Nagy meglepetésre az elmúlt években igazi kupaspecialistának számító Budapest Honvéd az első meccsén, az idei sorozat 3. fordulójában kiesett, miután hosszabbítás után 2-1-re kikapott az NB II-es Szigetszentmiklóstól. A Diósgyőrnek is rezgett a léc, de tizenegyesekkel végül továbbjutott a két büntetőt rontó Eger ellenében. Az Újpestnek az is belefért, hogy az első félidőben Kabát Péter büntetőt rontott a Vác otthonában, a második félidőben a lilák négy gólt is berámoltak NB II-es ellenfelüknek.

Magyar Kupa, 3. forduló, az élvonalbeli csapatok mérkőzései:
Videoton FC Puskás Akadémia (NB II) - Győri ETO FC 0-3 (0-1)
Dudás (29., 57.), Ceolin (77.)

Győrszemere KSK (megyei I.) - Lombard Pápa TFC 0-10

Kentaur Sprint ASC (megyei I.) - Kaposvári Rákóczi 0-2 (0-2)
Katona Gy. (7.), Varga Sz. (öngól, 17.)

MVM Paks II. (NB II) - Pécsi MFC 0-3 (0-0)
Pákolicz (52.), Zeljkovic (57., 11-esből), Törtei (76.)

Szigetszentmiklós (NB II) - Budapest Honvéd 2-1 (1-0, 1-1, 1-1) - hosszabbítás után
Fekete Á. (20.), Fekete L. (112.), illetve Ivancsics (90.)

Budaörs (NB II) - Vasas-Híd 0-2 (0-1)
Simic (18., 52., az elsőt 11-esből)

Egri FC Heves (NB II) - DVTK 0-0, tizenegyesekkel 2-4

Kazincbarcikai BSC (NB II) - DVSC-TEVA 1-5 (0-3)
gól: Kovács B. (62.), illetve Nikolic (5., 13.), Kulcsár (45., 70., 83.)

ZTE II. (NB III) - BFC Siófok 0-2

Soproni Vasutas SE (NB II) - Haladás Sopron Bank 0-2 (0-1)
gól: Kenesei (17., 90.)

Dunakanyar-Vác (NB II) - Újpest FC 1-4 (0-0)
gól: Papp (85.), illetve Balogh B. (58.), Simon K. (70.), Barczi (82.), Magos (90.).

Az európai kupákban szerepelt négy csapat, a Videoton, a Paks, a Ferencváros és a Kecskemét a következő körben kapcsolódik be.