Holland arany női vízilabdában

Fordulatos mérkőzésen meglepetésre Hollandia csapata nyert és szerezte meg az olimpiai bajnoki címet női vízilabdában, egy góllal verve az Egyesült Államok legjobbjait a döntőben.

A finálét, amelynek Kiszelly Gábor volt az egyik játékvezetője, a németalföldiek kezdték jobban, elhúztak három góllal, ám 5-5-nél utolérték őket az amerikaiak, akik 5-7-ről is egyenlítettek. 8-8 után azonban már csak a hollandok voltak eredményesek, s érdemelték ki - elsősorban a 7 (!) gólig jutott Danielle de Bruijnnak köszönhetően - az ötkarikás aranyérmet.

A magyar válogatott a negyedik lett, miután a bronzcsatában hosszabbítás után, büntetőkkel kikapott az ausztráloktól. Godova Gábor együttese az elődöntőben a hollandoktól szenvedett vereséget.

döntő:
Hollandia - Egyesült Államok 9-8 (4-2, 1-3, 2-1, 2-2)

a 3. helyért:
Ausztrália - Magyarország 12-11 (2-2, 1-3, 3-1, 1-1 - 2-1, 0-1 - büntetőkkel 3-2)