Gólzáporos mérkőzéssel búcsúzott az őszi szezontól a Nyíregyháza és az Újpest. Détári Lajos csapata  a Kaposvárt, Mészöly Géza négy mérkőzés óta nyeretlen együttese pedig a Diósgyőrt verte 4-1-re hazai pályán. A Győr Pápán nyert 2-1-re, a Békéscsaba és a Sopron ugyanilyen arányban győzött a Pécs, illetve a Fehérvár ellen. Illés Béla 500. alkalommal lépett pályára az élvonalban, de a szép jubileumot nem követte siker, hiszen az MTK 3-1-es vereséget szenvedett a Vasas vendégeként.

Arany Ászok Liga. 15. forduló
Nyíregyháza - NABI Kaposvár 4-1 (3-0)
Nyíregyháza, 1000 néző
v.: Sápi
Nyíregyháza: Németh - Lakatos, Márton, Szatke, Sipos - Laskai, Miskolczi, Hegedűs (Illés 55.), Cipf - Faragó (Rob 62.), Nikolic (Csillag 78.)
Kaposvár: Szűcs - Finta, Zahorecz, Mező T., Kovácsevics (Huzmi 81.) - Máté, Nagypál, Tóth B., Kardos (Galgóczi 72.) - Oláh, Jovánczai (Zsolnai 37.)
gól: Cipf (18.), Nikolic (21., 75.), Laskai (27.), illetve Zsolnai (84.)
kiállítva: Oláh (76.)
sárga lap: Laskai (61.), illetve Jovánczai (27.), Tóth B. (30.), Oláh (34., 76.)

18. perc: Laskai remek ütemben ugratta ki Cipfet, aki 15 m-ről, ballal lőtt a kapu bal alsó sarkába (1-0).

21. perc: Cipf lódult meg, Nikolic elé passzolt, aki kis bugdácsolás után közelről lőtt a kapu közepébe (2-0).

27. perc: formás hazai akció végén Laskai 16 m-ről, jobb külsővel lőtt a jobb alsó sarokba (3-0).

75. perc: Nikolic kapott labdát a jobbszélen, becselezte magát a 16-oson belülre, majd ballal, 10 m-ről lőtt kapura, a labda Szűcs kezei között csorgott be a hálóba (4-0).

84. perc: bal oldali vendégakció végén Zsolnai egy csel után ballal, 10 m-ről a jobb alsó sarokba lőtt (4-1).

A kezdeti tapogatózás után belelendült az otthon eddig még nyeretlen Nyíregyháza és helyzeteit értékesítve már az első félidőben megnyugtató előnyhöz jutott. Szünet után sem álltak le a lelkes hazaiak, s megérdemelten, magabiztosan nyertek.