Javított Kanada ellen a nőipóló-válogatott

Gyorsan kiköszörülte a csorbát a magyar nőivízilabda-válogatott a Long Beach-i Világligán: az olaszok elleni 4-6-ot követően a második csoportmérkőzésén Faragó Tamás együttese 12-7-es vereséget mért a kanadai együttesre.

női Világliga, B csoport:
Magyarország - Kanada 12-7 (0-1, 6-2, 2-3, 4-1)
a magyar góldobók: Stieber 4, Kisteleki 3, Valkay Á. 2, Drávucz, Szremkó, Györe 1-1

A magyar együttes gyenge kezdés után pazar második kilenc percet és hatásos hajrát produkálva magabiztosan nyert a legutóbbi világbajnokság negyedik helyezettje, a 2000-es sydneyi olimpián ötödik kanadaiak ellen.

Különösen a csapatkapitány, Stieber Mercedes volt elemében, aki a magyar találatok harmadát szerezte, de kiválóan játszott Kisteleki Dóra is, Sós Ildikó a kapuban brillírozott, a válogatott egésze pedig azért érdemel dicséretet, mert végig töretlen akarattal és figyelmesen pólózott. Az emberelőnyös helyzetek értékesítése is jobban ment, mint az olaszok ellen, ezúttal ugyanis 10-ből 4 fórt értékesítettek Stieberék, míg a kanadaiaknál ugyanez a mutató 12/4-re sikeredett.