Kilenc nyeretlenül megvívott összecsapás után a Ferencváros hazai pályán 1-0-ra legyőzte az Újpestet a labdarúgó NB I 21. fordulójának rangadóján. A meccs után a hazai szurkolók egy kisebb csoportja rátámadt a rendőrökre, akik könnygázzal fékezték meg a felhevült drukkereket.

Monicomp Liga, 21. forduló:
Ferencvárosi TC - Újpest FC 1-0 (1-0)
Albert Flórián-stadion, 12 ezer néző
v.: Iványi
Ferencváros: Ranilovic - Csizmadia, Tutoric, Balog, Rodenbücher - Stanic (Tóth B.), Rósa, Andrezinho (Józsi, 68.), Morales (Dragóner, 76.) - Schembri, Heinz
Újpest: Balajcza - Szokol, Rubus, Takács Z., Pollák - Böőr (Lázár, 70.), Tajthy, Mitrovic - Balajti, Ahjupera (Simek, 82.), Rajczi
gól: Heinz (40.)
sárga lap: Morales (45.), Rodenbücher (46.), Rósa (57.), illetve Rajczi (10.), Balajti (18.), Mitrovic (20.), Rubus (59.), Lázár (82.)

A tavaly őszi 6-0-s Újpest-győzelem után a Fradinak az Albert-stadionban, ha jóval szerényebb mértékben is, de összejött a visszavágás a történelmi különbségű zakóért. A hazaiak csaknem hét és fél éve nem tudták legyőzni a lila-fehéreket, ez legutóbb 2003. november 29-én sikerült nekik, az azóta lejátszott kilenc meccsből kettő döntetlennel, hét újpesti győzelemmel végződött.

Az első félidőben valamivel erősebb csapat benyomását keltette a Fradi, a nagyobb helyzeteket ennek ellenére az Újpest alakította ki, ám sem Rajczi, sem Balajti nem tudott élni a kínálkozó lehetőséggel. A 40. percben Heinz erőszakosabb volt a vendégek védőinél, ezáltal megszerezte a vezetést a Fradinak, amivel gyakorlatilag a meccset is eldöntötte. Az Újpest ugyanis a szünet után képtelen volt akár egyetlen komolyabb helyzetet is kidolgozni, és bár a visszaálló Fradi sem villogott az ellenfél kapuja előtt, a zöld-fehéreknek nem okozott különösebb problémát, hogy megőrizzék az előnyüket.

A hazai szurkolók számára tíz perccel a lefújás után nyitották meg a kijáratokat, a várakozás többeknek nem tetszett. A stadion mellett néhány felhevült drukker ingerelte a rendőröket, akik könnygázt vetettek be ellenük, így gyorsan helyreállt a rend.

Mészöly Géza az Újpest edzőjeként először szenvedett vereséget a Ferencváros ellen, ennek ellenére dicsérte a játékosait. "Sosem láttam még ilyen bátran focizni az Újpestet, szerintem jobban játszott most a csapat, mint a 6-0-s győzelmünk alkalmával. Büszke vagyok fiatal játékosaimra, akik ilyen nagy nyomás alatt is jól teljesítettek."

Prukner László a lefújás után a klubházba sietett, mert mint a folyosón mondta, sohasem szeretett szerepelni, a meccset közvetítő Duna Tv riportének kérésére azonban visszatért pályára, és eleget tett nyilatkozási kötelezettségének. A ferencvárosi szakvezető azt érezte a legnagyobb pozitívumnak, hogy csapatán a felfokozott külső várakozások ellenére sem lett úrrá a revánskényszer az őszi 0-6 miatt. "Részünkről senki nem követelte a játékosoktól, hogy hét gólt rúgjanak az Újpestnek, egész héten csak azt sulykoltuk a játékosokba, hogy mindegy hogyan, csak nyerjék meg a meccset" - mondta Prukner. "Az első félidőben elfogadható teljesítményt nyújtottunk, a másodikban pedig akarva-akaratlanul is már az eredményt őriztük. Nehéz heteken vagyunk túl, úgy érzem, a Győr és a Videoton ellen is magunkat vertük meg."

Forrás: MTI

Ez történt percről percre

Jelentős rendbontás nélkül bejutottak a nézők a stadionba, bár a bevonuló újpestiek megpróbálták felborítani a kordonokat, a két szurkolótábor végül csak verbálisan csapott össze egymással. A fradisták egy jókora, felfújható lila majmot eregettek a stadion felett, a rendőrség két vízágyút tartott készenlétben az Üllői úti felüljáró alatt.

A kezdés előtt Kubatov Gábor, az FTC elnöke a kivetítőn keresztül kérte a zöld-fehérek szurkolóit, hogy támogassák a klubot, majd az ehhez szükséges bankszámlaszám is feltűnt az eredményjelzőn.

A találkozót a Fradi kezdte lendületesebben, lövésig azonban nem jutott el, a kontrákra berendezkedő Újpest viszont két veszélyes ellenakciót is vezetett az első tíz percben, Böőr és Rajczi is a kapu mellé lőtt.

A 15. percben Rajczi egy sokkal nagyobb helyzetet is kihagyott, Ahjupera készítette le neki a labdát a tizenhatoson belül, de a csatár rosszul találta el, Ranilovic lábbal védett.

A 18. percben Andrezinho csapott be a bal oldalon két Újpest-játékost, Balajti csak egy sárgáért tudta megállítani. Rajczi könyöklése után ez már a második újpesti lap volt, majd Mitrovic kisvártatva begyűjtötte a harmadikat is.

A 19. percben a kapura törő Heinz elől Pollák az utolsó pillanatban tudott menteni, két percre rá pedig Rubus szerelte utolsó védőként a Rósa passzával kilépő Schembrit. A 24. percben már lőni is tudott a máltai, de nem helyezte jól, más kérdés, hogy Balajcza így is csak üggyel-bajjal tudta védeni.

A 26. percben Rajczi tolta el a labdát az ötösön belül Ranilovic mellett, középre gurított, Balajti azonban nem találta el a labdát az üres kapu előtt.

A 30. percben Böőr lövése megpattant Csizmadián, emiatt kis híján a kapu bal oldalába hullott a labda. A 33. percben Rajczi fejesét tolta szögletre Ranilovic, majd Ahjuperának is volt egy kevésbé veszélyes fejese.

A 40. percben vezetést szerzett a Fradi. Az Andrezinho indításával kilépő Schrembi jobbról adott középre, ahol Heinz három védő között megtalálta a labdát, első lövése még elakadt Takácsban, a másodikba viszont Balajcza már csak a beleérni tudott, hárítani nem.

A szünet után Takács egyenlíthetett volna, de hat méterről jócskán elvétette a célt, a labda azonban Balogon megpattanva a kapu felé változtatott irányt, így kevésbé volt kínos az újpesti számára a jelenet.

A következő tíz percben nem sok minden történt, az Újpest próbált kezdeményezni, de képtelen volt érdemben megközelíteni a Fradi kapuját. A 62. percben Balajti a tizenhatoson belülről kifelé indulva eljutott a lövőhelyzetig, a labda egy védőn megpattanva szállt fölé.

A másik oldalon Heinz szabadrúgása után Rósa akarta az alapvonaltól beemelni a labdát, Balajcza belevetődött. A Fradi-szurkolók eközben egy "Berki, azt hitted a bab is hús" feliratú drapériával üzentek a másodszor is távozó vezérigazgatónak.

A 72. percben Rajczi küldött meg kapásból egy labdát a Fradi kapujára, Balog azonban blokkolta a kísérletet. A 81. percben Lázár lőtte el keresztbe a labdát a jobbösszekötő helyéről.

A 88. percben Rósa és Takács kakaskodott egy kicsit. Az Újpest továbbra sem volt képes nyomást gyakorolni a kapura.