Nemcsik ezüstérmet szerzett kard egyéniben

Ezüstérmet szerzett a férfi kardozók egyéni számában Nemcsik Zsolt, a Vasas vívója a fináléban 15-14-re kikapott az olasz Aldo Montanótól.

Jól kezdett a magyar vívó, aki pillanatok alatt 3-0-ra húzott el (közte egy büntetőpontot is kapott, amiért Montano lelépett a pástról). 5-1-nél jött egy ki hullámvölgy, az olasz feljött 7-6-ra, s 8-8-nál egyenlített is.

Nemcsik 11-9 után ismét hullámvölgybe került, Montano zsinórban három tussal átvette a vezetést (12-11). Kisebb technikai szünet következett, ami Nemcsiknek tett jót, 13-12-nél, majd 14-13-nál ismét nála volt az előny.

Montano azonban nem adta fel, 14-14-re egyenlített, majd a győztes tust is ő vitte be.

A harmadik helyet az ukrán Vlagyiszlav Tretyak szerezte meg, miután a bronzmérkőzésen 15-11-re nyert a fehérorosz Dmitrij Lapkes ellen. Bővebben>>>