Az újonc Kecskemét három góllal nyert a Debrecen ellen a labdarúgó Soproni Liga 9. fordulójának pénteki nyitó mérkőzésén. A hajdúságiak első vereségüket szenvedték el a szezonban.

Soproni Liga, 9. forduló:
Kecskeméti TE-ERECO - DVSC-TEVA 3-0 (2-0)
Kecskemét, 4000 néző
v.: Szabó S
Kecskemét: Mitrovic - Schindler, Gyagya, Koncz, Farkas - Csordás (Alempijevic, 73.), Cukic, Némedi, Yannick (Rusvai, 83.) - Montvai, Hegedűs (Menyhárt, 61.)
DVSC: Poleksic - Bernáth, Bíró (Kerekes, 42.), Takács, Komlósi - Demjén, Kiss, Leandro, Szakály (Rudolf, 64.) - Dudu (Dombi, 46.), Oláh
gól: Montvai (13.) Yannick (43.) Csordás (67.)
sárga lap: Koncz (1.), Schindler (8.), illetve Leandro (51.), Komlósi (57.)

15. perc: Csordás jobb oldali, laposan belőtt szabadrúgásába a bevetődő Montvai Tibor 12 méterre a kaputól belecsúsztatott, a labda pedig jobb alsó sarokban kötött ki (1-0)

44. perc: Yannick fejjel indította Hegedűst, aki bal oldalról, szinte az alapvonalról kapura lőtt, Poleksic csak középre tudta kiütni a labdát, amelyet az érkező Yannick 5 méterről a jobb felső sarokba lőtt (2-0)

69. perc: gyors ellentámadás végén Csordás kapott jó labdát a jobb oldalon, Leandro nem tudta lerántani, a támadó pedig egy védő szorításában 15 méterről kilőtte a hosszú jobb alsó sarkot (3-0).

A kecskemétiek az első félidőben magabiztos játékkal kétgólos előnyre tettek szert. A második 45 percben a Debrecen mindent megpróbált, de a gólhelyzeteket kihagyták a csatárai, az újonc Kecskemét megérdemelten győzött.