Gyurta olimpiai csúcsot úszott az előfutamban

Gyurta Dániel 2:08.68-cal, új olimpiai és Európa-csúccsal nyerte előfutamát 200 mellen a pekingi olimpián. Makány Balázs, Kovács Emese, Boulsevicz Beatrix és a férfi 4x200 m-es gyorsváltó nem jutott tovább.

Gyurta Dániel óriási bravúrt mutatott be a 200 méteres mellúszás selejtezőjében: a magyar versenyző nemcsak megnyerte saját futamát, hanem összesítésben a legjobb idővel, 2:08.68-cal jutott tovább az elődöntőbe. Gyurta eredménye nem csupán óriási egyéni és országos csúcs, olimpián és Európában sem úsztak még ennél jobbat. Az athéni ezüstérmes Gyurta a száz méter mellen győztes, címvédő és világbajnok japán Kitadzsimát is nagy fölénnyel utasította maga mögé. Kitadzsima Athénban 2:09.44-es eredménnyel nyert aranyérmet ezen a távon.

A régi kontinentális és olimpiai rekordot az olasz Paolo Bossini érte el a Gyurta előtti futamban (2:08.98). Gyurta a régi magyar csúcsát (2:10.71) 2007. július 19-én az antwerpeni ifjúsági Eb-n úszta.

Kovács Emese és Boulsevicz Beatrix nem jutott elődöntőbe 200 m pillangón a pekingi olimpián. Boulsevicz 2:10.00-val csapott célba, futamában hatodik volt, összesítésben 18. lett.

A 2:06.71 perccel országos csúcstartó Kovács messze elmaradt legjobb idejétől, most 2:12.73-at úszott, futamában ő is hatodik lett, összesítésben pedig 27. helyen zárt. Kovács szereplése hatalmas csalódás, előzetesen sokan titkos éremesélyesként emlegették, ehhez képest hat másodperccel maradt el egyéni legjobbjától.

Makány Balázs egyéni csúcsa ellenére nem jutott a 100 méteres gyorsúszás elődöntőjébe. A magyar versenyző 49.27 másodperces idővel ért célba, ez összesítésben a 28. helyre volt elegendő.

Nem jutott a szerdai döntőbe a magyar férfi 4x200 m-es gyorsváltó. A Kis Gergő, Kerékjártó Tamás, Kozma Dominik, Kovács Norbert összeállítású kvartett 7:14.14 perces országos csúccsal ért célba, ami összesítésben a 13. helyet jelentette a csapat számára.