetségi edző csapata, hátránya három pont a százszázalékos teljesítménnyel éllovas Horvátországgal szemben.

U21-es Európa-bajnoki selejtező, 8. csoport:
Málta - Magyarország 0-2 (0-2)
Xevkija, 300 néző
v.: Csikun (fehérorosz)
Málta: Gauci - Muscat, S. Bajada, Mintoff, R. Bajada - Tellus (Mifsud 64.), Cilia (Agius 81.), Sammut, Frendo - Schrembi, Brincat
Magyarország: Fülöp - Balogh, Vati, Vanczák, Pollák - Sándor Gy. (Horváth 84.), Bank, Vadócz, Tőzsér (Bori 61.) - Tisza, Magasföldi (Varga Z. 61.)
gól: S. Bajada (28., öngól), Tisza (38.)
sárga lap: Tellus (57.), illetve Tőzsér (56.), Pollák (71.)

4. perc: Tőzsér 25 m-es lövése nem sokkal a keresztléc fölött zúgott el.

20. perc: egy kipattanó labdát Pollák 20 méterről lőtt kapura, Gauci bravúrral védett.

22. perc. Tisza ugrott ki egy remek átadás után, betört a tizenhatoson belülre, majd öt méterről lőtt, s a máltai kapus ismét bravúrral mentett.

28. perc: egy bedobás után Vadócz fordulásból, ballal lőtt kapura, a menteni igyekvő S. Bajada lábáról Gaucit becsapva a hálóba hullott a labda (0-1).

38. perc: Sándor Gy. indította Tiszát, aki 12 méterről, jobbról, kissé kisodródva a jobb alsó sarokba gurított (0-2).

71. perc: Mifsud 17 m-es szabadrúgását Fülöp bravúrral ütötte szögletre.

83. perc: Sándor Gy. indította Borit, aki 13 m-ről mellé lőtt.

88. perc: Vadócz remek átadása után Tisza hat méterről a kapu mellé rúgta a labdát.

A három mérkőzésen mindössze három pontot gyűjtött magyar válogatott a papírformának megfelelően szinte végig fölényben játszott az első játékrészben. Az első gólt még szerencsés körülmények közt szerezte Róth Antal szövetségi edző csapata, a második találat azonban már teljesen jogosnak mondható, hiszen előtte több helyzet is kimaradt.

A második félidő már jóval unalmasabban telt, a máltaiak nem veszélyeztették igazán a magyar válogatott kapuját, így esélyük sem volt a szépítésre.