Társoldalunk:

Magyarok, akik biztosan ott lesznek Pekingben

2008.03.31. 17:15

Az elmúlt két hétben a nőikézilabda-válogatott, a férfikard-csapat, illetve a kardozó Nagy Orsolya szerzett olimpiai kvótát, illetve úszásban és atlétikában több szintteljesítés történt, így a jelen állás szerint 145 magyar versenyző indítható az augusztusi pekingi játékokon.

Egyes sportágakban többen rendelkeznek kvótával, illetve a szükséges szinttel, mint ahányan a korlátozó szabályok alapján nevezhetők.

Atlétikában számonként maximum három A szintes, vagy azok hiányában egy B szintes indítható, úszásban ugyanez kettő, illetve egy.

Vívásban a csapatokat három-három fő alkotja, tartalékként egy negyedik is utazik majd, de ő az esetleges becseréléséig gyakorlatilag turistának számít.

Az alábbi összeállításban - Magyar Olimpiai Bizottság listáját alapul véve - az eddig kvótát szerzett sportolókat gyűjtöttük össze. A sportágak mögött zárójelben a jelenleg indítható versenyzők száma szerepel.

A lista:
asztalitenisz (1):
Tóth Krisztina

atlétika (17):
A szintesek (8):
Kővágó Zoltán (diszkosz), Máté Gábor (diszkosz), Pars Krisztián (kalapács), Zsivoczky Attila (tízpróba), Kálovics Anikó (maraton), Rakonczai Beáta (maraton), Teveli Petra (maraton), Orbán Éva (kalapácsvetés)

B szintesek (9):
Kiss Dániel (110 m gát), Czukor Zoltán (50 km gyaloglás), Kürthy Lajos (súlylökés), Olteán Csongor (gerelyhajítás), Divós Katalin (kalapácsvetés), Molnár Krisztina (rúdugrás), Vári Edit (100 m gát), Petráhn Barbara (400 m), Győrffy Dóra (magas), Füsti Edina (20 km gyaloglás)

birkózás (5):
Lőrincz Tamás (kötöttfogású 66 kg), Bácsi Péter (kötöttfogású 74 kg), Fodor Zoltán (kötöttfogású 84 kg), Deák Bárdos Mihály (kötöttfogású 120 kg), Hatos Gábor (szabadfogású 74 kg)

cselgáncs (6):
Ungvári Miklós (66 kg), Hadfi Dániel (100 kg), Baczkó Bernadett (57 kg), Mészáros Anett (70 kg), továbbá Csernoviczki Éva (48 kg) és Bor Barna (+100 kg) nem hivatalos számítás szerint biztos kvótás

evezés (2):
Varga Tamás, Hirling Zsolt (könnyűsúlyú kétpár)

kajak-kenu (14):
Nem névre szólnak a kvóták, a jelen állás szerint hét férfi és négy női kajakos, továbbá három kenus képviselheti a magyar színeket Pekingben.

kerékpár (3):
Bodrogi László (országúti mezőnyverseny és időfutam), Kusztor Péter (országúti mezőnyverseny), Parti András (hegyikerékpár)

kézilabda (15):
női válogatott

műugrás (2):
Barta Nóra (3 m), Kormos Villő (3 m)

ökölvívás (4):
Kalucza Norbert (51 kg), Varga Miklós (60 kg), Káté Gyula (64 kg), Szellő Imre (81 kg)

öttusa (3):
Horváth Viktor, Tibolya Péter, Balogh Gábor, Németh Róbert rendelkezik kvótával, közülük ketten indulhatnak Pekingben. A nőknél Vörös Zsuzsanna szerzett kvótát.

sportlövészet (5):
Sidi Péter (puskaszámok), Gerebics Roland (dupla trap), Tóth Anita (puskaszámok), Csonka Zsófia (pisztolyszámok), Igaly Diána (skeet)

tenisz (1):
Szávay Ágnes - nem hivatalos számítás szerint biztos kvótás

torna (2):
Gál Róbert (egyéni összetett), Böczögő Dorina (egyéni összetett)

úszás (24):
A szintesek (13):
Bodor Richárd (100 m mell), Cseh László (100 és 200 m hát, 200 m pillangó, 200 és 400 m vegyes), Gyurta Dániel (200 m mell), Kerékjártó Tamás (200 m pillangó, 200 és 400 m vegyes), Verrasztó Dávid (400 m vegyes), Kis Gergő (1500 m gyors, 400 m vegyes), Boulsevicz Beatrix (200 m pillangó), Hosszú Katinka (200 és 400 m vegyes), Jakabos Zsuzsanna (400 m vegyes, 200 m pillangó), Kovács Emese (200 m pillangó), Mutina Ágnes (200 m gyors), Szepesi Nikolett (100 és 200 m hát), Verrasztó Evelyn (200 m hát, 200 m vegyes)

B szintesek (11):
Balog Gábor (100 m hát), Bodor Richárd (200 m mell), Cseh László (200 és 400 m gyors, 100 m pillangó), Gercsák Balázs (200 és 400 m gyors, 200 m pillangó), Gyurta Dániel (100 m mell), Hős Péter (100 m pillangó), Kis Gergő (400 m gyors), Kozma Dominik (200 m gyors), Makány Balázs (50, 100 és 200 m gyors), Molnár Ákos (100 és 200 m mell), Nagy Péter (200 m hát), Rudolf Roland (200 m hát), Takács Krisztián (50 és 100 m gyors), Verrasztó Dávid (400 és 1500 m gyors), Bor Katalin (200 m mell), Dara Eszter (100 m pillangó), Kovács Ágnes (100 m mell), Kovács Emese (100 m pillangó), Mutina Ágnes (100 m gyors), Nagy Réka (200, 400 és 800 m gyors), Tompa Orsolya (100 és 200 m gyors), Verrasztó Evelyn (50, 100, 200, 400 és 800 m gyors)

vitorlázás (3):
Berecz Zsombor (Laser), Gádorfalvi Áron (szörf), Detre Diána (szörf)

vívás (12):
férfipárbajtőr- (3) nőitőr- (3) és férfikard-csapat (3), Szász Emese, Mincza-Nébald Ildikó (mindkettő párbajtőr), Nagy Orsolya (kard) - nem hivatalos számítás szerint biztos kvótások

vízilabda (26):
férfi (13) és női (13) válogatott

Előző
  • 1
  • 2
Következő

KAPCSOLÓDÓ CIKKEK