Győzelemmel kezdte a Borsodi Ligát a bajnok Debrecen, amely a Rabotnicki elleni BL-visszavágóra készülve erősen átalakított gárdával 2-1-re verte a büntetőt hibázó Pécset. A Győr kispadján sikeresen mutatkozott be Pajkos János, a kisalföldiek a Honvéd ellen tartották otthon a pontokat. Az FTC kizárása miatt az élvonalba visszakerült Vasas majdnem egy órán át emberhátrányban játszott a Kaposvár otthonában, ennek ellenére 1-0-s győzelmet aratott, míg az MTK a triplázó Hrepka vezérletével 4-0-ra kiütötte a REAC-ot.

Borsodi Liga, 1. forduló:
Győri ETO FC - Budapest Honvéd 2-0 (0-0)
Győr, 2000 néző
v.: Bede
Győr: Stevanovic - Regedei, Mátyus, Kovács Z., Hanák - Müller (Granát, 83.), Bank, Jäkl, Vincze O., Virágh A. (Tóth P., 69.) - Bajzát (Nyári, 87.)
Honvéd: Tóth I. - Schindler, Budovinszky, Benjamin, László - Csobánki (Bartyik, 64.), Genito, Pomper, Schrancz (Gajda, 64.) - Dobos, Disztl D. (Kocsis, 72.)
gól: Müller (60.), Bajzát (84.)
sárga lap: Kovács (32.), Vincze O. (78.), Tóth P. (79.), Jäkl (90.), illetve Dobos (38.), Benjamin (50.), Csobánki (62.), Budovinszky (75.)

26. perc: Pomper 20 m-es lövését Stevanovic ütötte ki a jobb alsó sarok elől.

28. perc: Müller jobb oldali beadása után Bajzát 6 m-ről nem sokkal a jobb kapufa mellé fejelt.

60. perc: Mátyus remek indítása tisztán találta Müllert, aki a jobbösszekötő helyéről, 10 m-ről a jobb sarokba lőtt (1-0).

81. perc: Pomper 22 m-es szabadrúgását Stevanovic a bal sarok elől remek vetődéssel ütötte szögletre.

84. perc: Szép győri támadás végén, Vincze O. beadását követően Bajzát 5 m-ről lőtt a bal sarokba (2-0).

A rendkívüli időjárás, szakadó eső, villámlás miatt Bede Ferenc játékvezető 45 perccel elhalasztotta a mérkőzés kezdetét.

A tócsákkal tarkított, felázott pályán nem alakult ki folyamatos játék, mindkét kapu előtt kevés helyzet adódott. A második félidő végig küzdelmes játékot hozott. A taktikusan játszó ETO jó kontratámadások után szerzett gólokkal megérdemelten győzött.