A finnek is lenullázták Kanadát

Svédország válogatottja 2-1-re legyőzte az Egyesült Államokat a torinói téli olimpia jégkorongtornájának 4. fordulójában. A svédek korábban az oroszoktól kikaptak, de megverték a kazahokat és a letteket, most megmutatták, hogy egy nagycsapat ellen is tudnak nyerni. Kanada sorozatban második mérkőzését vesztette el, a címvédő Svájc után Finnországtól is 2-0-ra kapott ki. Ami a torinói aranyérmeseket illeti, a kettes bobok versenyét a német Andre Lange és Kevin Kuske nyerte, a gyorskorcsolyázók női 1000 méteres számában a holland Marianne Timmer ünnepelhetett.

A nap legmeggyőzöbb teljesítményét az oroszok nyújtották, a négygólos Kovalcsuk vezetésével ugyanis 9-2-re verték a letteket. A meccs legszebb gólját Ovecskin ütötte, miután Jasinnal és Kozlovval teljesen szétzilálták a baltiak védelmét.

Szlovákia továbbra is hibátlan, igaz, az oroszokhoz hasonlóan északi szomszédaink is megszenvedtek a kazahokkal, Koreskov góljával még a pár éve még a magyarokkal azonos divízióban szereplő utódállam vezetett, aztán Bondra és Marian Hossa tett róla, hogy ne boruljon a papírforma.

A svédek 2-1-re legyűrték az amerikaikat, így ebből a hatosból az utolsó forduló eredményétől függetlenül Szlovákia, Oroszország és Svédország kvalifikálta magát a szerdai negyeddöntőbe.

Tulajdonképpen az amerikaiak is bejutottak a legjobb nyolc közé, mivel gólkülönbségük 16-tal jobb, mint a mögöttük ötödik helyen álló letteknek, s ez aligha ledolgozható egy kör alatt.

Az A csoportban a cseheket és a kanadaiakat megleckéztető svájciak ezúttal kénytelenek voltak beérni egy döntetlennel a németek ellen. Az olaszok ellen visszatért csehekhez a finnek ellen fejsérülést szenvedett Jagr, de a meccs hőse a három gólt jegyző Prospal volt, a vége 4-1 a világbajnoknak.

Az utolsó találkozóra maradt a nap meglepetése, amennyiben egyáltalán a torinói hokitornán lehet még meglepetésről beszélni, mindenesetre a címvédő kanadai gárda Svájc után a finneknek sem tudott gólt ütni. Az északiak Selänne és Kapanen révén kétszer is mattolták Luongót, úgyhogy pikáns ütközetre van kilátás a keddi utolsó fordulóban, amikor a juharlevelesek a csehekkel játszanak.

Jelenleg mindkét csapatnak négy pontja van, és mivel Svájc minden bizonnyal győz az olaszok ellen, így a harmadik hely a tét a legutóbbi vb-döntő visszavágóján. A finnek már páholyból figyelhetik az eseményeket, ugyanis a németek elleni meccs eredményétől függetlenül első helyen végeztek az A csoportban, és minden bizonnyal az USA-val meccselnek a negyeddöntőben.

Férfi jégkorong, 4. forduló:
B csoport:
Ororszország - Lettország 9-2 (3-1 3-0 3-1)
Kovalcsuk (7:26; 12:36; 23:32; 35:16), Szusinszkij (9:15, kettős emberelőnyből), Kozlov (25:45), Jasin (41:58), Malkin (47:32), Ovecskin (56:27), illetve Cipruss (9:55, emberhátrányból), Redlihs (58:04)

Szlovákia - Kazahsztán 2-1 (0-1, 1-0, 1-0)
Bondra (39:50, emberelőnyből), Marian Hossa (48:09), illetve J. Koreskov (16:16, emberelőnyből)

Svédország - Egyesült Államok 2-1 (1-1, 0-0, 1-0)
Alfredsson (7:05), Samuelsson (47:22, emberelőnyből), illetve Modano (17:31)

Németország - Svájc 2-2 (0-0, 1-2, 1-0)
gól: Felski (22:20), Boos (52:09), illetve Conne (28:27), P. Di Pietro (38:05)

Csehország - Olaszország 4-1 (2-0, 1-0, 1-1)
gól: Hejduk (12:57), Prospal (14:20; 28:36, emberhátrányból; 58:40, üres kapu), illetve Parco (57:53)

Finnország - Kanada 2-0 (2-0, 0-0, 0-0)
Selänne (11:14), Kapanen (15:02)