A ZTE FC egy góllal nyert az MTK Budapest ellen a labdarúgó Borsodi Liga 2. fordulójának péntek esti nyitómérkőzésén.

Borsodi Liga, 2. forduló
ZTE FC - MTK Budapest 1-0 (1-0)
Zalaegerszeg, 2000 néző
v.: Hanacsek
ZTE: Varga - Kocsárdi, Sebők V., Csóka, Máté - Nagy L., Molnár, Ljubojevic (Tóth, 68.), Józsi (Kottán, 92.) - Sebők J. (Waltner, 77.), Ferenczi
MTK: Végh - Balogh, Lambulic, Rodenbücher, Pollák - Bori (Bonifert, 86.), Horváth L., Zsidai, Pál (Németh, 61.) - Kanta, Hrepka
gól: Ljubojevic (6.)
sárga lap: Varga (92.), illetve Pál (14.), Balogh (47.), Bori (83.)

6. perc: Vezet a ZTE. Józsi bal oldali beadását a hosszú oldalon érkező Ljubojevic szerezte meg, majd higgadtan a kapu bal oldalába helyezett (1-0).

11. perc: Molnár átadása után Ferenczi fordult kapura, de 18 méteres lövését a felső léc mentette.

13. perc: Szép vendég támadás végén Horváth Levente lőtt kevéssel a kapu mellé.

30. perc: Kanta jobb oldali szögletét a középen üresen álló Lambulic, nagy helyzetben, 12 méterről vágta a kapu fölé.

34. perc: Formás hazai akció végén Nagy Lajos 16 méterről megeresztett lövését fogta Végh.

64. perc: Németh átadásával Bori törhetett kapura, majd Varga felszabadítása után ismét Németh elé került a labda, aki az ötösről a hazai kapusba lőtt.

73. perc: Zalaegerszegi kontra végén Tóth középre gurítását, Sebők József perdítette a kapu mellé.

86. perc: Lambulic adta el a labdát, de Waltner lövését bravúrral mentette Végh.

89. perc: Hazai kontra végén Tóth mehetett kapura, de lövése szögletre pattant.

Az első játékrészben fölényben játszottak a házigazdák, akik több góllal is vezethettek volna, ha kihasználják helyzeteiket.

A második 45 percet a vendégek kezdték aktívabban, de ez csak abban nyilvánult meg, hogy a zalaegerszegi térfélen tartották a labdát. Később kiegyenlített lett a játék, egyik csapat sem alakított ki helyzetet. A kapusok közül - a kirúgások elvégzését leszámítva - Véghnek kellett egyszer játékba avatkozni a 86. percben.