Jerome Young lemaradt az olimpiáról

Jerome Young, a férfi 400 m-es síkfutás párizsi világbajnoka biztosan nem lesz ott az athéni nyári játékokon, miután a szám döntőjébe sem tudott bekerülni az amerikai atlétikai olimpiai válogatón, Sacramentóban.

A hagyományosan rendkívül erős mezőnyben Young mellett a vb-ezüstérmes Tyree Washington és a 100-on világcsúcstartó Tim Montgomeryhez hasonlóan doppingolással vádolt, olimpiai második Alvin Harrison sem élte túl az elődöntőt. A legjobb idővel, 44.75 mp-cel Derrick Brew kvalifikálta magát a csütörtöki fináléba.

A háromszoros olimpiai bajnok Marion Jones láthatóan még hétfőn is a szombati 100 m-es kudarc hatása alatt volt, s csupán 6,39 m-t ugrott a női távolugrás selejtezőjében, igaz, szerencséjére ez a szerényebb produkció is elég volt a döntőbe kerüléshez. Jonesnak így ebben a számban maradt esélye, hogy kvalifikálja magát a játékokra.

A válogató negyedik napjának legjobb teljesítménye a 37 éves Jearl Miles-Clark nevéhez fűződik, aki 1:59.06 perces idővel nyerte a női 800 m-t, s így negyedik olimpiájára készülhet.

3. Seilala Sua 61,60

Az olimpiai ezüstérmes sprinter, Darren Campbell mindkét vágtaszámban, 100 m-en és 200 m-en is rajthoz állhat az athéni olimpián, annak ellenére, hogy a hosszabbik táv fináléjában nem indult a brit válogatón.

A 30 éves klasszis a hétvégi viadalon 100 m-en a fedettpályás világbajnok Jason Gardener mögött a második lett, így itt automatikusan bekerült az utazó csapatba. A célba érést követően azonban nagyot esett, s a sérülését látva az orvosok azt tanácsolták neki, hogy ne fusson 200-on.

Campbell, akit Sydneyben a görög Konsztantinosz Kenterisz szorított le a dobogó tetejéről, a doktorok javaslatai ellenére indult az előfutamban, sőt, 21.06 mp-cel meg is nyerte futamát, a döntőt azonban már nem vállalta.

A brit szövetség döntése nem meglepő, hiszen a tavalyi világbajnokságon 100 m-en bronzérmes sprintertől elsősorban a hosszabbik távon várnak kiemelkedő szereplést Athénban.

Campbellék két századdal kaptak ki a 4x100-as váltóban/sport/egyeni/20030831atletika.html?pIdx=3