A Ferencváros hazai pályán könnyedén nyert a Pécs ellen a labdarúgó Borsodi Liga 27. fordulójának nyitómérkőzésén.

Borsodi Liga 27. forduló:
Ferencváros - Pécsi MFC 3-1 (3-0)
Üllői út, 4000 néző
v.: Kassai
Ferencváros: Kemenes - Bognár, Tímár, Botis, Leandro - Szalai (Fitos, 52.), Lipcsei, Lazic, Tőzsér (Laczkó, 71.) - Bajevski (Erős G., 86.), Jovánczai
Pécsi MFC: Herbert - Berdó, Jevdovic (Kalina, 57.), Dienes, Schindler - Vujic (Lantos, 34.), Pavicevic, Sipos, Bajusz - Kulcsár, Balaskó (Tarcsa, 70.)
gól: Jovánczai (13., 28.), Lipcsei (14.), illetve Kulcsár (70.)
sárga lap: Tőzsér (33.), illetve Pavicevic (37.), Schindler (85.)

3. perc: Jovánczai egy csel után kapura lőtt, majd a védőkről lepattanó labdát Leandro szerezte meg, aki egyből tüzelt, de a védőkről szögletre pattant a labda.

9. perc: Szép kontra végén Bajevszki átadását lőtte Leandro kapura, de Herbert magabiztosan védett.

13. perc: Vezet a Fradi. Tőzsér szabadrúgásába Herbert ügyetlenül nyúlt bele, a labda így Jovánczai elé került, aki a hálóba továbbított (1-0).

15. perc: Növelte előnyét a Ferencváros. Tőzsér indítását Bajevszki tartotta meg ügyesen, majd a középen érkező Lipcseihez passzolt, aki egy átvétel után a kapuba bombázott (2-0).

19. perc: Balaskó a ferencvárosi tizenhatoson belül két szép csel után lőtt Kemenesbe.

30. perc: Mintaszerű kontra végén újabb gólt szerzett a Fradi. Tőzsér indította Leandrot, majd a hátvéd beadását az érkező Jovánczai közelről passzolta a hálóba (3-0).

39. perc: Balaskó ugratta ki Berdót, aki szorongatott helyzetből küldte kapu fölé a labdát.

43. perc: Bajevszki húzott el a jobb oldalon, majd kiszorított helyzetből a felső kapufát találta el.

55. perc: Balaskó tizenhatoson belüli lövése csattan felső lécen.

58. perc: A hazaiak szögletét Botis fejelte kapura, de Herbert és Kulcsár közösen felszabadított a gólvonalon.

71. perc: Szépített a Pécs! Balaskó szögletét az üresen felugró Kulcsár fejelte a kapu közepébe (3-1).

83. perc: Lipcsei jobb oldali beadását Jovánczai kevéssel bólintotta a kapu fölé.

A Ferencváros nagy lendülettel kezdte a mérkőzést, aminek gyorsan meglett az eredménye, és nem csak megszerezték a vezetést, hanem két perc múlva már növelni is tudták azt. A Pécs megpróbált ezután veszélyes lenni a Fradi kapujára, ennek ellenére a hazaiak egy mintaszerű kontra végén újabb gólt értek el, és magabiztos előnnyel vonultak a szünetre.

Fordulás után már visszavett a tempóból Gellei Imre gárdája, de a vendégek hiába próbáltak bátrabban támadni, sokáig nem jártak eredménnyel. A hajrában a vendéggólnak köszönhetően újra lendületesebb lett a játék, mindkét együttes előtt adódott lehetőség, de újabb gól már nem született.