Az MTK Budapest hazai pályán gól nélküli döntetlent ért el a Budapest Honvéd ellen a labdarúgó Borsodi Liga 22. fordulójának nyitómérkőzésén. A találkozó előtt köszöntötték Garami Józsefet, a hazaiak vezetőedzőjét, aki 550. alkalommal ült le a kispadra az élvonalban.

Borsodi Liga, 22. forduló:
MTK Budapest - Budapest Honvéd 0-0
Hidegkuti Stadion, 1500 néző
v.: Vad II.
MTK Budapest: Végh - Horváth L., Lambulic, Rodenbücher, Pollák - Czvitkovics, Zabos (Hauser, 35.), Lipcsei R., Bori (Illés, 61.) - Hrepka, Németh K. (Urbán, a szünetben)
Budapest Honvéd: Tóth I. - Kovács N., Baranyai, Kovács Z., Takács Z. - Dobos, Pomper (Dancs, 82.), Schranz (Lázár, 89.), Csobánki - Genito, Bozori (Yannick, 75.)
sárga lap: Lambulic (32.), Pollák (51.), illetve Pomper (27.), Kovács Z. (48.), Yannnick (87.)

10. perc: Genito indította jól a bal oldalon Schrancz Balázst, de a kispesti játékos a kapu fölé lőtt.

16. perc: Schrancz kapott jó labdát a jobb oldalon, de középre ívelését Végh ütötte szögletre az érkező Dobos elől.

20. perc: Czvitkovics távoli szabadrúgása pattant meg egy kispesti játékoson, így szöglet lett a lövésből.

24. perc: Hrepka lépett ki a vendég védők közül, de éles szögből leadott bombáját védte Tóth Iván.

43. perc: Bori szép egyéni akció végén vette célba a kaput, de a kispesti portás szépen védett.

54. perc: Genito próbálkozását fogta másodszorra Végh.

57. perc: Egy kapu előtti kavarodás után Dobos lövése zúgott el a kapu mellett.

68. perc: Pomper szerzett labdát az ellenféltől, majd indítását Bozori szúrta rá, de Végh hárított.

76. perc: Pomper szerezte meg a szöglet után a kipattanót, de próbálkozása nem találta el a kaput.

81. perc: Illés játszotta meg Urbánt, aki három védőt is becsapva kapura tudott fordulni, de fölé lőtt.

Az első húsz percben még adódott gólhelyzet a két kapu előtt, de aztán csendes mezőnyjátékban folytatódott a mérkőzés. A hazaiak erőtlen próbálkozásait könnyedén hatástalanította a jól záró kispesti védelem, a vendégek kontráiban viszont rendre ott volt a gólszerzés lehetősége.

A folytatásban is elsősorban a két kapu közt folyt a játék, ahol a hazaiak továbbra is kicsit körülményesen szövögették támadásaikat. A Honvéd ezzel szemben nagyon megszervezett védekezéséből rendre gyors kontrákat próbált indítani, és szinte mindig lövéssel sikerült befejezniük támadásaikat. Gólt azonban egyik oldalon sem tudtak szerezni, így igazságos gól nélküli döntetlennel zárta a találkozót a két együttes.