Nem botlott meg a labdarúgó Borsodi Liga 18. fordulójában sem az Újpest együttese, amelyben az aktuális gólfelelős, Rajczi Péter ismét két találatot szerzett, a lilák 2-0-ra verték a REAC gárdáját. Idegenben nyert a Vasas, amely Diósgyőrből hozta el a három pontot. Nem bírt egymással a Kaposvár és a Tatabánya, illetve a Pécs és a Győr, míg a Sopron Zalaegerszegen ikszelt. A Budapest Honvéd-FC Fehérvár mérkőzés a pálya alkalmatlansága miatt elmaradt.

Borsodi Liga, 18. forduló
ZTE FC - FC Sopron 2-2 (2-1)
Zalaegerszeg, 4000 néző
v.: Vad II
ZTE: Varga - Kocsárdi (Kaj 81.), Sebők V., Csóka, Vasas - Lendvai, Molnár B., Peric (Nagy L. 81.), Sebők J., Kónya (Koplárovics 64.) - Bogunovic
Sopron: Rabóczki - Sartor (Kiss 90.), Bagoly, Radu, László - Horváth A., Sifter, Sira (Cigan 53.), Cotan, Silvestri (Ibric 34.), Demjén
gól: Sebők V. (38.), Sebők J. (43.), illetve Sira (15.), Horváth A. (66.)
sárga lap: Lendvai (45.), Kaj (92.), illetve Silvestri (31.), Bagoly (42.)
piros lap: Lendvai (88.)

12. perc: Horváth András messziről megeresztett lövését védte Varga.

15. perc: Silvestri felívelt szabadrúgását Demjén középre fejelte, és az érkező Sira a hosszú sarokba fejelt (0-1).

24. perc: Sebők végzett el szabadrúgást, a beívelt labdát Bogunovic fejelte kapura, de Rabóczki szépen védett.

38. perc: Peric kapott ismét jó labdát a jobb oldalon, majd a tizenhatoson belüli lövését védte bravúrral Rabóczki.

39. perc: Sebők József szögletét Bogunovic fejelte le Sebők Vilmosnak, aki a soproni kapuba vágta a labdát (1-1).

42. perc: Sebők József 22 méterről elvégzett mesteri szabadrúgásával átvette a vezetést a hazai csapat (1-2).

55. perc: Bogunovic ugratta ki jó labdával Pericet, aki nagy helyzetben a kapu fölé küldte a labdát.

56. perc: megismétlődött az előbbi akció, de most a kifutó Rabóczki védte Peric próbálkozását.

62 perc: Cigan bal oldali beadását Demjén okosan átlépte, de az érkező Horváth András nem találta el a kaput.

65. perc: Horváth András vezette fel a labdát az ellenfél térfelén, majd 20 méterről hatalmas gólt rúgott (2-2).

71. perc: röviden szabadítottak fel a hazai védők, és a Horváth András elé került labdát a soproni játékos a kapufára vágta.

83. perc: szép akció végén Lendvai lőtt hatalmas kapufát.

88. perc: Cotan cselezte ki Lendvait, aki szándékosan belerúgott a soproni középpályásba, a játékvezető azonnal kiállította a ZTE játékosát.

Rendkívül mély talajú pályán a mérkőzés elején a vendégek akarata érvényesült, ami egy gólban realizálódott. Ezután átvette a játék irányítását a Zalaegerszeg, és előbb kiegyenlített, majd a vezetést is megszerezte.

A második játékrészben is felváltva kerültek veszélybe a kapuk, és egy nagyszerű távoli Horváth-lövéssel megint döntetlenre alakult az eredmény. A hátralevő időben mindkét oldalon adódott még gólhelyzet, de csak kapufáig jutottak az együttesek.