Gólgazdag mérkőzéseket játszottak a Borsodi Liga 5. fordulójában, a Pécs ugyanis 5-0-ra győzte le a Diósgyőrt, a Honvéd négyet rúgott a Zalaegerszegnek, a Vasas és az MTK vendégként nyert 3-0-ra Sopronban, illetve Rákospalotán. A Fehérvár otthon tartotta a pontokat a Pápa ellen, a Ferencváros pedig továbbra is nyeretlen, miután 1-1-re végzett a Kaposvárral.

Borsodi Liga, 5. forduló:
REAC - Vasas 0-3 (0-1)
Budai II László Stadion, 1000 néző
v.: Hanacsek
REAC: Farkas B. - Kapcsos, Nagy G., Horváth G. (Nyerges, 61.), Cseri - Somorjai, Földvári (Kovács, 19.), Polonkai (Csopaki, 39.), Sallai - Török, Torma.
Vasas: Németh - Molnár Z., Salamon, Tóth A., Elek - Bárányos, Zováth, Füzi, Völgyi (Németh N., 73.) - Weitner (Rósa H., 59.), Gyánó (Janjics, 87.)
gól: Salamon (15.), Gyánó (50.), Rósa H. (89., 11-esből)
sárga lap: Sallai (20.) Török (27.), Kovács (55.), Horváth (56.) Nagy (89.) illetve Molnár (31.), Gyánó (75.)
piros lap: Bárányos (56.)

15. perc: Völgyi jobb oldali szöglete után Salamon hat méterről a jobb felső sarokba fejelt. (0-1)

50. perc: Gyánó egy előrevágott labdára rajtolt rá és a kifutó Farkast becsapva, éles szögből a kapuba gurított.(0-2)

89. perc: Nagy Gábor lerántotta Tóth Andrást a büntetőterületen belül. A 11-est Rósa Henrik a jobbra vetődő Farkas mellett a kapu közepébe lőtte.(0-3)

Közepes színvonalú mérkőzésen a Vasas magabiztos győzelmet aratott. A vendég piros-kékek végig irányítottak (még emberhátrányban is). A REAC ugyan igyekezett, de pontatlanul és könnyen kiismerhetően játszott.